Az archívum

2019.04.03

| Fényképek: Tadeus Rozmus atya látogatása

tadeusz_atya_kis.jpgTadeus Rozmus atya látogatása Kazincbarcikán

A Rendfőnök atya képviseletében vendégünk volt a lengyel származású Tadeus Rozmus atya, aki a Rendfőnök mellett működő Egyetemes Tanács tagja és a Közép- és Észak-Európa Régió felelőse. A Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban tett rövid látogatása során rendkívül pozitív kisugárzású egyéniségének köszönhetően, nagyon kellemes légkörben egy rövid interjút készítettünk vele.

Interjú Pál Ramóna kántorral

2019.04.08

| Menüpont: Templomaink

pal_ramona_kis.jpgAhogy egy atya hétköznap is szolgálja egyházközségét, úgy egy kántor feladata sem annyi, hogy a miséken orgonál pár zsoltárt, azután hazasétál és pihen. Ez a kazincbarcikai római katolikus egyházközség ifjú kántorára, Pál Ramónára is érvényes. Az egyházközség új kántorának játékát 2019 februárjától a Szent Család-templomban, az Avilai Szent Teréz-templomban és a sajókazai katolikus templomban hallhatjuk, de emellett az Ózdi Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskolában tanít, ő maga is tanul és a nap különböző időpontjaiban temetéseken, esküvőkön, keresztelőkön is énekel.

Kirándulás Kassára

2019.04.11

| Fényképek: Kassai kirándulás 2019

kassa_2019_kis.jpgA kazincbarcikai és a környékbeli plébánia hívei kirándultak Kassára, Árpád-házi Szent Erzsébet dómjába

2019. 04. 06-án, szombaton történt.

A nagyböjti szent idő alkalmat ad arra, hogy a szeretet és jóság cselekedeteivel kimutassuk Isten iránti ragaszkodásunkat, hogy másoknak örömet szerezzünk és ezzel Istent jól szolgáljuk. Ilyen gondolatok jegyében a Karitász csoport április 06-án, szombaton felvidéki zarándokutat szervezett Kassára.

Elindulás előtt a Szent Család templomban közösen imádkoztunk, majd elfoglaltuk helyünket a rendelkezésünkre álló „nagy” és „kis” buszban.

Miután megérkeztünk Kassára, első utunk a Szent Erzsébetről elnevezett székesegyházba vezetett. Itt János atya és Feri atya szentmisét mutattak be nekünk. Majd egy kedves helybéli hölgy, Mártika vezetésével megcsodáltuk a templomot.

Don Bosco Barcika Tanoda 2019-től

2019.04.15

| Menüpont: Don Bosco Barcika Tanoda

| Fényképek: Don Bosco Barcika Tanoda 2019

don_bosco_barcika_tanoda_kis.jpg2019. április 1-én megnyitotta kapuját a Don Bosco Barcika Tanoda, épp Don Bosco szentté avatásának 85. évfordulója napján. A program megvalósításának helyszíne Kazincbarcikán a Herbolyai Közösségi Ház. Az elnyert támogatásnak köszönhetően a működő oratóriumon túl 2019. december 31-ig 30 (40?) hátrányos helyzetű, halmozottan hátrányos helyzetű gyermeknek nyújthatunk segítséget tanulásban, a szabadidő hasznos eltöltésében, egészséges életmódra nevelésben és megannyi szellemi és lelki élményszerzésben játékokkal, kirándulásokkal, nyári táborokkal.

Szalézi wifi volt

2019.04.15

| Fényképek: Szalézi wifi volt

szalezi_wifi_kis.jpgA Don Bosco Sportközpontban 2019.04.12-én, péntek délután, ahol a sportjátékok és kézműves foglalkozások mellett húsvéti kalácssütés örömiben is részesülhettek a fiatalok.

A Karitász csoportról

2019.04.24

| Menüpont: Közösségek

| Fényképek: Karitász Önkéntesek Főegyházmegyei Találkozója

karitasz_csop_kis.jpg„Igazán segíteni csak szeretetből, szeretettel lehet.”

A caritas görög szó, jelentése: szeretet.

Az Egyháznak kezdettől fogva küldetése volt a szolgáló szeretet gyakorlása. Az istenszeretetben gyökerező felebaráti szeretet elsődlegesen minden egyes hívő feladata, de az Egyháznak mint közösségnek is gyakorolnia kell a szeretetet. Ez viszont megköveteli, hogy meglegyenek a szervezetei ahhoz, hogy rendezett kereteken belül tudja végezni a segítségnyújtást és támogatást.

A kazincbarcikai Karitász csoport 1996-ban alakult az Egri Főegyházmegye Karitász Szervezetének részeként az akkori plébános Dr. Medvegy János atya kezdeményezésével és támogatásával. Az akkori 20 fős csoport az évek alatt 35 főre gyarapodott, akik időt és energiát nem kímélve, évről-évre próbálnak segítséget nyújtani az arra rászorulóknak, természeti katasztrófák esetén pénzadomány formájában vagy élelmiszer- és ruhanemű gyűjtési akciókkal

Mappák találhatók

Tadeus Rozmus atya látogatása