2015 eseményei

A kazincbarcikai római katolikus plébánia 2015. évi eseményeiről készült cikkeket, fényképeket talál itt.

Menüpontok

Nyári receptek

Cikkek: 0

Cikkek

Édesség-adomány a TESCO-tól

2016.01.21

| Fényképek: Édesség_adomány

tesco_adomany_kis.jpgBosco Szent János, vagyis Don Bosco életét olvasgatva számos jótevővel találkozhatunk, akik megérezték, hogy „jót tenni jó”, s ezért valamilyen módon hozzájárultak a fiatalok megmentése és nevelése érdekében végzett munkájához. Akadtak közöttük tehetős és kevésbé tehetős emberek, akik mind azzal segítettek, ami épen rendelkezésükre állt, anyagiakkal, kétkezi munkával, ügyek intézésével. Mi magunk is tapasztalunk hasonlót.

Hangverseny a Szent Család Templomban

2015.12.27

| Fényképek: Adventi hangverseny

dscn5369.jpg2015. december 22-én este megtelt a Szent Család Templom azokkal a hívekkel, egyházközségi tagokkal, zenebarátokkal, akik meg kívánták hallgatni a Szent Család Kórus, valamint az In Aeternum Gospelkórus adventzáró hangversenyét. A szépszámú hallgatóság idén sem csalódott: mindkét kórus szívhez szóló karácsonyváró zenével örvendeztette meg a közönséget.

Szent Család Templom ólomüveg ablakainak megáldása

2015.12.16

| Fényképek: Ólomüveg_szentelés

olomuveg_kis.jpg2015. december 7-én az esti szentmise keretében áldotta meg Ábrahám Béla tartományfőnök atya a Szent Család Templom új ólomüveg ablakait és egyben a megújult gyóntatóhelyiséget is. Az üvegablakokat Soós Csilla felvidéki művész készítette, aki a több száz éves hagyományokat formálta át modern tartalommal

MIKULÁS JÁRT A PLÉBÁNIÁN

2015.12.14

| Fényképek: Mikulas_2015

mikulas_kis.jpg …a templom szép lassan megtelik, kicsi, és nagy gyermekek, felnőttek, izgatott zsibongás... Suttogás jár körbe, mintha a gyermekek azt gondolnák, talán nem jön el a Mikulás, és most zajonganak. Megtelnek a padsorok, egymásra mosolyognak a szülők, anya-apa között édes kicsi lányok, várakozó fiúcskák.

Az animátorok is készülődnek, mosolyognak.

Kirándulás Kárpátaljára

2015.11.17

| Fényképek: Kárpátalja, 2015

ukrajna_liceum.jpg„A legértékesebb, amit tehet az ember: tegyen jót, legyen mindig vidám,….”

(Bosco Szent János)

Tantestületünk 28 tagja november 12-14-én – Bosco Szent János szellemében – három élménnyel teli napot töltött Kárpátalján a „Határtalanul!”program keretében. A program célja a határon túli magyar iskolák és az anyaországi oktatási intézmények közötti kapcsolatok kialakítása, elmélyítése. A sikeres pályázatok segítségével eddig magyarországi iskolák tanulói vehettek részt osztálykirándulásokon, ahol megismerték a határon túli iskolák életét, az ottani tanulókkal személyesen találkozhattak.

Elsőáldozás 2015. október 4-én

2015.10.05

| Fényképek: Elsőáldozás 2015. október 4-én

elso_ald_kep.jpgA Szent Család Plébániatemplomban ezen a vasárnap reggelen 6 fiú és leány várta izgatottan elsőáldozását. Sok érintett család, a közelebbi és távolabbi rokonok aggódva figyelték az első sorban helyet foglaló, albába öltözött gyermekek lépéseit.

I. Nyári Szalézi Oratórium Kisvárdán

2015.08.03

| Fényképek: Ny_Sz_O_Kisvárdán

boscoval_jezushoz_elokep.jpgAz idei nyáron felkértek minket, hogy Kisvárdán a helyi segítőkkel szervezzük meg az ottani legelső nyári tábort.

„Don Boscóval Jézus felé” mottóra építettük fel a tábort, hogy Don Bosco életét a gyerekek megismerhessék és az ő példáját követve segítsük őket Jézus felé. Július 20-ától 24-ig tartott az oratórium. Körülbelül 60 gyerek töltötte be élettel a plébániát, a segítőkkel és felnőttekkel együtt 100-an voltunk.

Nyári programok a kazincbarcikai plébánián

2015.06.26

| Fényképek: Nyári programok 2015

ny_tabor_2015.jpgIdén nyáron is sokszínű programmal várja a Szalézi rend a kazincbarcikai plébánián a diákokat és a családokat. A következő időszak eseményeiről kérdeztük Vitális Gábor atyát, a kazincbarcikai egyházközség vezetőjét, a rend magyarországi vikáriusát.

Ízek, imák, élmények, avagy egy felejthetetlen vakáció története

2015.06.22

| Fényképek: Római_út_2015

roma_2015.jpg2015. június 10-én 25 fős kis csapat várakozik a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium udvarán. Hajnal 3 óra van, mégsem álmos senki. Örömteli izgatottság tölti be a légkört. Hogy miért? Mert bár „minden út Rómába vezet”, mi most tényleg oda tartunk, és már csak „röpke” 16 óra választ el minket a várva várt céltól.

Számhaború a Szalézi Gimnáziumban

2015.06.08

| Fényképek: Számháború a gimiben

2015.05.23-jatekest-kicsi.jpgSzámháború? Hogyan? Miért? És főleg kinek?

A szaléziak számtalan ötlete közül egy volt kiszámolt időpontban… 2015. május 23-ára (5=2+3 J)újra játszani hívták a fiatalokat a Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumba.

Az animátorjelöltek és segítőik már délelőtt megérkeztek, hogy Gábor testvér irányításával előkészítsék a helyszínt és megfelelően felkészüljenek a rájuk váró feladatokra