Az archívum

2018.10.03

| Menüpont: Közösségek

| Fényképek: Karitász Önkéntesek Főegyházmegyei Találkozója

egyhaz_neveben_kis.jpg„Az Egyház nevében és az Evangélium szellemében tesszük a jót!”

2018. szeptember 29-én, reggel a karitász csoportunk tagjai közül tizenöten gyűltünk össze, hogy részt vegyünk Egerben a „Karitász Önkéntesek Főegyházmegyei Találkozóján”.

Különleges nap volt ez a bazilika életében is, hiszen először érkezett ide a karitász védőszentjének, Szent Erzsébetnek ereklyéje, mely előtt zajlottak a nap eseményei, és mely előtt imáinkkal tiszteletünket fejeztük ki a szent iránt.

2018.10.06

| Menüpont: Hirdetések

| Fényképek: Szent Család Plébániat.

evkozi_27_kis.jpg2018.10.08. – 10.14.

1. Október a rózsafüzér hónapja. Ebben a hónapban a szentmisék minden nap este kezdődnek (csütörtökön is!) és a szentmisék előtt 17,25-től imádkozzuk a Rózsafüzér-imádságot.

1. Október 7-én, elsővasárnap lesz. 17 órától a Rózsafüzér társulat ünnepélyes titokváltása lesz, majd elimádkozzuk a rózsafűzért, és ezután csendes elsővasárnapi szentségimádás az Avilai Szent Teréz templomban

1. Október 14-én lesz az Avilai Szent Teréz templomunk búcsúja. Az ünnepi szentmisét 11 órakor tartjuk. Az ünnepi szónok Vitális Gábor atya lesz. Ne felejtsük, hogy ezen a napon a Szent Család-templomban nem lesz szentmise.

1. Az Avilai Nagy Szent Teréz templomunk búcsújára készülve triduumot tartunk október 11-12-13-án, az esti szentmisék keretében.

1. Kérjük a kedves híveket, hogy aki tud, az járuljon hozzá virág adományaival a templom külső díszítéséhez. A virágokat legkésőbb szombat reggelig hozzák el a plébániára. Sütemény adományokat is várunk, hogy a templomkertben egy kis agapéra meghívhassunk mindenkit.

1. Ri-Portré címmel beszélgetős est sorozatot indítunk a Don Bosco Sportközpontban. A „küldetés” mellett beszélgetünk családról, életről és hétköznapokról, ételekről, ízekről és szokásokról, hobbiról. Az első alkalom október 17, szerda 19 óra. A vendég Vitális Gábor atya lesz. Hívunk és várunk sok szeretettel mindenkit.

1. Október 21-én, vasárnap, egyházközségünk ismét köszönti idősebb híveit a fél 11 órás szentmise keretében. A szentgyónás elvégzése után lehetőség lesz a betegek szentségének a fölvételére. Kérjük azokat a kedves híveket, akik a betegek szentségében szeretnének részesülni, hogy jelentkezzenek a sekrestyében. A szentségben azok részesülhetnek, akik római- vagy görög katolikus vallásúak és elvégezték a szentgyónásukat. A szentmise után egy szerény ebédre hívjuk 65 éven felüli híveinket.

1. Nagy öröm számunkra, hogy don Ángel Fernandez Artime, a Don Bosco Szalézi Társasága rendfőnöke november elején meglátogat bennünket Magyarországon. November 2-án, pénteken, 12 órakor Kazincbarcikán, a Szent Család templomban tart majd ünnepi szentmisét. A szentmise után szerény ebédre várunk mindenkit, majd az ebéd után 15 órától a Don Bosco Sportközpontban lehet vele személyesen találkozni. Erre a napra sok szeretettel hívunk mindenkit, számunkra szaléziak számára Don Bosco utódjában mindig Don Boscoval is találkozunk.

1. Megjelent a 2019. évi Don Bosco Kalendárium. A templom bejáratánál illetve a sekrestyében megvásárolható 500Ft-os áron. Újdonság, hogy minden oldala színes!

Szeretettel köszöntjük a héten név és/vagy születésnapjukat ünneplő kedves testvéreket!

Caritas hungarica díjat adtak át

2018.10.08

| Menüpont: Közösségek

| Fényképek: 2018.10.06 Caritas hungarica díj

caritas_hungarica_dijas_kis.jpg

2018.10.06 Caritas hungarica díjat adtak át a Kazincbarcikai Rk. Egyházközség Karitász Csoport kiváló munkatársának, Szomolya Istvánnak.

Ministráns találkozó Egerben

2018.10.10

| Menüpont: Nyitóoldal

| Fényképek: Ministráns találkozó 2018_Eger

img_20181006_161644.jpgKit küldjek el? Ki megy el nekünk? (Iz 6,8) - Ezzel a mottóval rendezték meg idén 11. alkalommal Egerben az egyházmegyei ministráns találkozót október 6-án, szombaton.

Mappák találhatók

Karitász Önkéntesek Főegyházmegyei Találkozója