Az archívum

Cikkek találhatók

Karitász kirándulás a Cserehát településeire.

2018.05.03

| Menüpont: Közösségek

| Fényképek: Karitász kirándulás a Cserehát településeire.

karitasz_cserehat_2018_kis.jpg2018.04.28-án karitász kirándulást szerveztek a Cserehát szépséges vidékére. A Szent Család plébániáról többen becsatlakoztak olyanok is, akik nem karitásztagok, de ők is szerettek volna egy kicsit kikapcsolódni.

Ft. Vitális Gábor plébános atya, déghi címzetes apát

2018.05.08

| Menüpont: 2017 eseményei

vitalis_gabor_kis.jpg2017. december 24-én az Egri Főegyházmegye több lelkipásztora számára kitüntető címeket adományozott dr. Ternyák Csaba érsek atya. 2017. december 24-én kelt levelével az Egri Főegyházmegyében végzett áldozatkész szolgálata elismeréseként a Boldogságos Szűz Máriáról nevezett déghi címzetes apáttá nevezte ki Vitális Gábor szalézi atyát, a kazincbarcikai szerzetesi közösség igazgatóját, kazincbarcikai plébánost, a Magyar Szalézi Tartomány tartományfőnöki vikáriusát, kifejezve ezzel nemcsak a maga, hanem a paptestvérek és a hívek nagyrabecsülését és tiszteletét is.

2018.05.20

| Menüpont: Hirdetések

| Fényképek: Szent Család Plébániat.

punkosd_kis.jpg2018.05.21. – 05.27.

1. Május 24-én, csütörtökön, tartjuk a „Segítő körmenetet”, Segítő Szűz Mária ünnepén. A körmenet idén a Don Bosco iskolától indul délután 16,45-kor és az Avilai Szent Teréz templomhoz érkezik.

1. Május 27-én, vasárnap, a 9 órai szentmise után megáldjuk a gyerekeket gyermeknap alkalmából. Az áldás után kis meglepetéssel készülünk számukra. Hozzák le a gyermekeket, unokákat, dédunokákat!

1. Május 27-én, vasárnap, a 10,30-as szentmise után, a nyíregyházi Cantemus Gyermekkórus fog hangversenyt adni a Szent Család templomban.

1. Május 22-28. között tartjuk a II. Don Bosco Fesztivált, melynek keretében május 26-án, szombaton, a Don Bosco Sportközpont és a kazincbarcikai plébánia rendezésében Családi és közösségi nap lesz, az általunk ellátott plébánia közösségek részére. A program reggel 8 órakor kezdődik és 13 óráig tart. Benne: főzőverseny, aprók tánca, népi játékpark, kézműves játszóház, ebéd és egyéb programok. Részletek a hirdetőtáblán olvashatóak. A főzőversenyre május 24-ig lehet jelentkezni. Erre az eseményre kérjük a kedves hívek süteményadományait.

1. Idén Krisztus testének és vérének, azaz Úrnapjának megünneplése június 3-án lesz. Ezen a vasárnapon 9 órakor nem lesz szentmise, csak az ünnepei 10.30-as szentmise lesz megtartva, idén az Avilai Szent Teréz templomban.

1. Idén is megrendezzük a „Nyári oratóriumot” a plébánián. Június 25-29 és július 02-06 között. Jelentkezni május 21-től lehet majd az interneten. Jelentkezni a plébánia honlapján és facebook oldalán található, linken keresztül lehet (www.plebania-barcika.hu). A létszám véges, ezért a rendszer automatikusan lezár, ha eléri a jelentkezési maximumot, tehát igyekezzünk minél hamarabb jelentkezni.

1. Idén is megrendezzük, az elmúlt években tartott nagysikerű Családos tábort. Az idei évben Poroszlón a Tisza-tó partján augusztus 9-12 között. A „hosszú hétvégét” kicsiknek és nagyoknak egyaránt változatos és izgalmas programokkal, lelki tartalommal fogjuk megtölteni. Érdeklődni és jelentkezni lehet Szabó Zsolt világi elnöknél (20/496-6391).

Szeretettel köszöntjük a héten név és/vagy születésnapjukat ünneplő kedves testvéreket!

Nyári tábor 2018

2018.05.21

| Menüpont: 2018 eseményei

nyari_oratorium_kis.jpgKedves Szülők és kedves Gyerekek!

Lassan elérkezik a nyár és jövő hónapban várunk benneteket a Szalézi Nyári Napközibe. Nagyon sok felnőtt, és fiatal segítő, animátor készül és vár benneteket.

A tábor hetében az agymanók kalandjait élhetjük át közösen, azzal a különbséggel, hogy a két hét folyamán sok különleges vendég fog segíteni minket, hogy közösen megtudjuk, hogy a boldogság hogyan szerezhető vissza. Sok játék kirándulás és élmény vár majd rátok. Szóval mi is nagyon várjuk már a tábort de leginkább titeket.

Mappák találhatók

Karitász kirándulás a Cserehát településeire.

Dátum: 2018.05.03
Fénykép: 36