Hirdetések

templom.jpgAz itt található menüpontban megtalálható az aktuális miserend, az előttünk álló hét egyházi és plébániai eseményei valamint hirdetései. Ebben a menüben olvashat talál információkat a szentségek kiszolgáltatásáról, a stóladíjakról, és itt találja meg az urnatemetővel kapcsolatos információkat is.

Cikkek

Hirdetések

2018.06.24

| Menüpont: Hirdetések

| Fényképek: Szent Család Plébániat.

evkoti_12_kis.jpg2018.06.25. – 07.01.

1. Az augusztusi Családos táborra jelentkezési lapot kérhetnek a sekrestyében. A tábor összköltsége 3-4 fős családoknak 28.000 Ft; 5, vagy attól több fős családoknak 33.000 Ft. Ezen felüli adományokat és hozzájárulásokat hálás szívvel elfogadunk! A jelentkezési lapokat július 5-ig kérjük visszajuttatni Szabó Zsoltnak, a részvételi díjat pedig legkésőbb a helyszínen rendezze mindenki. Táborunk az idei évben Poroszlón a Tisza-tó partján augusztus 9-12 között lesz.

1. A Rózsafüzér társulat – Nagyboldogasszony ünnepére – zarándoklatot szervez Nemzeti kegyhelyünkre, Mátraverebély-Szentkútra, augusztus 12-én (vasárnap). A részvételi díj: 2000 Ft. Jelentkezés a sekrestyékben a részvételi díj befizetésével lehetséges. (Név, cím és telefonszám szükséges.!)

1. Július 1-én, vasárnap, 17 órától a Rózsafűzér társulat ünnepélyes titokváltása lesz, majd ezután az elsővasárnapi szentségimádás az Avilai Szent Teréz templomban

1. Július 1-jén, vasárnap lesz az országos Péter – fillér gyűjtés. Előre is köszönjük a kedves testvérek nagylelkű adományait.

1. Július 1-jén, vasárnap, 11,30-kor lesz Sajógalgócon a búcsúi szentmise. A szentmise előtt játszóház lesz a kisebbeknek, a szentmise után a Szent Család kórus koncertje. A program zárásaként ebédre várunk mindenkit a templomkertbe.

1. Felhívjuk kedves futballszerető testvéreink figyelmét, hogy a sportközpontban is nyomon követhetik a VB összes meccsét. Klimatizált térben, nagy kivetítőkön, remek kávézó mellett szurkolhatunk együtt! Éljünk a lehetőséggel !

Szeretettel köszöntjük a héten név és/vagy születésnapjukat ünneplő kedves testvéreket!

Az SzJA 1%-ának felajánlása

2015.02.15

| Fényképek: Képek Jézusról

1--.jpgKözérdekű információk az SzJA 1%-ának felajánlására a szalézi oktatás, illetve a Magyar Katolikus Egyház javára. A személyi jövedelemadó 1%-át kizárólag azoknak a szervezeteknek lehet felajánlani, amelyek rendelkeznek az adójogszabályok által előírt feltételekkel.

Ha adója 1%-át szalézi alapítványnak szeretné felajánlani, támogassa a Bosco Szent János Ifjúsági Nevelési és Oktatási Alapítványt, melynek adószáma: 19673752-1-41

Kérjük, hogy az Szja további (második) 1%-át a Magyar Katolikus Egyház javára ajánlja föl:

A MAGYAR KATOLIKUS EGYHÁZ technikai száma:
0011

Tájékoztatjuk az olvasókat, hogy a Hittantanulók Avilai Szent Teréz Alaptványa jelenleg nem rendelkezik az adó 1%-ának befogadásához szükséges feltételekkel, így1%-os támogatásukat nem tudják fogadni. Kérjük, hogy egyéb adományával támogassa alapítványainkat! Támogatásukat hálásan köszönjük!

Információk a szentségekről

2015.02.09

| Fényképek: Don Bosco égi szül.nap

keresztelo-1.jpgEzen a helyen információkat talál az egyházi adóról, a keresztelő, esküvő, temetés, stb. úgynevezett stóladíjairól, valamint tájékoztatás talál a szentségek (házasságkötés, keresztelés, gyóntatás, betegek szentsége) kiszolgáltatásáról.

Urnatemető

2015.02.08

| Fényképek: Képek Jézusról

urna.jpg

URNAHELYEK

A Szent Család Plébániatemplom altemplomában urnahelyek vásárolhatók 99 évre. Az Egri Főegyházmegye iránymutatásai alapján az altemplomban csak valamely keresztény felekezet szertartása szerint megkeresztelt ember helyezhető örök nyugalomra. Házastársak esetében legalább az egyik félnél meg kell valósulnia ennek a feltételnek.

Az urnahely ára attól függ, milyen magasságban helyezkedik el. A legdrágábbak a középső sorban lévő, a legolcsóbbak a legalsó és legfelső sorokban elhelyezkedő urnahelyek. Érdeklődni és szerződést kötni a plébánián lehet.

Az urnahelyek ára 2015. január 16-tól az alábbiak szerint alakul:

• az alsó sorban 150.000.– Ft
  • alulról a 2. sorban 160.000.– Ft
  • alulról a 3. sorban 170.000.– Ft
  • alulról a 4. (középső) sorban 190.000.– Ft
  • alulról az 5. sorban 170.000.– Ft
  • alulról a 6. sorban 160.000.– Ft
  • a legfelső sorban 150.000.– Ft

Cím: Kazincbarcika, Dózsa György út 35. Telefon: 48/512-396.

Az urnatemető nyitva tartási rendjét a teljes bejegyzés lenyitásával tekintheti meg.

Miserend

2015.02.08

| Fényképek: Templomaink

jezus-5.jpgA kazincbarcikai római katolikus plébánia és az általa oldallagosan ellátott plébániák táblázatban áttekinthető miserendjét, valamint a szentmisékkel kapcsolatos információkat talál itt, ha megnyitja a teljes bejegyzést. Kiegészítő információkat talál az adventi szentmisékről, a szentségimádás és a rózsafüzér időpontjáról.