Tanévzáró Te Deum az egri bazilikában

2017.06.14

A Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumot az iskola igazgatója, továbbá P. Quadros Lytton Ervanto sdb nevelési igazgatóhelyettes képviselte, a kiemelkedő szolgálatot képviselő tanárokat és diákokat pedig Molnárné Marczis Erzsébet kórusvezető, valamint a gimnázium kórusának legtöbbet dolgozó tanulói reprezentálták.

A meghívottak között volt Svéd Mátyás, Szentpéteri Áron, Emri Bernadett, Kálmán Kornélia, Hajdu Bernadett és Ugrai Franciska. foegyhazmegyei_2.jpg

Az ünnepi szentmisét dr. Ternyák Csaba érsek atya celebrálta 35 paptársa közreműködésével. Prédikációjában azt mondotta az egyházi iskolákban dolgozó tanulókról és pedagógusokról, hogy „Mi vagyunk a világ sója”, ezért az a feladatunk, hogy ízesebbé tegyük ezt a sótlan világot. Arra kell azonban ügyelnünk, hogy ne váljunk selejt sóvá, amelyet végül az útra szórnak ki. Elszántságunkkal tegyünk hitet a hit-hivatás-hűség hármas követelményrendszere mellett, legyünk mindig hűek kimondott szavainkhoz.

foegyhazmegyei_3.jpgA szentmisét záró érseki áldást követően érsek atya jutalomban részesítette a meghívott iskolák lelki nevelésében legeredményesebben dolgozó diákokat vagy csoportokat, így gimnáziumunk kamarakórusát és zenekarát. A Szalézi Szent Ferenc Gimnázium kamarakórusa és zenekara az egyházi, iskolai és városi ünnepségek alkalmával színvonalas zenei közreműködésével örvendezteti meg a közönséget. Az iskolai szentmiséken és más liturgikus eseményeken minden alkalommal fellépnek, a szentmisét egyházi énekekkel és más zenei művekkel színesítik. Az iskolai kórus fellépéseit kiválóan egészíti ki a gitárosokból, zongoristákból, fúvós és hegedűs diákokból alakult iskolai zenekar.

A Szalézi Szent Ferenc Gimnázium kamarakórusa és zenekara zenéjével, liturgikus muzsikájával segíti elő a szentmiséken való elmélyülést, így működésük Isten dicsőségét és a gimnázium tanulóinak épülését szolgálja. Énekük és zenéjük nyomán az Úr által teremtett világ öröme és harmóniája erősödik meg hallgatóik szívében, amelyért köszönet illeti őket, valamint Molnárné Marczis Erzsébet kórusvezetőt.

A tanévzáró Te Deum után egy ebédmeghívást kaptunk az érsek atyától, melyet örömmel elfogadtunk. Ezt követően meglátogattuk az Eszterházy Károly Egyetem líceumi épületét, megvizsgáltuk az aulában hallható visszahang interferenciáját, meglátogattuk a líceum 6. emeletén található teraszt, megcsodálva a nagyszerű egri panorámát. Visszautunkban Lytton atya hívott meg minket egy fagyira, majd a napot a XIII. században épült Bélkői Háromkúti Apátság tiszta forrásánál zártuk magunkhoz véve annak kristálytiszta vizét.

A fárasztó tanév végén nagyszerűen átmosott minket ez a nap a bazilika fenségével, az érsek atya mély gondolataival, a természet szépségével, a fagylalt ízeivel és a bélháromkúti forrás érintetlen vizével.

Petróczi Gábor igazgató

Szalézi Szent Ferenc Gimnázium