Közösségek

Katolikus Karitász napok Kazincbarcikán 2018.11.17-18-án

2018.11.26

| Fényképek: Katolikus Karitász napok Kazincbarcikán 2018.11.17-18-án

karitasz_napok_2018_kis.jpg2018. 11. 17-én, szombaton, Árpád-házi Szent Erzsébet napján a kazincbarcikai Karitász Csoport Családi Életre Nevelés (CSÉN) képzést szervezett fiatalok számára a Don Bosco Iskolában. A közel 40 szervező és résztvevő hamar megismerkedett egymással. A sok felől érkező kamasz az előadók segítségével a párokat, családot összetartó erőkről beszélgetett.

Idősek napját ünnepeltük Kazincbarcikán

2018.10.24

| Fényképek: Idősek napja 2018

idosek_napja_2018_kis.jpg2018. október 21-én vasárnap, 23-ik alkalommal rendezte meg az egyházközségünk, a karitász csoporttal karöltve az idősek napját. A Szent Család templomban ünnepi szentmisén vettünk részt, melyben lehetőség volt a betegek szentségének felvételére. A program a Don Bosco Sportközpontban folytatódott, ahol 105 fő regisztrálta magát.

Caritas hungarica díjat adtak át

2018.10.08

| Fényképek: 2018.10.06 Caritas hungarica díj

caritas_hungarica_dijas_kis.jpg

2018.10.06 Caritas hungarica díjat adtak át a Kazincbarcikai Rk. Egyházközség Karitász Csoport kiváló munkatársának, Szomolya Istvánnak.

Karitász Önkéntesek Főegyházmegyei Találkozója

2018.10.03

| Fényképek: Karitász Önkéntesek Főegyházmegyei Találkozója

egyhaz_neveben_kis.jpg„Az Egyház nevében és az Evangélium szellemében tesszük a jót!”

2018. szeptember 29-én, reggel a karitász csoportunk tagjai közül tizenöten gyűltünk össze, hogy részt vegyünk Egerben a „Karitász Önkéntesek Főegyházmegyei Találkozóján”.

Különleges nap volt ez a bazilika életében is, hiszen először érkezett ide a karitász védőszentjének, Szent Erzsébetnek ereklyéje, mely előtt zajlottak a nap eseményei, és mely előtt imáinkkal tiszteletünket fejeztük ki a szent iránt.

Barcikai nyári karitásztábor Dédestapolcsányban

2018.08.05

| Fényképek: Karitásztábor 2018, Dédestapolcsányban

dedesi_tabor_2018_kis.jpg2018. 07-23-án, hétfő reggel már mindenki izgatottan várt a kazincbarcikai Spar parkolójában, hogy végre elinduljunk Dédestapolcsányba arra a plébániára, aminek idén Gábor atya felújíttatta a vizesblokkjait. Amíg a buszra vártunk ismerkedős játékokkal ütöttük el az időt.  Dédesbe érve mindenki kapott egy kis szabadidőt, hogy kipakoljon és elrendezkedjen. Miután végeztünk a szabályok egyeztetése volt előtérben, na és persze a csoportbeosztás. Utána egy szokatlan dolog következett, hisz mi is besegítettünk a feladatba. Természetesen a konyhán dolgozó nénik már reggel óta dolgoztak, hogy finom ebéd fogadjon minket, de úgy gondolták, hogy jobban fog esni, ha mi is besegítünk. Így két csapat kókuszgolyót gömbölyített, a harmadik pedig a zöldségeket pucolta a levesbe. Miután megettük a közösen elkészített ízletes ebédet csoportos foglalkozások voltak. A délután hátralévő részében a dédesi iskolában sportoltunk és egy akadályversenyre került sor.

Karitász kirándulás a Cserehát településeire.

2018.05.03

| Menüpont: Közösségek

| Fényképek: Karitász kirándulás a Cserehát településeire.

karitasz_cserehat_2018_kis.jpg2018.04.28-án karitász kirándulást szerveztek a Cserehát szépséges vidékére. A Szent Család plébániáról többen becsatlakoztak olyanok is, akik nem karitásztagok, de ők is szerettek volna egy kicsit kikapcsolódni.

Szent Erzsébet ünnepsorozat Kazincbarcikán

2017.12.04

| Fényképek: Szt. Erzsébet ünnepsor

szt_erzsebet_kis.jpg2017. november 15-én Szent Erzsébet ünnepéhez közeledve, a nagy magyar szent tiszteletére kiállítás nyílt a Don Bosco Sportközpontban a sárospataki Szent Erzsébet Ház szervezésében. A megnyitón szokatlanul szép számmal voltak jelen az érdeklődők. Sajó Attila a DBSK igazgatója röviden ismertette Szent Erzsébet életét. A tablók megtekintése után Sárospatakról érkezett vendégek mutatták be Szent Erzsébet kevésbé ismert arcát, ill. a Sárospataktól Kassáig tartó zarándokutat. Az előadás után jó hangulatú szeretetvendégségben barátkoztak  a résztvevők (a kiállítás december 5-ig tekinthető  meg).

Idősek napi ünnep a kazincbarcikai egyházközségben, 2017

2017.11.05

| Fényképek: Idősek napi ünnep, 2017

idoseknapja_kis.jpgOktóber 22-én, vasárnap a karitász csoport 22. alkalommal rendezte meg egyházközségünkben az Idősek Napját. Az esemény a Szent Család templomban kezdődött szentmisével, melyet plébánosunk, Vitális Gábor atya mutatott be.

Az időseket köszöntő vers után a szentmise keretében mintegy 100 idős testvérünk kérte és kapta meg a betegek szentségét Gábor, János és Lytton atya segítségével.

Egri Caritas tábor 2017.

2017.08.17

| Menüpont: Közösségek

| Fényképek: Egri Caritas tábor 2017.

kar_tabor_2017_kis.jpgJúlius 24-28. között idén is, mint már húsz éve, megrendezésre került az egri karitásztábor kazincbarcikai, nem könnyű sorsú és bánhorváti gyerekek nagy örömére. A történet nem a tábor első napjával kezdődött. A segítők már jóval előtte nagy erőket mozgósítva igyekeztek a lehető legjobb módon felkészülni a játékokra, valamint előkészíteni azokat. Szabadidejüket nem sajnálva, még a több helyszínre is ellátogattak.

„Gyermekszívvel az Isten házában” ( I )

2017.06.21

ministrasok_kis.jpg– Fiatal ministránsaink –

Kik is azok a ministránsok? A ministráns a latin ministrare szóból származik, jelentése: szolgálni. A ministránsok gyermekek és fiatalok, akik ministránsruhában végzik szolgálatukat a pap mellett és segédkeznek az oltárnál és egyéb szertartások során. A ministránsruha is hivatott emelni a szentmise fényét.

A ministráláshoz belső késztetés és elhivatottság szükséges, mely lehetővé teszi a tudatos és szolgálatra kész részvételt. A ministránsok a hívők nevében vagy velük együtt válaszolgatnak és szolgálnak az istentiszteleteken, a szentmisén, a liturgiában. Esetleg felolvassák az igeliturgia, szentlecke bizonyos részeit, mely megtisztelő feladat számukra.