Az archívum

Cikkek találhatók

„Ez a nap más, mint a többi…”

2017.09.01

| Menüpont: 2017 eseményei

| Fényképek: Szentmise, a 10. évfordulón

ez_a_nap_mas_kis.jpgÜnnepi szentmise a Szent Család-templomban

2017. augusztus 27-én ünnepi szentmisét tartottak a kazincbarcikai Szent Család-templomban annak alkalmából, hogy a templomot 10 éve, 2007. augusztus 25-én szentelték fel. Az ünnepségre érkező, várakozó híveket a kivetítőn „idézetek a templomról más szemszögből” fogadták, melyeket olvasgatva, átgondolva ráhangolódhattak a misére.

A mise elején Szabó Zsolt, az egyházi képviselő-testület világi elnöke köszöntötte a misét celebráló dr. Ternyák Csaba egri érsek atyát, felidézve a tíz évvel ezelőtti templomszentelést, melyen érsek atya is jelen volt.

Tanévnyitó a Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban

2017.09.04

| Menüpont: 2017 eseményei

| Fényképek: Tanévnyitó a gimnáziumban, 2017

tanevnyito_kis.jpg2017. augusztus 31-én délután 16 órai kezdettel tartotta meg tanévnyitó ünnepségét a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium a kazincbarcikai Szent Család-templomban. Ünnepélyes egyházi keretek között zajlott e jeles esemény, amelyen a diákok és a tanárok mellett sok szülő is részt vett.

A nyári szünidő után pihenten és felfrissülve, az új kihívásokra készen, ünneplőbe öltözve jelentek meg a diákok, akik között 120 új tanuló is megkezdi tanulmányait a gimnáziumban. Az arcukon érdeklődés, feszült figyelem, várakozás és reménység sugárzott. Vajon mit hoz az új tanév? – lehetett olvasni a tekintetükben. Az idén először egy új, hétéves évfolyam is indul, a nyelvi előkészítő osztály, amelynek tanulói az első évben szinte csak angolt fognak tanulni. Ennek az új képzési formának az eredményessége reményeink szerint a későbbiekben megmutatkozik többek között a felsőoktatási intézményekbe való jelentkezéshez szükséges középfokú nyelvvizsgák magas számában is.

Mappák találhatók

Szentmise, a 10. évfordulón