Az archívum

Cikkek találhatók

A rendfőnök atya találkozása a szalézi intézmények pedagógusaival

2018.11.05

| Menüpont: 2018 eseményei

rendfonok_talalkoz_kis.jpgBudapest, 2018. november 3.

Don Ángel Fernández Artime rendfőnök atya 2018. november 3-án Budapesten találkozott a szalézi iskolák pedagógusaival, ahol a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium nevelőtestületét iskolánk vezetői és tíz pedagógusa képviselte.

2018.11.12

| Menüpont: Hirdetések

| Fényképek: Szent Család Plébániat.

evkozi_32_kis.jpg2018.11.12. – 11.18.

1. Jövő vasárnap országos gyűjtés lesz a „Karitász” javára. Imádkozzunk a Karitász csoportokért.

1. November 16-án, pénteken, 17 órakor keresztutat imádkozunk a Szent Család templomban.

1. November 18-án, vasárnap, a 9 órai szentmise után Szent Erzsébet életéről szóló színdarabot mutatunk be a Szent Család templomban. Kérjük a híveket, hogy akik a 9-es szentmisére érkeznek, még maradjanak velünk, akik pedig a 10.30-as misére jönnek, érkezzenek előbb. Sok szeretettel hívunk és várunk mindenkit.

1. A Nemzetközi Euchariszikus Kongresszusra készülve a kedd esti szentmisében prédikációs katekézist tartva a szentmise részeit ismerhetjük meg jobban. A heti téma: a szentmise bűnbánati része. Ezekre az alkalmakra sok szeretettel hívunk mindenkit.

1. A Nemzetközi Euchariszikus Kongresszusra készülve a tavalyihoz hasonlóan, idén is részt veszünk a világméretű szentségimádásban Krisztus Király ünnepének előestéjén, november 24-én, szombaton, 17 órakor az Avilai Szent Teréz templomban. Erre az alkalomra ifjúsági szentségimádást szervezünk, amire természetesen mindenkit szeretettel várunk. A világméretű imádságra regisztrálni is lehet – és aki csak teheti regisztráljon – az interneten a iec2020.hu honlapon, így tudjuk, hogy milyen sokan imádkozunk együtt szerte a világban.

1. November 23-25 között várják a Római Katolikus Egyház Karitász csoportjának önkéntesei, a lakossági élelmiszer felajánlásokat a Tesco üzletben. Az élelmiszeradományok minden évben a helyi nélkülözőket segítik a nehéz téli hónapokban.

1. A Karitász csoport idén is megrendezi a jótékonysági KARITÁSZ VÁSÁRT, december 6-án a Don Bosco Sport központban. Kérjük a kedves híveket, akik tudnak, támogassák e kezdeményezést. Mivel használt ruhát az elmúlt időszakban rengeteget kaptunk, ezért különösen is könyvekkel, kézimunkával, sporteszközökkel, működőképes háztartási és műszaki eszközökkel járuljanak hozzá a vásárhoz. A felajánlásokat a szentmisék előtt és után a karitász raktárban lehet elhelyezni. Segítségüket előre is köszönjük!

1. Megjelent a 2019. évi Don Bosco Kalendárium. A templom bejáratánál illetve a sekrestyében megvásárolható 500Ft-os áron. Újdonság, hogy minden oldala színes.

Szeretettel köszöntjük a héten név és/vagy születésnapjukat ünneplő kedves testvéreket!

Mappák találhatók

Mappák nem találhatók