Nyári oratóriumi tábor Kazincbarcikán

2016.07.06

tabor.jpgA kazincbarcikai V. Szalézi Nyári Oratóriumnak 2016. június 13-tól június 24-ig – két turnusban – idén is a Római Katolikus Plébánia adott otthont. Idén az animátorokat Fülöp Tibor SDB testvér fogta össze, és a közösségi szolgálatos csapatot Kirner Gábor SDB testvér koordinálta. A tábor témája a "Járjatok a földön, de a szívetek az égben lakjon!" mottóra épült fel. A résztvevők száma mind két héten bőven 100 fölé esett, a felnőtt segítőkkel, közösségi szolgálatos fiatalokkal és animátorokkal nagyjából 150 fő töltötte meg napról napra a plébánia területét élettel. A gyerekek első osztályos koruktól jöhettek egészen hetedik-nyolcadik osztályos korig. Három féle (kis,- közép és nagy) csoportba kerültek. A rangidőseket a tavalyihoz hasonlóan ún. kalandcsoportba osztottuk be. Ők a két hét folyamán számos különleges programon vehettek részt (pl. kirándulások, evezés, bowling), de emellett egy igazi csapatot formáltunk belőlük, akikből reményeink szerint a következő kisanimátorok lesznek.

A szokásokhoz híven az animátorok minden reggel banssal várták a gyerekeket, majd amikor mindenki megérkezett kezdődhetett a reggeli gondolatok megbeszélése a napi témáról és a színdarab. Reggeli után a csoportvezetők és segítőik a csoportpercek alatt próbálták a gyerekeket szalézi lelkülettel közösségé formálni, együttműködni és megtanítani őket közösen játszani. Idén is számos különleges programnak adott helyet a tábor. Például, a bajnokságok, sorversenyek, bazárjáték, fizikai és kémiai kísérletek, nagyjátékok a Csónakázó-tónál, bűvészbemutató, fafaragás, íjászat, kézműves foglalkozások, galamb-ász, számháború, és a gyerekek nagy kedvence a vizes játékok.

Kiss István tanár

Szalézi Szent Ferenc Gimnázium