Az archívum

Elsőáldozás

2017.12.04

| Fényképek: Elsőáldozás, 2017.11.26

elso_ald_kis.jpg2017.11.26-án, vasárnap a 9 órai, Szent Család templomi szentmise keretében
10-en keresztelkedtek vagy/és elsőáldoztak a kazincbarcikai Don Bosco
Oratórium tagjai közül.

Szent Erzsébet ünnepsorozat Kazincbarcikán

2017.12.04

| Menüpont: Közösségek

| Fényképek: Szt. Erzsébet ünnepsor

szt_erzsebet_kis.jpg2017. november 15-én Szent Erzsébet ünnepéhez közeledve, a nagy magyar szent tiszteletére kiállítás nyílt a Don Bosco Sportközpontban a sárospataki Szent Erzsébet Ház szervezésében. A megnyitón szokatlanul szép számmal voltak jelen az érdeklődők. Sajó Attila a DBSK igazgatója röviden ismertette Szent Erzsébet életét. A tablók megtekintése után Sárospatakról érkezett vendégek mutatták be Szent Erzsébet kevésbé ismert arcát, ill. a Sárospataktól Kassáig tartó zarándokutat. Az előadás után jó hangulatú szeretetvendégségben barátkoztak  a résztvevők (a kiállítás december 5-ig tekinthető  meg).

Szalézi lelkigyakorlaton voltak a Szalézi Gimnázium diákjai

2017.12.13

| Menüpont: 2017 eseményei

hetvegi_szalezi_lelkigyakorlat_kis.jpgA Szalézi Ifjúsági Mozgalom (SZALIM) idén is meghirdette lelkigyakorlatát kamaszkorúak számára   Péliföldszentkereszten december 8 és 10-e között. A lelkigyakorlat témája a következő volt: „Mindenki egy családba született.” A lelki hétvégén a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium négy diákja is részt vett Tóth Péter testvér kíséretével. A résztvevő diákok személyes élményeiket, tapasztalataikat, észrevételeiket is megosztották velünk.

"Légy vidám és tedd a jót"

2017.12.21

| Menüpont: 2017 eseményei

legy_vidam_kis.jpgA "Légy vidám és tedd a jót" jelmondatot követve került sor iskolánkban a már hagyománnyá váló jótékonysági sütivásár megrendezésére, melynek során az összegyűlt pénzt a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium a Nagybarcai Csecsemőotthonnak adományozta ajándék formájában.

Új kántorunk

2017.12.22

| Menüpont: Templomaink

balazs_mark.jpgNagy öröm ért bennünket, hogy megismerkedhettünk egy kedves fiatal házaspárral, akik alig egy hónapja érkeztek városunkba: Balázs Márk kántor és felesége, Balázsné Velner Laura. Egerből költöztek Kazincbarcikára, és eljöttek hozzánk, hogy megosszák velünk benyomásaikat.

Karácsony_2017

2017.12.26

| Fényképek: Karácsony_2017

20171222_102040.jpg2017 karácsonyán a Szent Család-templomban a pásztorok miséjén Vitális Gábor atya arról prédikált, hogy az egyszerű pásztoremberek hogyan ismerték föl a Megváltó megjelenését. Arról is beszélt, hogy Szűz Mária hogyan élte át szent gyermeke születését, és milyen nyomot hagyott lelkében a pásztorok megjelenése. A két szentmise között a Szalézi Gimnázium diákjai és énekkara pásztorjátékot mutatott be a híveknek.

ÁLDOTT KARÁCSONYT

2017.12.28

| Menüpont: Nyitóoldal

A mellékelt rövidfilmmel kívánok áldott karácsonyt mindenkinek!botticelli_mystic_nativity_nglondon.jpg

Köszönöm mindenki részvételét a karácsonyi koncetren. Köszönöm a segítséget a karácsony előkészítésében, hogy méltóképpen ünnepelhettük Jézus születését.

Vitális Gábor SDB atya

Mappák találhatók