Az archívum

2019.06.09

| Menüpont: 2019 eseményei

| Fényképek: Csíksomlyón a pápalátogatáson

csiksomlyo_papa_latogatas_kis.jpgA magyar Szalézi Család is Csíksomlyón volt a pápalátogatáson 2019. május 31. - Június 2. között, tizenegyen a kazincbarcikai Don Bosco Oratórium és Szalézi Kft. képviseletében voltak jelen.

Te Deum 2019. június 12.

2019.06.19

| Menüpont: 2019 eseményei

te_deum_2019_kis.jpg2019. június 12-én Petróczi Gábor igazgató úr vezetésével lelkes kis csapat indult Egerbe a fő egyházmegye tanévzáró Te Deumjára.

E jeles eseményre minden évben meghívást kapunk, mint a régió egyházi fenntartásban lévő intézménye. Elismerésként jutalomban részesülhet az a diákunk, akinek hitélete és az ehhez kapcsolható közösségi munkája példaértékű.

A hálaadó szent misét DR. Ternyák Csaba érsek úr celebrálta a gyönyörű egri Bazilikában. Odaérkezésünkkor már özönlöttek az egyházi iskolák diákcsoportjai, kitüntetettjei. 71 intézményből 1781 résztvevő készült meghallgatni érsek úr szavait.

A visszafogott gyerekzsivaj a szentmise kezdetére hatalmas csenddé változott. Érsek úr kedves szavaival arra buzdított, hogy ezt a tanévet is a jól végzett munka örömével éljük meg. A szeretet parancsa a szeretetteljes összetartozás öröme legyen az, amely erőt ad céljaink eléréséhez az elkövetkező időkben is.

2019.06.23

| Menüpont: Hirdetések

| Fényképek: Szent Család Plébániat.

urnapja_kis.jpg2019.06.24. – 06.30.

1. Idén, Krisztus testének és vérének, azaz Úrnapjának megünneplése június 23-án lesz. Ezen a vasárnapon 9 órakor nem lesz szentmise, csak az ünnepi 10.30-as szentmise lesz megtartva a Szent Család templomban, és este 18 órakor az Avilai Szent Teréz templomban lesz szentmise.

1. Az úrnapi sátrakat, a szokott módon a Cursillo közösség, a Karitász csoport a Don Bosco Spotközpont munkatársai és az Oratóristák állítják. A sátrakat reggel 6 órától készítjük! A sátrak díszítéséhez virágot kérünk, melyet legkésőbb vasárnap reggel 6-ig kérjük eljuttatni a Szent Család-templomba.

1. Az úrnapi körmenethez kérjük a kedves híveket, hogy gyűjtsenek virágszirmot és hozzák el a Szent Család templomba.

1. Június 28-án, pénteken, 17,45-től a Jézus Szíve litániát imádkozzuk a Szent Család templomban.

1. Június 30-án, vasárnap lesz az országos Péter – fillér gyűjtés. Előre is köszönjük a kedves testvérek nagylelkű adományait.

1. A múlt heti perselyadományokat a nyári táborainkra gyűjtöttük. A kedves testvérek adományaiból 130 ezer forint gyűlt össze. Ha valaki szeretne még adományt adni a nyári táborainkra, akkor azt megteheti a plébánián. Isten fizesse meg nagylelkűségüket.

1. Június 30-án, vasárnap, 11,30-kor lesz Sajógalgócon a búcsúi szentmise.

1. MEZŐKÖVESDEN ez évben június 30-án, vasárnap lesz a hagyományos SZÍV Búcsú a nagy körmenttel. Vasárnap délelőtt 10 órakor az ünnepi szentmisét és utána a körmenetet. Az ünnepi szentmisét Buda Péter kanonok úr, az Érseki Papnevelő Intézet rektora tartja.

1. A Rózsafüzér társulat – Nagyboldogasszony ünnepére – zarándoklatot szervez Nemzeti kegyhelyünkre, Mátraverebély - Szentkútra, augusztus 18-án (vasárnap). A részvételi díj: 2000 Ft. Jelentkezés a sekrestyékben a részvételi díj befizetésével lehetséges. (Név, cím és telefonszám szükséges!) Jelentkezési határidő: 2019.06.23-án az esti szentmiséig.

Szeretettel köszöntjük a héten név és/vagy születésnapjukat ünneplő kedves testvéreket!

„Aki kertet épít, örök boldogságot épít.”

2019.06.24

| Menüpont: Don Bosco Barcika Tanoda

| Fényképek: Tanodakert művelése

kertet_epit_kis.jpgA Don Bosco Barcika Tanoda kertművelés tapasztalata.

Egy régi közmondás szerint, aki egy órára szeretne boldog lenni, egyen egy ízletes lakomát, aki egynapi boldogságra vágyik, házasodjon meg, aki pedig egész életében boldog akar lenni, építsen kertet.

Jó tanácsom: Ülj le egy fa alá, szemlélődj és hallgasd a madarak énekét, a természet hangjait, merülj el a csendben.

Mappák találhatók

Csíksomlyón a pápalátogatáson