2018 eseményei

Ministráns találkozó Egerbenimg_20181006_161644.jpg

Kit küldjek el? Ki megy el nekünk? (Iz 6,8) – Ezzel a mottóval rendezték meg idén 11. alkalommal Egerben az egyházmegyei ministráns találkozót október 6-án, szombaton. A Kazincbarcikai ministránsok már többedik alkalommal vettek részt az eseményen. Ez alkalommal 4 gyerek +1 kísérő képviselete városunkat. Az egész nap az idei téma alapján épült fel, így a színvonalas programok által betekintést nyertünk a szentek életébe, a hivatásunk fontosságába és a misszió témakörébe is. Programunk egy közös szentmisével kezdődött, amit Veres András püspök atya tartott. Ezután készült el az elmaradhatatlan csoportkép, majd megebédeltünk. Ebéd után csoportokban foglalkozásokon vettünk részt, majd egy flashmobot csináltunk a bazilika előtti téren. Végül egy „kérdezz-felelek” beszélgetés volt Veres András győri megyéspüspökkel, akinek fel lehetett tenni különféle kérdéseket. A záró imádság után elérkezett a hazautazás ideje. Jól érezte mindenki magát, reméljük, hogy jövőre is hasonlóképpen részt vehetünk a találkozón, esetleg még többen innen Barcikáról! smiley

Palkó Áron és Tóth Péter SDB

Cikkek

A rendfőnök atya találkozása a szalézi intézmények pedagógusaival

2018.11.05

| Menüpont: 2018 eseményei

rendfonok_talalkoz_kis.jpgBudapest, 2018. november 3.

Don Ángel Fernández Artime rendfőnök atya 2018. november 3-án Budapesten találkozott a szalézi iskolák pedagógusaival, ahol a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium nevelőtestületét iskolánk vezetői és tíz pedagógusa képviselte.

Rendfőnöki látogatás 2018. november 2.

2018.09.04

| Menüpont: 2018 eseményei

angel_fernandez_artime_kis.jpgNagy megtiszteltetésben lesz részünk november másodikán, mert Don Bosco tizedik utódja Kazincbarcikára látogat. A rendfőnök atya kazincbarcikai látogatása háromnapos magyarországi látogatása egyik fő eseményeként valósul meg, hiszen Magyarországon városunkban a legjelentősebb a szalézi jelenlét.

Római utazás 2018. május 29-június 2.

2018.06.13

| Fényképek: Római utazás 2018

roma_kis.jpgMájus 29-én, kedden hajnali két órakor indult el egy csodálatos kis vakáció a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium diákjai számára. 20 szalézis diák és hét tanár három mikrobusszal indult el izgatottan Róma felé. Mielőtt szállásunkat elfoglaltuk volna Genzano di Romaban ellátogattunk egy hangulatos kisvárosba, a Rómától kb. 100 km-re található Orvietóba. Hosszú séta után egy nagy térre keveredtünk, ahol tátva maradt a szánk, mert láthattuk Orvietó büszkeségét a hatalmas gótikus dómot. Kis sétát és városnézést követően szállásunkhoz érkeztünk a Gezanóban lévő Szalézi Rendházhoz. Itt megismerkedtünk egy magyar szerzetessel, Balázzsal, aki itt tanul. A vacsora után mindenki aludni ment, mert másnap még fáradtabbak leszünk majd, de sok élménnyel gazdagabbak is.

Nyári tábor 2018

2018.05.21

| Menüpont: 2018 eseményei

nyari_oratorium_kis.jpgKedves Szülők és kedves Gyerekek!

Lassan elérkezik a nyár és jövő hónapban várunk benneteket a Szalézi Nyári Napközibe. Nagyon sok felnőtt, és fiatal segítő, animátor készül és vár benneteket.

A tábor hetében az agymanók kalandjait élhetjük át közösen, azzal a különbséggel, hogy a két hét folyamán sok különleges vendég fog segíteni minket, hogy közösen megtudjuk, hogy a boldogság hogyan szerezhető vissza. Sok játék kirándulás és élmény vár majd rátok. Szóval mi is nagyon várjuk már a tábort de leginkább titeket.

Keresztút az Avilai Nagy Szent Teréz Plébániatemplomban

2018.03.21

| Fényképek: Keresztút az Avilai templomban - 2018

keresztut_2018_kis.jpg2018. március 20-án

„Jertek, hívek, a szent keresztútra,

Gondoljunk a szenvedő Urunkra,

Öleljük át véres keresztfáját,

Sirassuk meg keserves halálát.

2018. március 20-án 17 órai kezdettel az Római Katolikus Egyházközség képviselő-testületi tagjainak vezetésével a hívek keresztúton vettek rész az Avilai Szent Teréz Plébániatemplomban.

Szalézi siker az országos ünnepi rajz- és esszépályázaton

2018.03.08

| Menüpont: 2018 eseményei

hatba_szurt_herceg_k.jpg3. díjat nyert Elleh Emily, a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium diákja

2018-ban a Nemzetstratégiai Kutatóintézet ismét meghirdette az „Ünnepi rajz- és esszépályázat a magyar címer és zászló megünneplésére” elnevezésű országos versenyt. A pályázaton nemcsak magyarországi, hanem határon túli magyar fiatalok is indulhattak. Iskolánkat két tanuló képviselte, akik közül Elleh Emily Chioma 9. C osztályos tanuló a középiskolai rajz-kategóriában 3. helyezést ért el a „Hátba szúrt herceg” című alkotásával. Felkészítője Bukodiné Sólyom Ilona, a gimnáziumunk tanára volt.

Az Avilai Szent Teréz templomban - Tűz Tamás: Keresztút

2018.03.05

| Menüpont: 2018 eseményei

keresztut_kis.jpg2018.03.03-án, szombat du. 5-kor a kazincbarcikai Avilai Szent Teréz templomban Pipó József és Barátai előadták Tűz Tamás papköltő megzenésített keresztútját.

Katolikus Karitász Bál - Kazincbarcika 2018

2018.03.05

| Fényképek: Katolikus Karitász Bál - 2018

bal_2018_kis.jpgMásodik alkalommal a Don Bosco Sportcsarnokban, egyébként 22. alkalommal került megrendezésre a jótékonysági katolikus bál 2018. február 10-én.

,,Egy csepp mézzel…” – #szalézi7 a szaléziban

2018.02.05

| Fényképek: Szalézi7

szalezi7_kis.jpgIdén első alkalommal szerveztük meg az iskolában Szalézi Szent Ferenc és Don Bosco ünnepéhez kapcsolódóan a szalézi hetet. A két ünnep között január 24-31-ig különböző interaktív programokkal, vidám hangulattal vártuk a diákokat reggel az iskola bejáratánál. Az volt a célunk, hogy a gyerekek érezzék, hogy ezek a napok különlegesek, hogy ünnep van. A hét témája az idei Szalézi Gálától kezdve Szalézi Szent Ferenc híres mondata köré épült fel: ,,Egy csepp mézzel több legyet lehet fogni , mint egy hordó ecettel.” Ezzel a mondattal arra igyekeztünk figyelni, hogy kedvességgel és szeretetteljességgel sokkal több eredményt tudunk elérni, ahogy azt Don Bosco is tanítja nekünk.