Az archívum

2017.11.05

| Menüpont: Közösségek

| Fényképek: Idősek napi ünnep, 2017

idoseknapja_kis.jpgOktóber 22-én, vasárnap a karitász csoport 22. alkalommal rendezte meg egyházközségünkben az Idősek Napját. Az esemény a Szent Család templomban kezdődött szentmisével, melyet plébánosunk, Vitális Gábor atya mutatott be.

Az időseket köszöntő vers után a szentmise keretében mintegy 100 idős testvérünk kérte és kapta meg a betegek szentségét Gábor, János és Lytton atya segítségével.

2017.11.19

| Menüpont: Hirdetések

| Fényképek: Szent Család Plébániat.

evkozi_33_kis.jpg2017.11.19. - 11.26.

1. Vasárnap országos gyűjtés lesz a „Karitász” javára. Imádkozzunk a Karitász csoportok tevékenységéért!

2. November 19-én, vasárnap a 9 órai szentmise után Szent Erzsébet életéről szóló színdarabot mutatunk be a Szent Család templomban. Kérjük a híveket, hogy akik a 9-es szentmisére érkeznek, még maradjanak velünk, akik pedig a 10.30-as misére jönnek, érkezzenek előbb. Sok szeretettel hívunk és várunk mindenkit.

3. November 25-én, szombaton, 17 órától 18 óráig szentségimádást tartunk az Avilai Szent Teréz templomban. A Király! A Királyod? A 2020-as Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra készülve meghirdetett különleges szentségimádás, különböző helyszíneken, de egy időben imádhatjuk a mindenség királyát.

4. November 26-án, vasárnap, a 9 órai szentmisében elsőáldozás lesz az oratóriumi fiatalok számára. Kísérjük imádsággal az elsőáldozó fiatalokat.

5. A jövő évi intenciós könyvbe november 27-től lehet előjegyeztetni szentmisét.

6. A jövő vasárnapi, Krisztus király ünnepe alkalmából, a délelőtt fél 11 órás és az esti 18 órás szentmise után közösen elimádkozzuk a kitett Oltáriszentség előtt a Jézus Szíve litániát a felajánló imádsággal. Akik ezen az ájtatosságon részt vesznek, a szokott feltételekkel teljes búcsút nyerhetnek.

7. A Karitász csoport idén is megrendezi a jótékonysági KARITÁSZ VÁSÁRT. December 7-én a Don Bosco Sportközpontban. Kérjük a kedves híveket, akik tudnak, támogassák e kezdeményezést. Tiszta és más számára használható ruhával, cipővel, de különösen könyvekkel, kézimunkával, sporteszközökkel, működőképes háztartási és műszaki eszközökkel járuljanak hozzá a vásárhoz. A felajánlásokat a szentmisék előtt és után a templom előterébe lehet elhelyezni. Segítségüket előre is köszönjük!

8. November 22-én, szerdán 18.30-kor folytatjuk a Don Bosco Sportközpontban előadássorozatunkat a Mi köze, mi a véleménye az egyháznak a házasságról és a családról. A házas életstílus. Előadó Papp Miklós teológus, tanszékvezető egyetemi tanár, görögkatolikus pap. A belépés díjtalan. Sok szeretettel hívunk és várunk minden érdeklődőt.

9. Megjelent a 2018-as Don Bosco Kalendárium. Megvásárolható a sekrestyében 500 Ft-os áron.

Szeretettel köszöntjük a héten név és/vagy születésnapjukat ünneplő kedves testvéreket!

Mappák találhatók

Idősek napi ünnep, 2017