2015 eseményei

A kazincbarcikai római katolikus plébánia 2015. évi eseményeiről készült cikkeket, fényképeket talál itt.

Cikkek

Cserkész keresztút, 2015

2015.04.07

| Fényképek: Cserkész keresztút_2015

csk_1.jpgA Nagyböjti Ifjúsági Keresztutat idén is mi, cserkészek szervezhettük meg. Ez a keresztút már hagyomány, sokan csak így ismerik: „Ja, amikor a hegyre mentek?” Már jó néhány éve nekivágunk ilyenkor tavasszal „a hegynek”, pontosabban az Ebecki-tetőnek, bár a sorozatban akadt néhány kimaradás, vagy rendhagyó szervezés is (például amikor esett a hó), de a keresztutat valamilyen formában minden évben megrendeztük. A legjobb persze az, amikor valóban feljutunk a hegyre!

Nagyheti keresztút-járás

2015.04.01

| Fényképek: Keresztútjárás-2015

dscf0006.jpg2015. március 31-én 17 órai kezdettel került sor a nagyheti keresztút-járásra az Avilai Nagy Szent Teréz Plébániatemplomban. A keresztutat P. Vitális Gábor SDB plébános atya vezette. A keresztút 14 állomásánál Jézus szenvedéstörténetét az Egyháztanács Képviselő-testületének tagjai olvasták föl a résztvevő hívek számára. Jézus kereszthalálának történetére pedig Emri Attila állandó diakónus felolvasása emlékeztetett.

"Imádunk téged Krisztus és áldunk téged!

Mert szent kereszted által megváltottad a világot."

Virágvasárnap a Szent Család Templomban

2015.03.31

| Menüpont: 2015 eseményei

vv_kep_1.jpgA virágvasárnapot ünnepelte az egyház most vasárnap, március 29-én. A nagyhét kezdetét jelentő napon Jézus Jeruzsálembe való bevonulására emlékezünk.

Krisztus a Biblia tanúsága szerint a zsidó peszah előtt néhány nappal vonult be Jeruzsálembe. Ezt a bevonulást három evangélista is leírja. Sokan a nép közül ruhájukat terítették az útra, mások ágakat törtek a fákról, s eléje szórták. Így került az ünnep szertartásai közé a pálmás, Európa szerte pedig a barkás körmenet.

Csilingelő_Nagyhét

2015.03.29

| Fényképek: Keresztútjárás-2015

csilingelo.jpgMegjelent a Csilingelő 2015. évi Nagyheti száma (III. évfolyam 3. szám). A Csilingelő legújabb kiadásában megtalálhatja a Nagyhét szertartásainak részletes programját, valamint felhívást olvashat a 2015 nyarán megrendezendő Családos táborra való jelentkezésre, amelyet Tokajban rendezünk meg.

A nagykép előtt

2015.03.19

| Fényképek: Keresztútjárás-2015

Máriapócson a könnyező Szűzanya kegyképeMáriapócson a könnyező Szűzanya kegyképét a Szentatya által megáldott aranykoronával Dr. Erdő Péter bíboros úr koronázta meg 2005. december 3-án. Körútra indult a kép, közelebb jött hozzánk. Március 13-án Edelénybe, 14-én pedig Miskolcra.

Festmény áldása a Szent Család Templomban

2015.03.18

| Menüpont: 2015 eseményei

| Fényképek: Szent Család Plébániat.

szt_agostan_szt_monika.jpg

Szent Ágoston püspököt és édesanyját, Szent Mónikát ábrázolja az a festmény, amelyet Vitális Gábor plébános atya áldott meg március 6-án a Szent Család Templomban.

A festmény a hívek adományából készült.

Játéknap márciusban

2015.03.17

| Menüpont: 2015 eseményei

jateknap_belyeg.jpg2015. március 14‑én az animátorokkal együtt mintegy 100 gyermek, ifjú és felnőtt tevékenykedett a plébánián szervezett játéknapon: játszott, sütött, mesélt, imádkozott békéért békességben a folyamatosan permetező eső ellenére.

Keresztútjárás-2015

2015.03.11

| Fényképek: Keresztútjárás-2015

keresztut-1.jpg2015. március 10-én az Avilai Szent Teréz templomban a hívek keresztútjárást tartottak a Rózsafüzér Társulat vezetésével. A keresztútjárást Emri Attila diakónus vezette. Minden állomáson megálltak, és az egyházközség egy-egy férfitagja felolvasta a stációhoz tartozó történetet. A keresztútjárás fontos alkalom a hívek számára, hogy lélekben minél jobban felkészülhessenek a húsvét szent ünnepére.

Rajesh atya a Nyugdíjas Klubban

2015.03.08

| Fényképek: Nyugdíjas Klub

rajesh.jpg2015. február 17-én a Nyugdíjas Klubba P.Slagala Rajesh SDB atyát hívták meg, aki a Szent József Szalézi Rendház szerzetese és a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium hittan-tanára. Rajesh atya vetítéssel egybekötött előadással mutatta be hazáját, Indiát. A nyugdíjasok nagy érdeklődéssel hallgatták előadását.

Don Bosco égi születésnapja

2015.02.05

| Fényképek: Don Bosco égi szül.nap

6977e2f24adc4fbc65195d0940372f02_l.jpgA Szent István Magyar Szalézi Tartomány 2015. január 31-én az Óbudai Művelődési Házban ünnepelte a rend alapítójának, Bosco Szent Jánosnak égi születésnapját. A tartományi ünnepségre egyházközségünkből két autóbusz indult, amely a plébánia küldötteit, a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium tanárait és diákjait, a Don Bosco Iskola dolgozóit és tanulóit, valamint a Szalézi Kft. munkatársait vitte Budapestre. A kazincbarcikai küldöttséget Vitális Gábor plébános atya vezette, aki velünk utazott a buszon is.