Az archívum

2017.12.04

| Menüpont: 2017 eseményei

| Fényképek: Elsőáldozás, 2017.11.26

elso_ald_kis.jpg2017.11.26-án, vasárnap a 9 órai, Szent Család templomi szentmise keretében
10-en keresztelkedtek vagy/és elsőáldoztak a kazincbarcikai Don Bosco
Oratórium tagjai közül.

Szent Erzsébet ünnepsorozat Kazincbarcikán

2017.12.04

| Menüpont: Közösségek

| Fényképek: Szt. Erzsébet ünnepsor

szt_erzsebet_kis.jpg2017. november 15-én Szent Erzsébet ünnepéhez közeledve, a nagy magyar szent tiszteletére kiállítás nyílt a Don Bosco Sportközpontban a sárospataki Szent Erzsébet Ház szervezésében. A megnyitón szokatlanul szép számmal voltak jelen az érdeklődők. Sajó Attila a DBSK igazgatója röviden ismertette Szent Erzsébet életét. A tablók megtekintése után Sárospatakról érkezett vendégek mutatták be Szent Erzsébet kevésbé ismert arcát, ill. a Sárospataktól Kassáig tartó zarándokutat. Az előadás után jó hangulatú szeretetvendégségben barátkoztak  a résztvevők (a kiállítás december 5-ig tekinthető  meg).

2017.12.10

| Menüpont: Hirdetések

| Fényképek: Szent Család Plébániat.

advent_2017_2_kis.jpg2017.12.11. - 12.17.

1. December 16-án, szombaton, a Szent Család templomban a rorate mise után karácsonyfa állítás, és templomtakarítás lesz. Kérjük és várjuk a kedves hívek segítségét.

1. December 16-án, az Avilai Szent Teréz templomban, 17,45-kor a Szent Mónika Közösség, december 17-én, vasárnap a 9 órai szentmise kezdetekor pedig a Szent Család templomban az elsőáldozók gyújtják meg az adventi koszorú harmadik gyertyáját.

1. Az idei adventben is lehetőséget biztosítunk a lelki felkészülésre a heti rendszerességgel és változatlan címmel – „Láttuk csillagát napkeleten…”– előadássorozattal. A következő előadás december 13-án, 16.30-tól lesz a Don Bosco Sportközpontban. Az előadás témája: Miért lett Boldizsár a szerecsenkirály? Előadó: Dr. Németh György tanszékvezető, egyetemi tanár, az MTA doktora. Sok szeretettel hívunk és várunk mindenkit.

1. Szeretettel várjuk, a Szent Család Kórus tagjait december 13-án, szerdán 16 órától és 14-én, csütörtökön, 17 órára kóruspróbára. Várunk új tagokat is, hogy a karácsonyi koncerten és az ünnepi szentmisén minél teljesebben tudjuk Istent dicsőíteni.

1. December 20-án, szerdán, 16 órától karácsonyi hangversenyt tartunk a Szent Család templomban. A karácsonyi koncert fellépői: a Szent Család kórus, a Szent Család templom ifjúsági énekkara, a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium kórusa, az Angyalkert Görög Katolikus Óvoda és Gyenes Anna Mária é Boros Géza karácsonyi dalokat énekelnek. Sok szeretettel várunk mindenkit erre az ünnepi alkalomra.

1. Az óbudai szalézi munkatársi csoport már hosszú évek óta minden adventben szervezi a jótékonykodásnak azt az egyedi formáját, amely mostanra már az egész tartományban elterjedt. A budapesti városi közlekedésben használatos vonaljegyekhez hasonlító kis tömbben levő "jegyeken" az adventi várakozás minden napjára egy-egy magvas gondolatot találunk, az adományok kedvezményezettje pedig ezúttal a Kazincbarcika Herbolya városrészében és a Don Bosco Szakiskolában működő Oratórium! Az adventi buszjegyek osztását hagyományosan advent első hétvégéjén kezdik. A buszjegyeknek nincs ára, csak értéke, aki a füzetet megvásárolja, annyit ad érte, amennyit akar, tudva, hogy az összeg teljes egészét jótékony célra fordítják.

1. Jó előre hirdetjük, hogy december 24; vasárnap délelőtt lesz advent 4. vasárnapja. Ezen a napon – az ünnepre való készületek miatt – délelőtt csak a 9 órai szentmisét fogjuk megtartani!

1. Kérjük azokat a kedves híveket, akik még nem rendezték a 2017-évi egyházi hozzájárulásukat (úgynevezett egyházadót) a sekrestyében vagy a plébánián december végéig rendezni szíveskedjenek.

Szeretettel köszöntjük a héten név és/vagy születésnapjukat ünneplő kedves testvéreket!

Szalézi lelkigyakorlaton voltak a Szalézi Gimnázium diákjai

2017.12.13

| Menüpont: 2017 eseményei

hetvegi_szalezi_lelkigyakorlat_kis.jpgA Szalézi Ifjúsági Mozgalom (SZALIM) idén is meghirdette lelkigyakorlatát kamaszkorúak számára   Péliföldszentkereszten december 8 és 10-e között. A lelkigyakorlat témája a következő volt: „Mindenki egy családba született.” A lelki hétvégén a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium négy diákja is részt vett Tóth Péter testvér kíséretével. A résztvevő diákok személyes élményeiket, tapasztalataikat, észrevételeiket is megosztották velünk.

Mappák találhatók

Elsőáldozás, 2017.11.26