Rendfőnöki látogatás 2018. november 2.

2018.09.04

angel_fernandez_artime.jpgÁngel Fernández Artime atya

a rendfőnöki pozíciót 2014. május 24-től tölti be.

A látogatás időpontja az őszi szünet közepére esik. Ez az időszak hagyományosan a családi összejövetelek, a vidéki temetőlátogatások ideje. Természetesen külön szervezést igényel a diákok, tanárok, sőt a szerzetesek jelenléte is, hiszen ebben az időben az ő feladataik is megnövekednek a Mindenszentek és Halottak Napja egyházi vonatkozásai miatt.

A szokásos őszi szalézi pedagógiai konferencia helyett idén ez az esemény kerül megszervezésre. Ezért megfelelő időben hirdetjük a látogatást, hogy minél többen találkozhassunk a rendfőnök atyával.

November másodikán Don Ángel Fernández Artime rendfőnök atya reggel érkezik Kazincbarcikára, ahol a délelőtt folyamán találkozik a Tartományi Tanács tagjaival. Ezután 12 órakor szentmisét celebrál a rendtársaival a helyi hívek és a fiatalok számára a Szent Család-templomban. A szentmise után ebéd következik, majd a délután folyamán a Szalézi Ifjúsági Mozgalom szervezésében kulturális programon vesz részt a Don Bosco Sportközpontban. 17 órakor a Rendfőnök atya és kísérete távozik városunkból, és Óbudára utazik.

Béresné Madai Krisztina

tanár, Szalézi Szent Ferenc Gimnázium