2015 eseményei

A kazincbarcikai római katolikus plébánia 2015. évi eseményeiről készült cikkeket, fényképeket talál itt.

Menüpontok

Nyári receptek

Cikkek: 0

Cikkek

Édesség-adomány a TESCO-tól

2016.01.21

| Fényképek: Édesség_adomány

tesco_adomany_kis.jpgBosco Szent János, vagyis Don Bosco életét olvasgatva számos jótevővel találkozhatunk, akik megérezték, hogy „jót tenni jó”, s ezért valamilyen módon hozzájárultak a fiatalok megmentése és nevelése érdekében végzett munkájához. Akadtak közöttük tehetős és kevésbé tehetős emberek, akik mind azzal segítettek, ami épen rendelkezésükre állt, anyagiakkal, kétkezi munkával, ügyek intézésével. Mi magunk is tapasztalunk hasonlót.

Hangverseny a Szent Család Templomban

2015.12.27

| Fényképek: Adventi hangverseny

dscn5369.jpg2015. december 22-én este megtelt a Szent Család Templom azokkal a hívekkel, egyházközségi tagokkal, zenebarátokkal, akik meg kívánták hallgatni a Szent Család Kórus, valamint az In Aeternum Gospelkórus adventzáró hangversenyét. A szépszámú hallgatóság idén sem csalódott: mindkét kórus szívhez szóló karácsonyváró zenével örvendeztette meg a közönséget.

Szent Család Templom ólomüveg ablakainak megáldása

2015.12.16

| Fényképek: Ólomüveg_szentelés

olomuveg_kis.jpg2015. december 7-én az esti szentmise keretében áldotta meg Ábrahám Béla tartományfőnök atya a Szent Család Templom új ólomüveg ablakait és egyben a megújult gyóntatóhelyiséget is. Az üvegablakokat Soós Csilla felvidéki művész készítette, aki a több száz éves hagyományokat formálta át modern tartalommal

Elsőáldozás 2015. október 4-én

2015.10.05

| Fényképek: Elsőáldozás 2015. október 4-én

elso_ald_kep.jpgA Szent Család Plébániatemplomban ezen a vasárnap reggelen 6 fiú és leány várta izgatottan elsőáldozását. Sok érintett család, a közelebbi és távolabbi rokonok aggódva figyelték az első sorban helyet foglaló, albába öltözött gyermekek lépéseit.

I. Nyári Szalézi Oratórium Kisvárdán

2015.08.03

| Fényképek: Ny_Sz_O_Kisvárdán

boscoval_jezushoz_elokep.jpgAz idei nyáron felkértek minket, hogy Kisvárdán a helyi segítőkkel szervezzük meg az ottani legelső nyári tábort.

„Don Boscóval Jézus felé” mottóra építettük fel a tábort, hogy Don Bosco életét a gyerekek megismerhessék és az ő példáját követve segítsük őket Jézus felé. Július 20-ától 24-ig tartott az oratórium. Körülbelül 60 gyerek töltötte be élettel a plébániát, a segítőkkel és felnőttekkel együtt 100-an voltunk.

Animátor avatás

2015.06.02

| Fényképek: Animátor avatás

animavat_kicsi.jpg2015. május 24–én Pünkösdkor került sor az animátori ígérettételünkre.

Izgatottan érkeztünk az ünnepi Szentmisére, ahol az ígéretünk mellet, elsőáldozásra is sor került. A mise kezdete előtt, még párszor elolvastuk közösen az ima szövegét, hogy el ne rontsuk.

Több fohász és hála is megfordult bennünk, mikor az egyetemes könyörgések után ránk került a figyelem.

"200 km +" Don Bosco nyomán

2015.05.27

| Fényképek: 200 km + Don Bosco

200_db_cikk.jpgA 200 éve született Bosco Szent János bicentenáriumi éveinek nyomába szegődtünk, ezúttal kerékpáron. A Szalézi Szent Ferenc Gimnázium 45 diákjával és 7 tanárával a Balatont megkerülő 200 km-es kerékpártúrát szervezett a bicentenárium megünneplésére. A tókerülő biciklitúra tervezett útvonala ugyan „csak” 200 km volt, de – ahogyan az általunk kiválasztott út az életben sem bizonyul mindig a legrövidebbnek – törvényszerűen mi is tettünk néhány kitérőt, így 200 + 30-cal zártuk a kerekezést.

Papi koronagyűlés

2015.05.21

| Fényképek: Koronagyűlés

koronagyules_1.jpgMájus 18-án, hétfőn espereskerületi papi koronagyűlést tartottak az Avilai Nagy Szent Teréz Plébániatemplomban. A koronagyűlés keretében koncelebrációs  szentmisét mutatott be Mikolai Vince főesperes. Az espereskerületi értekezleten részt vett ft. Cseh István c. kanonok, esperes, putnoki plébános atya is.

Elkezdődött a Plébániatemplom felújítása

2015.05.10

| Fényképek: Templomaink

templom_felujitas_01.jpgElkezdődött a Avilai Nagy Szent Teréz Plébániatemplom felújítása

A templomtorony körbeállványozásával és a sérült vakolatrészek eltávolításával megkezdődött a százéves Avilai Szent Teréz templomunk teljes körű külső felújítása.

Egri találkozó

2015.05.10

| Fényképek: Krisztus_követségében

eger_beszamolo_kkj.jpg„Krisztus követségében járunk”

Ezzel, a második korintusi levélből vett mottóval zajlott az a találkozó, melyet az Egri Főegyházmegye egyházközségeinek újonnan megválasztott képviselőtestületi tagjai számára tartottak április 25-én az egri bazilikában. Ternyák Csaba egri érsek meghívására mintegy 2500-an érkeztek az egyházmegye minden szegletéből.