Az archívum

2019.06.09

| Menüpont: 2019 eseményei

| Fényképek: Csíksomlyón a pápalátogatáson

csiksomlyo_papa_latogatas_kis.jpgA magyar Szalézi Család is Csíksomlyón volt a pápalátogatáson 2019. május 31. - Június 2. között, tizenegyen a kazincbarcikai Don Bosco Oratórium és Szalézi Kft. képviseletében voltak jelen.

Te Deum 2019. június 12.

2019.06.19

| Menüpont: 2019 eseményei

te_deum_2019_kis.jpg2019. június 12-én Petróczi Gábor igazgató úr vezetésével lelkes kis csapat indult Egerbe a fő egyházmegye tanévzáró Te Deumjára.

E jeles eseményre minden évben meghívást kapunk, mint a régió egyházi fenntartásban lévő intézménye. Elismerésként jutalomban részesülhet az a diákunk, akinek hitélete és az ehhez kapcsolható közösségi munkája példaértékű.

A hálaadó szent misét DR. Ternyák Csaba érsek úr celebrálta a gyönyörű egri Bazilikában. Odaérkezésünkkor már özönlöttek az egyházi iskolák diákcsoportjai, kitüntetettjei. 71 intézményből 1781 résztvevő készült meghallgatni érsek úr szavait.

A visszafogott gyerekzsivaj a szentmise kezdetére hatalmas csenddé változott. Érsek úr kedves szavaival arra buzdított, hogy ezt a tanévet is a jól végzett munka örömével éljük meg. A szeretet parancsa a szeretetteljes összetartozás öröme legyen az, amely erőt ad céljaink eléréséhez az elkövetkező időkben is.

„Aki kertet épít, örök boldogságot épít.”

2019.06.24

| Menüpont: Don Bosco Barcika Tanoda

| Fényképek: Tanodakert művelése

kertet_epit_kis.jpgA Don Bosco Barcika Tanoda kertművelés tapasztalata.

Egy régi közmondás szerint, aki egy órára szeretne boldog lenni, egyen egy ízletes lakomát, aki egynapi boldogságra vágyik, házasodjon meg, aki pedig egész életében boldog akar lenni, építsen kertet.

Jó tanácsom: Ülj le egy fa alá, szemlélődj és hallgasd a madarak énekét, a természet hangjait, merülj el a csendben.

Mappák találhatók

Csíksomlyón a pápalátogatáson