Hirdetések

templom.jpgAz itt található menüpontban megtalálható az aktuális miserend, az előttünk álló hét egyházi és plébániai eseményei valamint hirdetései. Ebben a menüben olvashat talál információkat a szentségek kiszolgáltatásáról, a stóladíjakról, és itt találja meg az urnatemetővel kapcsolatos információkat is.

Cikkek

Hirdetések

2017.09.17

| Menüpont: Hirdetések

| Fényképek: Szent Család Plébániat.

evkozi_24_kis.jpg2017.09.18. - 09.24.

1. Az elsőáldozás idén szeptember 24-én a 9 órai diákmisében lesz. Az elsőáldozási próbát és első szentgyónást szeptember 23-án szombaton reggel 9 órától tartjuk a Szent Család templomban.

2. Hirdetjük, hogy a következő tanévben az elsőáldozásra és bérmálkozásra a felkészítő hittanórákat szerdai napon fogjuk tartani. Az elsőáldozó 16,30-tól, míg a bérmálkozó 18 órától fog majd kezdődni. 2019-ben bérmálkozni csak azok bérmálkozhatnak majd, akik két tanévben rendszeresen járnak a bérmálkozásra felkészítő hittanórákra. Fontos, hogy a bérmálkozás szentségét plébániánkon legalább két tanév hittan és megkezdett 9. osztálytól szolgáltatjuk ki. Jelentkezési lapokat a sekrestyében, a plébánián vagy a hittanórákon kérhetnek a jövő hét vasárnaptól. Az első hittanórákat szeptember 27-én fogjuk tartani.

3. A Szalézi Szent Ferenc Gimnázium szülői tájékoztatót tart szeptember 28-án, 17 órától a gimnázium ebédlőjében, a 2018/2019. tanévben indítandó osztályokról. Várják az érdeklődőket.

4. Szeptember 19-én, kedden 16 órától szalonnasütésre és egy kis beszélgetésre hívjuk a karitász csoport tagjait a plébániára.

5. A Don Bosco Sportközpont hirdeti:

• Szeptember 18-án, hétfőn 19 órától Kvíz játékot tartunk 3-6 fős csapatoknak. Bővebb információ a programfüzetben.
  • Szeptember 21-én, csütörtökön 18 órától, „Mi köze, mi a véleménye az egyháznak a…” című sorozat keretében kerekasztal beszélgetés lesz a Bundzik Attiláné, Dr. Janka Gábor és Vitális Gábor között a hivatás és a család témájában.

Szeretettel köszöntjük a héten név és/vagy születésnapjukat ünneplő kedves testvéreket!

EGYHÁZKÖZSÉGI ZARÁNDOKLAT

2016.06.07

pio_atya_kicsi.jpgSZENT PIÓ ATYÁHOZ ÉS SZENT RITÁHOZ

5 nap/ 4 éjszakai szállással (4 reggeli, 3 vacsora): 103.000 Ft/fő

2016. október 10 – 14.

A zarándoklat lelkivezetője Vitális Gábor SDB, kazincbarcikai plébános

Az SzJA 1%-ának felajánlása

2015.02.15

| Fényképek: Képek Jézusról

1--.jpgKözérdekű információk az SzJA 1%-ának felajánlására a szalézi oktatás, illetve a Magyar Katolikus Egyház javára. A személyi jövedelemadó 1%-át kizárólag azoknak a szervezeteknek lehet felajánlani, amelyek rendelkeznek az adójogszabályok által előírt feltételekkel.

Ha adója 1%-át szalézi alapítványnak szeretné felajánlani, támogassa a Bosco Szent János Ifjúsági Nevelési és Oktatási Alapítványt, melynek adószáma: 19673752-1-41

Kérjük, hogy az Szja további (második) 1%-át a Magyar Katolikus Egyház javára ajánlja föl:

A MAGYAR KATOLIKUS EGYHÁZ technikai száma:
0011

Tájékoztatjuk az olvasókat, hogy Pro Ecclesia Alapítványunk és a Hittantanulók Avilai Szent Teréz Alaptványa jelenleg nem rendelkezik az adó 1%-ának befogadásához szükséges feltételekkel, így1%-os támogatásukat nem tudják fogadni. Kérjük, hogy egyéb adományával támogassa alapítványainkat! Támogatásukat hálásan köszönjük!

Információk a szentségekről

2015.02.09

| Fényképek: Don Bosco égi szül.nap

keresztelo-1.jpgEzen a helyen információkat talál az egyházi adóról, a keresztelő, esküvő, temetés, stb. úgynevezett stóladíjairól, valamint tájékoztatás talál a szentségek (házasságkötés, keresztelés, gyóntatás, betegek szentsége) kiszolgáltatásáról.

Urnatemető

2015.02.08

| Fényképek: Képek Jézusról

urna.jpg

URNAHELYEK

A Szent Család Plébániatemplom altemplomában urnahelyek vásárolhatók 99 évre. Az Egri Főegyházmegye iránymutatásai alapján az altemplomban csak valamely keresztény felekezet szertartása szerint megkeresztelt ember helyezhető örök nyugalomra. Házastársak esetében legalább az egyik félnél meg kell valósulnia ennek a feltételnek.

Az urnahely ára attól függ, milyen magasságban helyezkedik el. A legdrágábbak a középső sorban lévő, a legolcsóbbak a legalsó és legfelső sorokban elhelyezkedő urnahelyek. Érdeklődni és szerződést kötni a plébánián lehet.

Az urnahelyek ára 2015. január 16-tól az alábbiak szerint alakul:

• az alsó sorban 150.000.– Ft
  • alulról a 2. sorban 160.000.– Ft
  • alulról a 3. sorban 170.000.– Ft
  • alulról a 4. (középső) sorban 190.000.– Ft
  • alulról az 5. sorban 170.000.– Ft
  • alulról a 6. sorban 160.000.– Ft
  • a legfelső sorban 150.000.– Ft

Cím: Kazincbarcika, Dózsa György út 35. Telefon: 48/512-396.

Az urnatemető nyitva tartási rendjét a teljes bejegyzés lenyitásával tekintheti meg.

Miserend

2015.02.08

| Fényképek: Templomaink

jezus-5.jpgA kazincbarcikai római katolikus plébánia és az általa oldallagosan ellátott plébániák táblázatban áttekinthető miserendjét, valamint a szentmisékkel kapcsolatos információkat talál itt, ha megnyitja a teljes bejegyzést. Kiegészítő információkat talál az adventi szentmisékről, a szentségimádás és a rózsafüzér időpontjáról.