Az archívum

A Gobelin Öltögetők Körének adventi kiállítása a Szent Család-templomban

2018.12.18

| Fényképek: Gobelin_kiallitas_2018-12-16

gobelin_kiallitas_2018-12-16_kis.jpgAdvent harmadik vasárnapján – december 16-án – a Mezey István Művészeti Ház szakkörét köszönthettük a Szent Család-templomban megrendezett adventi kiállításuk megnyitása alkalmából. A kiállítást Petróczi Gábor, a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium igazgatója, az egyháztanács tagja nyitotta meg a két vasárnap délelőtti szentmise között. A kiállítás megnyitóján Tompa István kántor úr és az ifjúsági ének- és zenekar közreműködött. Az alábbiakban a kiállítás megnyitójából közlünk részleteket.

Az adventi készülődésnek, a kisded születésére való várakozásnak talán nincs is szebb formája annál, mint amikor az ünnepre készülő adventi templomban az adventhez kötődő finom kézimunkák melegítik át szívünket. A Gobelin Öltögetők Körének tagjai csodálatos egyedi gobelineket készítenek, mégpedig elsősorban saját maguk örömére, lelkük megnyugtatására, az emberi szépség és a türelem kiteljesítésére. Azt vallják, aki ezeket a csodálatos gobelineket el is tudja készíteni, arra új csodák várnak: az alkotás öröme, az önkifejezés, a teljes kikapcsolódás jóleső felemelő érzése.

Iskolai lelkinap Máriapócson

2018.12.21

| Fényképek: Iskolai lelkinap Máriapócson

iskolai_lelkinap_kis.jpgIdén először került megrendezésre egy adventi lelkinap gimnazisták részére Máriapócson. Közel 42 fiatal vett részt ezen a lelkigyakorlaton a gimnáziumból. A lelkinapot Janka Gábor atya kazincbarcikai görögkatolikus pap vezette.

Karácsonyi Hangverseny

2018.12.22

| Menüpont: 2018 eseményei

karacsonyi_hangverseny_kis.jpg,,Mind összegyűlnek kicsik és nagyok, hogy énekszóval várjuk a kis Jézus születését.”

Hagyományteremtő céllal idén másodjára rendezték meg 2018. 12. 21-én a Szent Család Templomban az ünnepi Karácsonyi Hangversenyt, amit Vitális Gábor plébános atya köszöntője nyitott meg.

A hangversenyt az Angyalkert Görögkatolikus Óvoda növendékei indították Józsa Viktória vezetésével. A betlehemi jelmezbe öltözött kicsik gyermeki hangja melegséggel árasztotta el a jelenlévők szívét, és büszkeséggel töltötte el a megjelent szülőket.

Karácsony-2018

2018.12.25

| Fényképek: Karácsony-2018-12

20181221_103202.jpgA Szent Család-templomban 2018-ban is gazdag eseményrendszer várta a szent karácsonyra készülődő híveket. A december 21-én megtartott adventi hangversenyt követően a hívek a görög katolikus testvérekkel közösen rendezett Egyházak Karácsonya rendezvényen vehettek részt, ahol fáklyás felvonulás keretében sétáltak végig a városon, majd tekintették meg a pásztorjátékot, és az esemény zárásaként fogadták az atyák áldását. A karácsonyi éjszakát káprázatos tűzijáték koronázta meg. Karácsony első napján a pásztorok miséjét követően a hívek a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium előadásában pásztorjátékot tekinthettek meg.

Mappák találhatók

Gobelin_kiallitas_2018-12-16