Elkezdődött a Plébániatemplom felújítása

2015.05.10

Elkezdődött a Avilai Nagy Szent Teréz Plébániatemplom felújítása

templom_felujitas_01.jpgA templomtorony körbeállványozásával és a sérült vakolatrészek eltávolításával megkezdődött a százéves Avilai Szent Teréz templomunk teljes körű külső felújítása.

A munkálatok két ütemben zajlanak majd, az első körben a már említett templomtorony és a sekrestye-rész külseje újul meg. Ez a szakasz június közepéig elkészül, amikor is a nyári oratórium ideje alatt egy szűk hónapos szünet következik a munkálatokban. A második ütemben kerül sor a templom homlokzatának renoválására, amely az előzetes tervek szerint augusztus végére készül el.

Ennek megfelelően a plébániatemplomunk 102 éves évfordulójára és egyben az októberi búcsú ünnepére, új és megszépült külsőben fog tekinteni egyházközségünk minden tagjára és városunk lakóira is.

Szabó Zsolt

az egyházközségi képviselőtestület elnöke

A mappában található képek előnézete Templomaink