Elsőáldozás 2015. október 4-én

2015.10.05

elso_ald_kep_1.jpg

A Szent Család Plébániatemplomban ezen a vasárnap reggelen 6 fiú és leány várta izgatottan elsőáldozását. Sok érintett család, a közelebbi és távolabbi rokonok aggódva figyelték az első sorban helyet foglaló, albába öltözött gyermekek lépéseit.

Az elsőáldozásra az Egyház szerint azok a gyermekek bocsáthatók, akik koruknak megfelelő érettséggel képesek az Eukarisztiát megkülönböztetni a közönséges kenyértől és bortól, mert rendelkeznek az ehhez szükséges hittani ismeretekkel. Ez általában 9-10 évesen és két év hittan-oktatás után következik be. Vitális Gábor plébános atya most látta elérkezettnek az időt. A képek bizonyítják, helyesen.

Reméljük, hogy pár év múlva az egyházi közösségek aktív tagjaiként tekinthetünk rájuk.

Béresné Madai Krisztina tanár

Szalézi Szent Ferenc Gimnázium