Hirdetések

templom.jpgAz itt található menüpontban megtalálható az aktuális miserend, az előttünk álló hét egyházi és plébániai eseményei valamint hirdetései. Ebben a menüben olvashat talál információkat a szentségek kiszolgáltatásáról, a stóladíjakról, és itt találja meg az urnatemetővel kapcsolatos információkat is.

Cikkek

Hirdetések

2019.04.21

| Menüpont: Hirdetések

| Fényképek: Szent Család Plébániat.

husvet_nyolcada_kis.jpg2019.04.22. – 04.28.

A szalézi közösség nevében:

Áldott húsvéti ünnepeket kívánunk mindenkinek!

1. Megköszönjük mindazok munkáját, akik a nagyheti előkészületekben segítettek, a szertartásokban közreműködtek, a Szent Család kórusnak, hogy az énekekkel emelték a liturgia ünnepét. Köszönjük a süteményadományokat is. Isten fizesse meg.

1. Isteni Irgalmasság kilencedét a szentmisék előtt negyed órával végezzük. A kilencedet az Irgalmasság évére készített imakönyvből végezzük. A könyv a templomokban megvásárolható 680 Ft-os áron.

1. Húsvétvasárnap, a 9 órai szentmise után ételáldás lesz.

1. Húsvéthétfőn, csak 10.30-kor lesz szentmise a Szent Család templomban. Este már nem lesz szentmise.

1. Április 28-án, az Isteni Irgalmasság vasárnapján 15 órakor, az Isteni Irgalmasság órájában, szentségimádásra hívjuk a kedves testvéreket a Szent Család templomba.

1. Április 28-án, vasárnap, 11.30-kor lesz a Dédestapolcsányi Római Katolikus Templom Szent György búcsúja. Sok szeretettel hívjuk a kedves testvéreket.

1. A Rózsafűzér társulat zarándoklatot szervez május 17-én, pénteken, Gyöngyöspata, Gyöngyös látnivalóinak megtekintésére. Jelentkezni templomaink sekrestyéjében 2000 Ft befizetésével lehet. Név és telefonszám mellé kérjük az életkor pontos megadását, mivel a belépőkhöz szükséges.

Szeretettel köszöntjük a héten név és/vagy születésnapjukat ünneplő kedves testvéreket!

Az SzJA 1%-ának felajánlása

2015.02.15

| Fényképek: Képek Jézusról

1--.jpgKözérdekű információk az SzJA 1%-ának felajánlására a szalézi oktatás, illetve a Magyar Katolikus Egyház javára. A személyi jövedelemadó 1%-át kizárólag azoknak a szervezeteknek lehet felajánlani, amelyek rendelkeznek az adójogszabályok által előírt feltételekkel.

Ha adója 1%-át szalézi alapítványnak szeretné felajánlani, támogassa a Bosco Szent János Ifjúsági Nevelési és Oktatási Alapítványt, melynek adószáma: 19673752-1-41

Kérjük, hogy az Szja további (második) 1%-át a Magyar Katolikus Egyház javára ajánlja föl:

A MAGYAR KATOLIKUS EGYHÁZ technikai száma:
0011

Tájékoztatjuk az olvasókat, hogy a Hittantanulók Avilai Szent Teréz Alaptványa jelenleg nem rendelkezik az adó 1%-ának befogadásához szükséges feltételekkel, így1%-os támogatásukat nem tudják fogadni. Kérjük, hogy egyéb adományával támogassa alapítványainkat! Támogatásukat hálásan köszönjük!

Információk a szentségekről

2015.02.09

| Fényképek: Don Bosco égi szül.nap

keresztelo-1.jpgEzen a helyen információkat talál az egyházi adóról, a keresztelő, esküvő, temetés, stb. úgynevezett stóladíjairól, valamint tájékoztatás talál a szentségek (házasságkötés, keresztelés, gyóntatás, betegek szentsége) kiszolgáltatásáról.

Urnatemető

2015.02.08

| Fényképek: Képek Jézusról

urna.jpg

URNAHELYEK

A Szent Család Plébániatemplom altemplomában urnahelyek vásárolhatók 99 évre. Az Egri Főegyházmegye iránymutatásai alapján az altemplomban csak valamely keresztény felekezet szertartása szerint megkeresztelt ember helyezhető örök nyugalomra. Házastársak esetében legalább az egyik félnél meg kell valósulnia ennek a feltételnek.

Az urnahely ára attól függ, milyen magasságban helyezkedik el. A legdrágábbak a középső sorban lévő, a legolcsóbbak a legalsó és legfelső sorokban elhelyezkedő urnahelyek. Érdeklődni és szerződést kötni a plébánián lehet.

Az urnahelyek ára 2015. január 16-tól az alábbiak szerint alakul:

• az alsó sorban 150.000.– Ft
  • alulról a 2. sorban 160.000.– Ft
  • alulról a 3. sorban 170.000.– Ft
  • alulról a 4. (középső) sorban 190.000.– Ft
  • alulról az 5. sorban 170.000.– Ft
  • alulról a 6. sorban 160.000.– Ft
  • a legfelső sorban 150.000.– Ft

Cím: Kazincbarcika, Dózsa György út 35. Telefon: 48/512-396.

Az urnatemető nyitva tartási rendjét a teljes bejegyzés lenyitásával tekintheti meg.

Miserend

2015.02.08

| Fényképek: Templomaink

jezus-5.jpgA kazincbarcikai római katolikus plébánia és az általa oldallagosan ellátott plébániák táblázatban áttekinthető miserendjét, valamint a szentmisékkel kapcsolatos információkat talál itt, ha megnyitja a teljes bejegyzést. Kiegészítő információkat talál az adventi szentmisékről, a szentségimádás és a rózsafüzér időpontjáról.