2015 eseményei

A kazincbarcikai római katolikus plébánia 2015. évi eseményeiről készült cikkeket, fényképeket talál itt.

Cikkek

Animátor avatás

2015.06.02

| Fényképek: Animátor avatás

animavat_kicsi.jpg2015. május 24–én Pünkösdkor került sor az animátori ígérettételünkre.

Izgatottan érkeztünk az ünnepi Szentmisére, ahol az ígéretünk mellet, elsőáldozásra is sor került. A mise kezdete előtt, még párszor elolvastuk közösen az ima szövegét, hogy el ne rontsuk.

Több fohász és hála is megfordult bennünk, mikor az egyetemes könyörgések után ránk került a figyelem.

Kórustalálkozó Sajószentpéteren, 2015

2015.06.02

| Fényképek: Kórustalálkozó Sajósztp

korustalalkozo_2015_k.jpg

Takács Alajos sajószentpéteri plébános nagyon sokat fáradozott azon, hogy a sajószentpéteri Római Katolikus Nagytemplomot festményeivel gazdagító Demeter István esperes atya születésének 100. évfordulóját méltóképpen megünnepeljék. E céllal hirdette meg 2015. május 17-ére a Demeter István emlékév utolsó rendezvényeként a kórustalálkozót, amelyet a sajószentpéteri nagytemplomban tartottak. Ez a találkozó tette fel igazán a koronát a rendezvénysorozatra.

"200 km +" Don Bosco nyomán

2015.05.27

| Fényképek: 200 km + Don Bosco

200_db_cikk.jpgA 200 éve született Bosco Szent János bicentenáriumi éveinek nyomába szegődtünk, ezúttal kerékpáron. A Szalézi Szent Ferenc Gimnázium 45 diákjával és 7 tanárával a Balatont megkerülő 200 km-es kerékpártúrát szervezett a bicentenárium megünneplésére. A tókerülő biciklitúra tervezett útvonala ugyan „csak” 200 km volt, de – ahogyan az általunk kiválasztott út az életben sem bizonyul mindig a legrövidebbnek – törvényszerűen mi is tettünk néhány kitérőt, így 200 + 30-cal zártuk a kerekezést.

Papi koronagyűlés

2015.05.21

| Fényképek: Koronagyűlés

koronagyules_1.jpgMájus 18-án, hétfőn espereskerületi papi koronagyűlést tartottak az Avilai Nagy Szent Teréz Plébániatemplomban. A koronagyűlés keretében koncelebrációs  szentmisét mutatott be Mikolai Vince főesperes. Az espereskerületi értekezleten részt vett ft. Cseh István c. kanonok, esperes, putnoki plébános atya is.

Péliföldszentkereszti szalézi búcsú

2015.05.13

| Fényképek: Péliföldsztkereszt_bucsu

p_bucsu_2015.jpg„Áldott a sok kéz…”

2015. május 9-én a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium diákjaiból és tanáraiból álló küldöttség részt vett a hagyományos péliföldszentkereszti szalézi búcsú rendezvényein, valamint az ehhez kapcsolódó „Nyiss ránk!” Kulturális és Hagyományőrző Fesztiválon. Nem egyedül képviseltük Kazincbarcikát, hiszen a Don Bosco Iskola is külön buszt indított a rendezvényre, és a Plébánia is egy teli busszal hozta a legodaadóbb híveket Péliföldszentkeresztre.

Elkezdődött a Plébániatemplom felújítása

2015.05.10

| Fényképek: Templomaink

templom_felujitas_01.jpgElkezdődött a Avilai Nagy Szent Teréz Plébániatemplom felújítása

A templomtorony körbeállványozásával és a sérült vakolatrészek eltávolításával megkezdődött a százéves Avilai Szent Teréz templomunk teljes körű külső felújítása.

Egri találkozó

2015.05.10

| Fényképek: Krisztus_követségében

eger_beszamolo_kkj.jpg„Krisztus követségében járunk”

Ezzel, a második korintusi levélből vett mottóval zajlott az a találkozó, melyet az Egri Főegyházmegye egyházközségeinek újonnan megválasztott képviselőtestületi tagjai számára tartottak április 25-én az egri bazilikában. Ternyák Csaba egri érsek meghívására mintegy 2500-an érkeztek az egyházmegye minden szegletéből.

X. Jubileumi Vitézlő Túra – 2015. „Jól jársz, ha jót jársz!”

2015.04.25

| Fényképek: Vitézlő Túra – 2015

„Jól jársz, ha jót jársz!” X. Jubileumi Vitézlő Túra – 2015.

dscf1812.jpg2015. április 25-én, szombaton kora reggel - mikor még a nap is alig sütött Kazincbarcika utcáira - azzal az indíttatással ébredtünk nővéremmel, hogy e napon, mielőtt még a cserkészcsapat által tervezett 15 km-es túrán részt veszünk, bevállalunk egy 10 km-es távot is. Már az indulás mókásan kezdődött, mivel a Szendrőbe induló buszt majdnem lekéstük, de egy gyors sprinttel (és egy utánunk futó kiskutyussal) végül elértük a buszt, amivel hamarosan a túra rajtjánál kötöttünk ki.

Hittan vizsga a Szalézi Gimnáziumban

2015.04.17

| Fényképek: Hittanv. a Gimn.-ban

img_0081.jpgÁprilis 14-15-én a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium 270 10-11. évfolyamos tanulója hittan belső vizsgán vett részt, amelyet a szalézi atyák és az iskola vezetői, tanári kara szerveztek. A vizsgán a tanulók 45 percben egy esszét írtak előre megadott témakörökben. A vizsga másik részét interneten tették le diákjaink. 25 perc állt rendelkezésükre ahhoz, hogy 27 tesztkérdésre válaszoljanak. A kérdések között jelentős szerepet foglaltak el a szaléziakkal kapcsolatos tudnivalók. A részleteket, diákjaink nyilatkozatait a teljes bejegyzésben olvashatja.

A Don Bosco kör és a Karitász kirándulása

2015.04.13

| Fényképek: Kirándulás Martonyiban

kir_mar_1.jpgA Don Bosco-kör és a karitász tagok, 2015. április 11-én közös kiránduláson vettünk részt Martonyiban és Edelényben. Egy kis gyalogtúrával megnéztük a pálos kolostor romjait, ízelítőt kaptunk a pálos rend életéből, majd imádkoztuk a rózsafüzért és - nem utolsó sorban - ismerkedtünk egymással.