EGYHÁZKÖZSÉGI ZARÁNDOKLAT

2016. október 10 – 14.

A zarándoklat lelkivezetője Vitális Gábor SDB, kazincbarcikai plébános

Keretprogram

1.nap Indulás Kazincbarcikáról kb. hajnali 02.00 órakor (későbbiekben pontosan egyeztetve!). Utazás Szlovénián, majd Észak-Olaszországon keresztül a szálláshelyünkre. Szállásfoglalás Riminiben, Közép-Adria kedvelt üdülőközpontjában (Üdülőhelyi illeték: kb. 3 €/fő). Érkezésünk után szabad program a tengerparti városkában.

2.nap Folytatjuk utunkat. Loretoban tiszteletünket tesszük a kegyszobor előtt, és Szűz Mária názáreti házában elimádkozzuk a loretói litániát. Délután Lanciano következik, ahol eucharisztikus csoda történt: a szentmisében az átváltoztatás alkalmával a Szentostyából vérző húsdarab lett, a bor pedig Krisztus piros vérévé változott.  Tiszteletünket fejezzük ki ezen szent ereklyék előtt. Szentmisét tartunk. Este érkezünk Pió atya városába, 2 éjszaka San Giovanni Rotondóban. Vacsora.

pio_atya_koporsoja.jpg

3.nap Megtekintjük Pió atya emlékcelláját, ahol 50 éven keresztül élt testén hordozva Krisztus öt szent sebét. Ellátogatunk a régi kis templomba, s az új, modern bazilikába. Tiszteletünket tesszük a szent sírja előtt. Szentmisét tartunk. (A helyi kisbusz ára Rotondóban: kb. 8 €/fő) Délután Monte San Angeloba kirándulunk, ahol a legenda szerint megjelent Szent Mihály arkangyal. Tiszteletére építették a bazilikát, és az egyedülálló barlangkápolnát. Este visszatérünk Rotondóba, vacsora.

szent-rita.jpg

4.nap Folytatjuk utunkat Cascia felé. Tiszteletünket tesszük Szent Rita épen maradt teste előtt a bazilikában. Szentmisét mutatunk be. Roccaporéban ellátogatunk abba a templomba, ahol Rita esküvője volt, s ahol gyermekeit megkeresztelték. Keresztutat végzünk, szállásfoglalás, vacsora.

5.nap  Reggeli után hazafelé indulunk rövidebb pihenőket tartva. Érkezés az éjszakai órákban.

Egyéb információk

• A részvételi díj nem tartalmazza az utasbiztosítás díját. A teljeskörű (betegség-, baleset és poggyász) biztosítás kedvezményes, csoportos díja: 2.750 Ft/fő. Nem kötelező irodánknál megkötni, de enélkül ne induljunk útnak.
  • Az utazás a nemzetközi előírásoknak megfelelően felszerelt, kényelmes autóbusszal történik, 2 gkv és idegenvezető kíséretében.
  • Az elhelyezés 2/3 ágyas, zuhanyzós, WC-s szállodai*** szobákban történik.
  • A jelentkezéshez szükséges adatok: név, lakcím, születési hely és idő, telefonos elérhetőség és személyi igazolvány száma!
  • Kérjük a kedves jelentkezőket, hogy az utazási szerződést átolvasni és megőrizni szíveskedjenek! Egyik példányát aláírva irodánk részére visszajuttatni szíveskedjenek!
  • Utazás előtt kb. 2 héttel az iroda részletes információs tájékoztató levelet küld minden utas részére!

• Fizetési feltételek: előlegfizetés: 40.000 Ft/fő 2016. július 05-ig, a hátralék befizetése az utasbiztosítás díjával együtt szeptember 16-ig esedékes.