Az archívum

2019.04.03

| Fényképek: Tadeus Rozmus atya látogatása

tadeusz_atya_kis.jpgTadeus Rozmus atya látogatása Kazincbarcikán

A Rendfőnök atya képviseletében vendégünk volt a lengyel származású Tadeus Rozmus atya, aki a Rendfőnök mellett működő Egyetemes Tanács tagja és a Közép- és Észak-Európa Régió felelőse. A Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban tett rövid látogatása során rendkívül pozitív kisugárzású egyéniségének köszönhetően, nagyon kellemes légkörben egy rövid interjút készítettünk vele.

Interjú Pál Ramóna kántorral

2019.04.08

| Menüpont: Templomaink

pal_ramona_kis.jpgAhogy egy atya hétköznap is szolgálja egyházközségét, úgy egy kántor feladata sem annyi, hogy a miséken orgonál pár zsoltárt, azután hazasétál és pihen. Ez a kazincbarcikai római katolikus egyházközség ifjú kántorára, Pál Ramónára is érvényes. Az egyházközség új kántorának játékát 2019 februárjától a Szent Család-templomban, az Avilai Szent Teréz-templomban és a sajókazai katolikus templomban hallhatjuk, de emellett az Ózdi Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskolában tanít, ő maga is tanul és a nap különböző időpontjaiban temetéseken, esküvőkön, keresztelőkön is énekel.

Kirándulás Kassára

2019.04.11

| Fényképek: Kassai kirándulás 2019

kassa_2019_kis.jpgA kazincbarcikai és a környékbeli plébánia hívei kirándultak Kassára, Árpád-házi Szent Erzsébet dómjába

2019. 04. 06-án, szombaton történt.

A nagyböjti szent idő alkalmat ad arra, hogy a szeretet és jóság cselekedeteivel kimutassuk Isten iránti ragaszkodásunkat, hogy másoknak örömet szerezzünk és ezzel Istent jól szolgáljuk. Ilyen gondolatok jegyében a Karitász csoport április 06-án, szombaton felvidéki zarándokutat szervezett Kassára.

Elindulás előtt a Szent Család templomban közösen imádkoztunk, majd elfoglaltuk helyünket a rendelkezésünkre álló „nagy” és „kis” buszban.

Miután megérkeztünk Kassára, első utunk a Szent Erzsébetről elnevezett székesegyházba vezetett. Itt János atya és Feri atya szentmisét mutattak be nekünk. Majd egy kedves helybéli hölgy, Mártika vezetésével megcsodáltuk a templomot.

Don Bosco Barcika Tanoda 2019-től

2019.04.15

| Fényképek: Don Bosco Barcika Tanoda 2019

don_bosco_barcika_tanoda_kis.jpg2019. április 1-én megnyitotta kapuját a Don Bosco Barcika Tanoda, épp Don Bosco szentté avatásának 85. évfordulója napján. A program megvalósításának helyszíne Kazincbarcikán a Herbolyai Közösségi Ház. Az elnyert támogatásnak köszönhetően a működő oratóriumon túl 2019. december 31-ig 30 (40?) hátrányos helyzetű, halmozottan hátrányos helyzetű gyermeknek nyújthatunk segítséget tanulásban, a szabadidő hasznos eltöltésében, egészséges életmódra nevelésben és megannyi szellemi és lelki élményszerzésben játékokkal, kirándulásokkal, nyári táborokkal.

Szalézi wifi volt

2019.04.15

| Fényképek: Szalézi wifi volt

szalezi_wifi_kis.jpgA Don Bosco Sportközpontban 2019.04.12-én, péntek délután, ahol a sportjátékok és kézműves foglalkozások mellett húsvéti kalácssütés örömiben is részesülhettek a fiatalok.

2019.04.21

| Menüpont: Hirdetések

| Fényképek: Szent Család Plébániat.

husvet_nyolcada_kis.jpg2019.04.22. – 04.28.

A szalézi közösség nevében:

Áldott húsvéti ünnepeket kívánunk mindenkinek!

1. Megköszönjük mindazok munkáját, akik a nagyheti előkészületekben segítettek, a szertartásokban közreműködtek, a Szent Család kórusnak, hogy az énekekkel emelték a liturgia ünnepét. Köszönjük a süteményadományokat is. Isten fizesse meg.

1. Isteni Irgalmasság kilencedét a szentmisék előtt negyed órával végezzük. A kilencedet az Irgalmasság évére készített imakönyvből végezzük. A könyv a templomokban megvásárolható 680 Ft-os áron.

1. Húsvétvasárnap, a 9 órai szentmise után ételáldás lesz.

1. Húsvéthétfőn, csak 10.30-kor lesz szentmise a Szent Család templomban. Este már nem lesz szentmise.

1. Április 28-án, az Isteni Irgalmasság vasárnapján 15 órakor, az Isteni Irgalmasság órájában, szentségimádásra hívjuk a kedves testvéreket a Szent Család templomba.

1. Április 28-án, vasárnap, 11.30-kor lesz a Dédestapolcsányi Római Katolikus Templom Szent György búcsúja. Sok szeretettel hívjuk a kedves testvéreket.

1. A Rózsafűzér társulat zarándoklatot szervez május 17-én, pénteken, Gyöngyöspata, Gyöngyös látnivalóinak megtekintésére. Jelentkezni templomaink sekrestyéjében 2000 Ft befizetésével lehet. Név és telefonszám mellé kérjük az életkor pontos megadását, mivel a belépőkhöz szükséges.

Szeretettel köszöntjük a héten név és/vagy születésnapjukat ünneplő kedves testvéreket!

Mappák találhatók

Tadeus Rozmus atya látogatása