Az archívum

2019.01.31

| Menüpont: 2019 eseményei

| Fényképek: Panama-nap Budapesten

panama_nap_kis.jpgA Panama-nap 2019. január 26-án került megrendezésre Budapesten az Elek Gyula arénában a Katolikus Ifjúsági Mozgalom szervezésében, mivel Panamában most zajlott a nemzetközi ifjúsági találkozó, ahol jelen volt Ferenc pápa is. Ezt a találkozót volt hivatott ez a rendezvény hazánkban is megvalósítani.

Néhány szóban tekintsük át, mi is volt most Panamában?  2019. január 22-27. között Panamában rendezték meg a 34. Katolikus Ifjúsági Világtalálkozót. Magyarországról kb. 40 fiatal vett részt ezen, és szerzett egy életre szóló élményt. Táncoltak pörgős brazil zenére és próbáltak Google fordító segítségével beszélgetésbe bonyolódni angolul nem tudó barátságos emberekkel.

Vártuk- vártuk - ....és mindig várjuk !!!!!

2019.02.18

| Menüpont: Közösségek

| Fényképek: Katolikus bál 2019

karitasz_bal_2019_kis.jpg2019.02.09., barcikai Katolikus Karitász Bál

Nem is tudom, hogy miért, de már év vége közeledtével mindig eszünkbe jut, vajon mikorra határozza meg a kazincbarcikai Katolikus Karitász a jótékonysági bál időpontját? Mindig tudjuk, hogy ez február első napjaira tehető, de mégis mindig várjuk!

Nagy a készülődés, szervezzük az asztaltársaságot, feltesszük a kérdést, vajon most milyen lesz - amely kérdés felesleges ugyan, mert mindig a LEGJOBB! A LEGJOBB-, mert fogni lehet a levegőben a szeretetet, a figyelmet, a fegyelmet, ami a legnagyobb kegy az életünkben!

2019.03.17

| Menüpont: Hirdetések

| Fényképek: Szent Család Plébániat.

nagybojt_2_kis.jpg2019.03.18. – 03.24.

1. Március 19-én, kedden, a keresztutat az Avilai Nagy Szent Teréz-templomban a Karitász csoport vezetésével tartjuk.
  2. A 24 órás szentségimádást március 21-én, csütörtökön, reggel 8-tól péntek reggel 8-ig tartjuk az Avilai Szent Teréz templomban.
  3. A nagyböjti keddeken, a szentmise előtt este 5 órától az Avilai Nagy Szent Teréz-templomban, péntekenként, a szentmise előtt este 5 órától pedig a Szent Család-templomban végezzük közösen a keresztutat. Keddenként a plébániánk csoportjai által, míg péntekenként papjaink vezetésével.
  4. Nagyböjt keddjein és péntekjein a szentmisék előtt gyónási lehetőséget biztosítunk. A keddi napokon már a keresztút alatt is gyóntatunk. Buzdítjuk a kedves híveket, hogy használjuk ki ezeket, az alkalmakat a nagyböjti szentgyónások elvégzésére
  5. Nagyböjti időben kedden a szentmise után, szombaton pedig a szentmise előtt a hívekkel közösen végezzük a zsolozsmát, az egyház hivatalos imáját. Nagyböjt pénteki napjain a szentmisét greorián dallamokkal énekeljük.
  6. Az idei nagyböjtben is tartós élelmiszereket gyűjtünk rászoruló testvéreinknek. Kérjük, hozzák el a szentmisékre tartósélelmiszer-felajánlásukat és tegyék a templomban erre kijelölt helyre. Ezt megtehetik a szentmisék előtt március 24-31. között. Adományaikat a Katolikus Karitász juttatja majd el a rászorulókhoz. Isten áldja meg segítőkész családjainkat. Telefonos adomány vonalon, a 1356-os számon, hívásonként 500 Ft-tal segíthetünk.
  7. Azokat a testvéreinket, akik nem tudnak eljutni templomainkba, de Húsvétra készülve szeretnének szentségekhez járulni, hozzátartozóik jelezzék a plébánián, vagy a sekrestyékben. Otthonukban fölkeressük őket.
  8. A szentsír virágaira szeretettel várjuk az adományokat templomainkban, a felirattal megjelölt perselybe. Köszönjük!

1. Don Bosco Sportközpont hirdeti, hogy:
  • március 22-én, pénteken, 16 órától folytatódik a Szalézi WiFi. Hívunk és várunk minden fiatalt és érdeklődőt;
  • március 23-án, szombaton, 10 órától lesz Családi délelőtt lesz a Sportközpontban. Játék és vidám együttlét kisgyermekes családok számára. A lehetőségek között lesz trambulin, arcfestés, mini csúszda és ügyességi játék. A belépő gyerekeknek ingyenes, felnőtteknek 500 Ft.

1. Április 12, péntek 18 órától – április 14 vasárnap ebéddel bezárólag, nyílt hétvégét tart az Egri Szeminárium. A hétvége mottója: Jézus mondja: „Jöjjetek utánam, és én emberek halászává teszlek titeket” (Mt 4,19). Szeretettel hívják és várják a középiskolás korú vagy annál idősebb fiatalokat. Alsó korhatár betöltött 14 év. Jelentkezni Vitális Gábor atyánál lehet.
  2. A Rózsafűzér társulat zarándoklatot szervez 2019.május 17-én, pénteken, Gyöngyöspata, Gyöngyös látnivalóinak megtekintésére. Terveink között szerepel: A Mátra legszebb templomában a Jessze-oltár, Szent Bertalan templom csodálatos kincstára, a Ferences templom és kolostor, a Mátra (Orczy-kastély) Múzeum, majd az Erdei vasút, befejezés képpen az Ákos Pince látogatása.  Jelentkezni templomaink sekrestyéjében 2000 Ft befizetésével lehet. Név, cím és telefonszám mellé kérjük az életkor pontos megadását, mivel a belépőkhöz szükséges.

Szeretettel köszöntjük a héten név és/vagy születésnapjukat ünneplő kedves testvéreket!

Mappák találhatók

Panama-nap Budapesten