Az archívum

2018.08.05

| Menüpont: Közösségek

| Fényképek: Karitásztábor 2018, Dédestapolcsányban

dedesi_tabor_2018_kis.jpg2018. 07-23-án, hétfő reggel már mindenki izgatottan várt a kazincbarcikai Spar parkolójában, hogy végre elinduljunk Dédestapolcsányba arra a plébániára, aminek idén Gábor atya felújíttatta a vizesblokkjait. Amíg a buszra vártunk ismerkedős játékokkal ütöttük el az időt.  Dédesbe érve mindenki kapott egy kis szabadidőt, hogy kipakoljon és elrendezkedjen. Miután végeztünk a szabályok egyeztetése volt előtérben, na és persze a csoportbeosztás. Utána egy szokatlan dolog következett, hisz mi is besegítettünk a feladatba. Természetesen a konyhán dolgozó nénik már reggel óta dolgoztak, hogy finom ebéd fogadjon minket, de úgy gondolták, hogy jobban fog esni, ha mi is besegítünk. Így két csapat kókuszgolyót gömbölyített, a harmadik pedig a zöldségeket pucolta a levesbe. Miután megettük a közösen elkészített ízletes ebédet csoportos foglalkozások voltak. A délután hátralévő részében a dédesi iskolában sportoltunk és egy akadályversenyre került sor.

2018.08.12

| Menüpont: Hirdetések

| Fényképek: Szent Család Plébániat.

evkozi_19_kis.jpg2018.08.13. – 08.19.

1. Augusztus 15. szerda, PARANCSOLT ÜNNEP! A szentmisén való részvétel kötelező.! Ezen a napon reggel 8 órakor az Avilai Szent Teréz templomban csendes szentmise lesz, és este a szokott rend szerint 18 órakor a Szent Család templomban.

1. Augusztus 14-én, kedden, 19 órától Sebestyén Márta és Szamosi Szabolcs adnak koncertet a Szent Család-templomban a 6. Kolorcity Fesztivál rendezésében. Néhány tiszteletjegyet adtak számunkra, akik szeretnének kapni belőle, azok a Szent Család templomban kérhetnek a készlet erejéig és csak személyesen egyet-egyet.

1. Augusztus 17-én, pénteken, 17.00 órától NEMZETKÖZI KÓRUSHANGVERSENY lesz a kazincbarcikai Szent Család templomban. A hangverseny a nyíregyházi CANTEMUS NEMZETKÖZI KÓRUSFESZTIVÁL kihelyezett programja. A fesztivál szervezője Szabó Dénes zenepedagógus, Kossuth-díjas karnagy, a Nemzet Művésze. A tervezett kórushangversenyen 3 kórus lép fel: a San Juan Egyetem Vegyeskara (Argentínából), a Pilgrim Gyermekkar (Dél-Koreából) és a Cantemus Ifjúsági Vegyeskar (Nyíregyházáról). A koncert tervezett időtartama 60 perc. A belépés díjtalan. Sok szeretettel hívunk és várunk mindenkit!

1. Idén, augusztus 19-én, vasárnap, ünnepeljük a Szent Család templomunk felszentelésének 11. évfordulóját. Ezen a napon a Szent Család templomban csak egy szentmise lesz, délelőtt 10,30-kor, melyet Ficzek László kanonok atya, általános helynök fog tartani. A szentmise keretében kerül sor plébános atya apáti ruháinak megáldására. Ahogy szokás, ilyenkor a mise után kis agapét szeretnénk tartani, erre az alkalomra kérjük a kedves hívek sütemény adományait.

1. Mivel augusztus 19-én országos kerékpár verseny lesz Kazincbarcikán, ezért a Szent Család-templom körül is ÚTLEZÁRÁSOK LESZNEK, de a várossal egyeztetve, akik a búcsú ünnepre jönnek és szeretnének a parkolónkban parkolni, azokat az útlezárás ellenére is beengedik a parkolóba. Kérem, hogy akik ezt a lehetőséget szeretnék igénybe venni, azok egyértelműen jelezzék az útlezárást végzők számára, hogy a templombúcsúra érkeztek és a parkolót szeretnék igénybe venni. A parkoló megközelítése csak a Május 1. útról és az Attila útról lehetséges.

1. Augusztus 19-én, vasárnap, 19 órától a templomunk búcsú ünnepe alkalmából orgonahangversenyt adnak kántoraink a Szent Család-templomban. Sok szeretettel hívjuk és várjuk a kedves érdeklődőket.

1. Augusztus 20-án, hétfőn Szent István királyunk ünnepén 10 órakor lesz ünnepi szentmise a Szent Család templomban. Ezen a napon a Szent Család templomban csak egy szentmise lesz délelőtt 10-órakor Kérem az egyházközség azon tagjait, különösen az Egyháztanács tagjait, és akik ilyenkor segíteni szoktak, hogy egymás közt megbeszélve a feladatokat, mindenki vállaljon részt a munkából.

Szeretettel köszöntjük a héten név és/vagy születésnapjukat ünneplő kedves testvéreket!

Mappák találhatók

Karitásztábor 2018, Dédestapolcsányban