Szent Család templom pályázata

2017.04.11

Pályázat gyermekek és fiatalok számára a Szent Család templom felszentelésének

tízéves évfordulója alkalmából

A kazincbarcikai Avilai Szent Teréz Római Katolikus Egyházközség Képviselő-testülete a Szent Család templom felszentelésének 10. évfordulója alkalmából pályázatot ír ki a Szent Család templomhoz kapcsolódó alkotások elkészítése és bemutatása céljából.

Beadási határidő: 2017. június 30.

Beadás helye: Szalézi Szent Ferenc Gimnázium gazdasági irodája

Pályamunkát nyújthatnak be: a Kazincbarcikán vagy vonzáskörzetében tanuló általános iskolás vagy középiskolás tanulók, a 20. életévüket be nem töltött egyetemi vagy főiskolai hallgatók.

A pályamunkán fel kell tüntetni:

• a pályázó nevét és életkorát
  • lakcímét és telefonszámát
  • oktatási intézményének megnevezését
  • felkészítő pedagógusának nevét (ha meg kívánja nevezni)

A pályázat témakörei:

1. A Szent Család templom bemutatása – képeket is tartalmazó írásos formában
  2. A Szent Család templomról készült film – hossza legföljebb 10 perc
  3. Mit jelent életemben a Szent Család templom – írásos formában, prezentációs formában vagy maximum 10-perces film formájában
  4. A Szent Család templommal, a plébániához tartozó templomokkal kapcsolatosan a pályázó által készített rajzok, festmények, makettek és egyéb képzőművészeti alkotások
  5. A Szent Család templom művészeti alkotásainak bemutatása – írásos formában, prezentációs formában vagy elkészített, maximum 10-perces film formájában

A pályamunkák jutalmazása:

A határidőn belül benyújtott, a pályázati kiírásnak megfelelő pályamunkákat a Képviselő-testület által megbízott bizottság értékeli, amelynek elnöke P. Vitális Gábor sdb. plébános. A bizottság minden kategóriában kihirdeti az első három helyezett pályamunkát. A kategóriánként legjobbnak ítélt pályamunkákat az Egyházközség Képviselő-tanácsa pénzjutalomban részesíti, amelynek összege minden pályázó esetében 20 ezer Ft.

A legjobb pályamunkákból a Szent Család templomban kiállítást készítünk, a templomot bemutató filmeket, prezentációkat levetítjük a templom felszentelésének 10. évfordulójára szervezett ünnepség-sorozaton.

Kazincbarcika, 2017. április 11.

P. Vitális Gábor sdb.

plébános, tartományi vikárius

A mappában található képek előnézete Szent Család Plébániat.