2015 eseményei

A kazincbarcikai római katolikus plébánia 2015. évi eseményeiről készült cikkeket, fényképeket talál itt.

Cikkek

Hittan vizsga a Szalézi Gimnáziumban

2015.04.17

| Fényképek: Hittanv. a Gimn.-ban

img_0081.jpgÁprilis 14-15-én a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium 270 10-11. évfolyamos tanulója hittan belső vizsgán vett részt, amelyet a szalézi atyák és az iskola vezetői, tanári kara szerveztek. A vizsgán a tanulók 45 percben egy esszét írtak előre megadott témakörökben. A vizsga másik részét interneten tették le diákjaink. 25 perc állt rendelkezésükre ahhoz, hogy 27 tesztkérdésre válaszoljanak. A kérdések között jelentős szerepet foglaltak el a szaléziakkal kapcsolatos tudnivalók. A részleteket, diákjaink nyilatkozatait a teljes bejegyzésben olvashatja.

A Don Bosco kör és a Karitász kirándulása

2015.04.13

| Fényképek: Kirándulás Martonyiban

kir_mar_1.jpgA Don Bosco-kör és a karitász tagok, 2015. április 11-én közös kiránduláson vettünk részt Martonyiban és Edelényben. Egy kis gyalogtúrával megnéztük a pálos kolostor romjait, ízelítőt kaptunk a pálos rend életéből, majd imádkoztuk a rózsafüzért és - nem utolsó sorban - ismerkedtünk egymással.

Cserkész keresztút, 2015

2015.04.07

| Fényképek: Cserkész keresztút_2015

csk_1.jpgA Nagyböjti Ifjúsági Keresztutat idén is mi, cserkészek szervezhettük meg. Ez a keresztút már hagyomány, sokan csak így ismerik: „Ja, amikor a hegyre mentek?” Már jó néhány éve nekivágunk ilyenkor tavasszal „a hegynek”, pontosabban az Ebecki-tetőnek, bár a sorozatban akadt néhány kimaradás, vagy rendhagyó szervezés is (például amikor esett a hó), de a keresztutat valamilyen formában minden évben megrendeztük. A legjobb persze az, amikor valóban feljutunk a hegyre!

Nagyheti keresztút-járás

2015.04.01

| Fényképek: Keresztútjárás-2015

dscf0006.jpg2015. március 31-én 17 órai kezdettel került sor a nagyheti keresztút-járásra az Avilai Nagy Szent Teréz Plébániatemplomban. A keresztutat P. Vitális Gábor SDB plébános atya vezette. A keresztút 14 állomásánál Jézus szenvedéstörténetét az Egyháztanács Képviselő-testületének tagjai olvasták föl a résztvevő hívek számára. Jézus kereszthalálának történetére pedig Emri Attila állandó diakónus felolvasása emlékeztetett.

"Imádunk téged Krisztus és áldunk téged!

Mert szent kereszted által megváltottad a világot."

Virágvasárnap a Szent Család Templomban

2015.03.31

| Menüpont: 2015 eseményei

vv_kep_1.jpgA virágvasárnapot ünnepelte az egyház most vasárnap, március 29-én. A nagyhét kezdetét jelentő napon Jézus Jeruzsálembe való bevonulására emlékezünk.

Krisztus a Biblia tanúsága szerint a zsidó peszah előtt néhány nappal vonult be Jeruzsálembe. Ezt a bevonulást három evangélista is leírja. Sokan a nép közül ruhájukat terítették az útra, mások ágakat törtek a fákról, s eléje szórták. Így került az ünnep szertartásai közé a pálmás, Európa szerte pedig a barkás körmenet.

Csilingelő_Nagyhét

2015.03.29

| Fényképek: Keresztútjárás-2015

csilingelo.jpgMegjelent a Csilingelő 2015. évi Nagyheti száma (III. évfolyam 3. szám). A Csilingelő legújabb kiadásában megtalálhatja a Nagyhét szertartásainak részletes programját, valamint felhívást olvashat a 2015 nyarán megrendezendő Családos táborra való jelentkezésre, amelyet Tokajban rendezünk meg.

A nagykép előtt

2015.03.19

| Fényképek: Keresztútjárás-2015

Máriapócson a könnyező Szűzanya kegyképeMáriapócson a könnyező Szűzanya kegyképét a Szentatya által megáldott aranykoronával Dr. Erdő Péter bíboros úr koronázta meg 2005. december 3-án. Körútra indult a kép, közelebb jött hozzánk. Március 13-án Edelénybe, 14-én pedig Miskolcra.

Festmény áldása a Szent Család Templomban

2015.03.18

| Menüpont: 2015 eseményei

| Fényképek: Szent Család Plébániat.

szt_agostan_szt_monika.jpg

Szent Ágoston püspököt és édesanyját, Szent Mónikát ábrázolja az a festmény, amelyet Vitális Gábor plébános atya áldott meg március 6-án a Szent Család Templomban.

A festmény a hívek adományából készült.

Játéknap márciusban

2015.03.17

| Menüpont: 2015 eseményei

jateknap_belyeg.jpg2015. március 14‑én az animátorokkal együtt mintegy 100 gyermek, ifjú és felnőtt tevékenykedett a plébánián szervezett játéknapon: játszott, sütött, mesélt, imádkozott békéért békességben a folyamatosan permetező eső ellenére.

Keresztútjárás-2015

2015.03.11

| Fényképek: Keresztútjárás-2015

keresztut-1.jpg2015. március 10-én az Avilai Szent Teréz templomban a hívek keresztútjárást tartottak a Rózsafüzér Társulat vezetésével. A keresztútjárást Emri Attila diakónus vezette. Minden állomáson megálltak, és az egyházközség egy-egy férfitagja felolvasta a stációhoz tartozó történetet. A keresztútjárás fontos alkalom a hívek számára, hogy lélekben minél jobban felkészülhessenek a húsvét szent ünnepére.