2019 eseményei

Szalézi wifi volt

2019.04.15

| Fényképek: Szalézi wifi volt

szalezi_wifi_kis.jpgA Don Bosco Sportközpontban 2019.04.12-én, péntek délután, ahol a sportjátékok és kézműves foglalkozások mellett húsvéti kalácssütés örömiben is részesülhettek a fiatalok.

Don Bosco Barcika Tanoda 2019-től

2019.04.15

| Fényképek: Don Bosco Barcika Tanoda 2019

don_bosco_barcika_tanoda_kis.jpg2019. április 1-én megnyitotta kapuját a Don Bosco Barcika Tanoda, épp Don Bosco szentté avatásának 85. évfordulója napján. A program megvalósításának helyszíne Kazincbarcikán a Herbolyai Közösségi Ház. Az elnyert támogatásnak köszönhetően a működő oratóriumon túl 2019. december 31-ig 30 (40?) hátrányos helyzetű, halmozottan hátrányos helyzetű gyermeknek nyújthatunk segítséget tanulásban, a szabadidő hasznos eltöltésében, egészséges életmódra nevelésben és megannyi szellemi és lelki élményszerzésben játékokkal, kirándulásokkal, nyári táborokkal.

Kirándulás Kassára

2019.04.11

| Fényképek: Kassai kirándulás 2019

kassa_2019_kis.jpgA kazincbarcikai és a környékbeli plébánia hívei kirándultak Kassára, Árpád-házi Szent Erzsébet dómjába

2019. 04. 06-án, szombaton történt.

A nagyböjti szent idő alkalmat ad arra, hogy a szeretet és jóság cselekedeteivel kimutassuk Isten iránti ragaszkodásunkat, hogy másoknak örömet szerezzünk és ezzel Istent jól szolgáljuk. Ilyen gondolatok jegyében a Karitász csoport április 06-án, szombaton felvidéki zarándokutat szervezett Kassára.

Elindulás előtt a Szent Család templomban közösen imádkoztunk, majd elfoglaltuk helyünket a rendelkezésünkre álló „nagy” és „kis” buszban.

Miután megérkeztünk Kassára, első utunk a Szent Erzsébetről elnevezett székesegyházba vezetett. Itt János atya és Feri atya szentmisét mutattak be nekünk. Majd egy kedves helybéli hölgy, Mártika vezetésével megcsodáltuk a templomot.

A Szalézi Család világpolgára

2019.04.03

| Fényképek: Tadeus Rozmus atya látogatása

tadeusz_atya_kis.jpgTadeus Rozmus atya látogatása Kazincbarcikán

A Rendfőnök atya képviseletében vendégünk volt a lengyel származású Tadeus Rozmus atya, aki a Rendfőnök mellett működő Egyetemes Tanács tagja és a Közép- és Észak-Európa Régió felelőse. A Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban tett rövid látogatása során rendkívül pozitív kisugárzású egyéniségének köszönhetően, nagyon kellemes légkörben egy rövid interjút készítettünk vele.

Szalézi konferencia Havasi atyával a Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban

2019.03.22

| Fényképek: Szalézi konferencia Havasi atyával

konferencia_havasi_kis.jpg2019. március 21-én szalézi konferencián vett részt tantestületünk, ahol vendégünk volt P. Havasi József SDB nyugalmazott tartományfőnök. Megnyitó beszédében intézményünk vezetője Petróczi Gábor igazgató úr egy Vándor Judit idézettel  köszöntötte a  március 14-én 90. életévét betöltött tartományfőnököt:

”Ha szíved fiatalosan lüktető, az idő nem tényező”

Majd a tantestület tiszteletét, az atya iránt érzett nagyrabecsülésünket fejezte egy József atya számár készített üdvözlőkártyával, amelyen – többek közt – ezt olvashattuk.

„A mindannyiunk által szeretett Havasi atyának, aki

- mindig őszintén érdeklődik irántunk

- soha nem hagy minket magunkra

- nagyra tartja az iskolánkban folyó munkánkat,

- elkötelezetten szereti a diákokat és pedagógusokat.”

Panama-nap Budapesten

2019.01.31

| Fényképek: Panama-nap Budapesten

panama_nap_kis.jpgA Panama-nap 2019. január 26-án került megrendezésre Budapesten az Elek Gyula arénában a Katolikus Ifjúsági Mozgalom szervezésében, mivel Panamában most zajlott a nemzetközi ifjúsági találkozó, ahol jelen volt Ferenc pápa is. Ezt a találkozót volt hivatott ez a rendezvény hazánkban is megvalósítani.

Néhány szóban tekintsük át, mi is volt most Panamában?  2019. január 22-27. között Panamában rendezték meg a 34. Katolikus Ifjúsági Világtalálkozót. Magyarországról kb. 40 fiatal vett részt ezen, és szerzett egy életre szóló élményt. Táncoltak pörgős brazil zenére és próbáltak Google fordító segítségével beszélgetésbe bonyolódni angolul nem tudó barátságos emberekkel.