Az archívum

Cikkek találhatók

„Ez a nap más, mint a többi…”

2017.09.01

| Menüpont: 2017 eseményei

| Fényképek: Szentmise, a 10. évfordulón

ez_a_nap_mas_kis.jpgÜnnepi szentmise a Szent Család-templomban

2017. augusztus 27-én ünnepi szentmisét tartottak a kazincbarcikai Szent Család-templomban annak alkalmából, hogy a templomot 10 éve, 2007. augusztus 25-én szentelték fel. Az ünnepségre érkező, várakozó híveket a kivetítőn „idézetek a templomról más szemszögből” fogadták, melyeket olvasgatva, átgondolva ráhangolódhattak a misére.

A mise elején Szabó Zsolt, az egyházi képviselő-testület világi elnöke köszöntötte a misét celebráló dr. Ternyák Csaba egri érsek atyát, felidézve a tíz évvel ezelőtti templomszentelést, melyen érsek atya is jelen volt.

Tanévnyitó a Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban

2017.09.04

| Menüpont: 2017 eseményei

| Fényképek: Tanévnyitó a gimnáziumban, 2017

tanevnyito_kis.jpg2017. augusztus 31-én délután 16 órai kezdettel tartotta meg tanévnyitó ünnepségét a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium a kazincbarcikai Szent Család-templomban. Ünnepélyes egyházi keretek között zajlott e jeles esemény, amelyen a diákok és a tanárok mellett sok szülő is részt vett.

A nyári szünidő után pihenten és felfrissülve, az új kihívásokra készen, ünneplőbe öltözve jelentek meg a diákok, akik között 120 új tanuló is megkezdi tanulmányait a gimnáziumban. Az arcukon érdeklődés, feszült figyelem, várakozás és reménység sugárzott. Vajon mit hoz az új tanév? – lehetett olvasni a tekintetükben. Az idén először egy új, hétéves évfolyam is indul, a nyelvi előkészítő osztály, amelynek tanulói az első évben szinte csak angolt fognak tanulni. Ennek az új képzési formának az eredményessége reményeink szerint a későbbiekben megmutatkozik többek között a felsőoktatási intézményekbe való jelentkezéshez szükséges középfokú nyelvvizsgák magas számában is.

2017.09.17

| Menüpont: Hirdetések

| Fényképek: Szent Család Plébániat.

evkozi_24_kis.jpg2017.09.18. - 09.24.

1. Az elsőáldozás idén szeptember 24-én a 9 órai diákmisében lesz. Az elsőáldozási próbát és első szentgyónást szeptember 23-án szombaton reggel 9 órától tartjuk a Szent Család templomban.

2. Hirdetjük, hogy a következő tanévben az elsőáldozásra és bérmálkozásra a felkészítő hittanórákat szerdai napon fogjuk tartani. Az elsőáldozó 16,30-tól, míg a bérmálkozó 18 órától fog majd kezdődni. 2019-ben bérmálkozni csak azok bérmálkozhatnak majd, akik két tanévben rendszeresen járnak a bérmálkozásra felkészítő hittanórákra. Fontos, hogy a bérmálkozás szentségét plébániánkon legalább két tanév hittan és megkezdett 9. osztálytól szolgáltatjuk ki. Jelentkezési lapokat a sekrestyében, a plébánián vagy a hittanórákon kérhetnek a jövő hét vasárnaptól. Az első hittanórákat szeptember 27-én fogjuk tartani.

3. A Szalézi Szent Ferenc Gimnázium szülői tájékoztatót tart szeptember 28-án, 17 órától a gimnázium ebédlőjében, a 2018/2019. tanévben indítandó osztályokról. Várják az érdeklődőket.

4. Szeptember 19-én, kedden 16 órától szalonnasütésre és egy kis beszélgetésre hívjuk a karitász csoport tagjait a plébániára.

5. A Don Bosco Sportközpont hirdeti:

• Szeptember 18-án, hétfőn 19 órától Kvíz játékot tartunk 3-6 fős csapatoknak. Bővebb információ a programfüzetben.
  • Szeptember 21-én, csütörtökön 18 órától, „Mi köze, mi a véleménye az egyháznak a…” című sorozat keretében kerekasztal beszélgetés lesz a Bundzik Attiláné, Dr. Janka Gábor és Vitális Gábor között a hivatás és a család témájában.

Szeretettel köszöntjük a héten név és/vagy születésnapjukat ünneplő kedves testvéreket!

Mappák találhatók

Szentmise, a 10. évfordulón