Az archívum

Cikkek találhatók

2019.03.17

| Menüpont: Hirdetések

| Fényképek: Szent Család Plébániat.

nagybojt_2_kis.jpg2019.03.18. – 03.24.

1. Március 19-én, kedden, a keresztutat az Avilai Nagy Szent Teréz-templomban a Karitász csoport vezetésével tartjuk.
  2. A 24 órás szentségimádást március 21-én, csütörtökön, reggel 8-tól péntek reggel 8-ig tartjuk az Avilai Szent Teréz templomban.
  3. A nagyböjti keddeken, a szentmise előtt este 5 órától az Avilai Nagy Szent Teréz-templomban, péntekenként, a szentmise előtt este 5 órától pedig a Szent Család-templomban végezzük közösen a keresztutat. Keddenként a plébániánk csoportjai által, míg péntekenként papjaink vezetésével.
  4. Nagyböjt keddjein és péntekjein a szentmisék előtt gyónási lehetőséget biztosítunk. A keddi napokon már a keresztút alatt is gyóntatunk. Buzdítjuk a kedves híveket, hogy használjuk ki ezeket, az alkalmakat a nagyböjti szentgyónások elvégzésére
  5. Nagyböjti időben kedden a szentmise után, szombaton pedig a szentmise előtt a hívekkel közösen végezzük a zsolozsmát, az egyház hivatalos imáját. Nagyböjt pénteki napjain a szentmisét greorián dallamokkal énekeljük.
  6. Az idei nagyböjtben is tartós élelmiszereket gyűjtünk rászoruló testvéreinknek. Kérjük, hozzák el a szentmisékre tartósélelmiszer-felajánlásukat és tegyék a templomban erre kijelölt helyre. Ezt megtehetik a szentmisék előtt március 24-31. között. Adományaikat a Katolikus Karitász juttatja majd el a rászorulókhoz. Isten áldja meg segítőkész családjainkat. Telefonos adomány vonalon, a 1356-os számon, hívásonként 500 Ft-tal segíthetünk.
  7. Azokat a testvéreinket, akik nem tudnak eljutni templomainkba, de Húsvétra készülve szeretnének szentségekhez járulni, hozzátartozóik jelezzék a plébánián, vagy a sekrestyékben. Otthonukban fölkeressük őket.
  8. A szentsír virágaira szeretettel várjuk az adományokat templomainkban, a felirattal megjelölt perselybe. Köszönjük!

1. Don Bosco Sportközpont hirdeti, hogy:
  • március 22-én, pénteken, 16 órától folytatódik a Szalézi WiFi. Hívunk és várunk minden fiatalt és érdeklődőt;
  • március 23-án, szombaton, 10 órától lesz Családi délelőtt lesz a Sportközpontban. Játék és vidám együttlét kisgyermekes családok számára. A lehetőségek között lesz trambulin, arcfestés, mini csúszda és ügyességi játék. A belépő gyerekeknek ingyenes, felnőtteknek 500 Ft.

1. Április 12, péntek 18 órától – április 14 vasárnap ebéddel bezárólag, nyílt hétvégét tart az Egri Szeminárium. A hétvége mottója: Jézus mondja: „Jöjjetek utánam, és én emberek halászává teszlek titeket” (Mt 4,19). Szeretettel hívják és várják a középiskolás korú vagy annál idősebb fiatalokat. Alsó korhatár betöltött 14 év. Jelentkezni Vitális Gábor atyánál lehet.
  2. A Rózsafűzér társulat zarándoklatot szervez 2019.május 17-én, pénteken, Gyöngyöspata, Gyöngyös látnivalóinak megtekintésére. Terveink között szerepel: A Mátra legszebb templomában a Jessze-oltár, Szent Bertalan templom csodálatos kincstára, a Ferences templom és kolostor, a Mátra (Orczy-kastély) Múzeum, majd az Erdei vasút, befejezés képpen az Ákos Pince látogatása.  Jelentkezni templomaink sekrestyéjében 2000 Ft befizetésével lehet. Név, cím és telefonszám mellé kérjük az életkor pontos megadását, mivel a belépőkhöz szükséges.

Szeretettel köszöntjük a héten név és/vagy születésnapjukat ünneplő kedves testvéreket!

Mappák találhatók

Mappák nem találhatók