Közösségek

Barcikai nyári karitásztábor Dédestapolcsányban

2018.08.05

| Fényképek: Karitásztábor 2018, Dédestapolcsányban

dedesi_tabor_2018_kis.jpg2018. 07-23-án, hétfő reggel már mindenki izgatottan várt a kazincbarcikai Spar parkolójában, hogy végre elinduljunk Dédestapolcsányba arra a plébániára, aminek idén Gábor atya felújíttatta a vizesblokkjait. Amíg a buszra vártunk ismerkedős játékokkal ütöttük el az időt.  Dédesbe érve mindenki kapott egy kis szabadidőt, hogy kipakoljon és elrendezkedjen. Miután végeztünk a szabályok egyeztetése volt előtérben, na és persze a csoportbeosztás. Utána egy szokatlan dolog következett, hisz mi is besegítettünk a feladatba. Természetesen a konyhán dolgozó nénik már reggel óta dolgoztak, hogy finom ebéd fogadjon minket, de úgy gondolták, hogy jobban fog esni, ha mi is besegítünk. Így két csapat kókuszgolyót gömbölyített, a harmadik pedig a zöldségeket pucolta a levesbe. Miután megettük a közösen elkészített ízletes ebédet csoportos foglalkozások voltak. A délután hátralévő részében a dédesi iskolában sportoltunk és egy akadályversenyre került sor.

Karitász kirándulás a Cserehát településeire.

2018.05.03

| Menüpont: Közösségek

| Fényképek: Karitász kirándulás a Cserehát településeire.

karitasz_cserehat_2018_kis.jpg2018.04.28-án karitász kirándulást szerveztek a Cserehát szépséges vidékére. A Szent Család plébániáról többen becsatlakoztak olyanok is, akik nem karitásztagok, de ők is szerettek volna egy kicsit kikapcsolódni.

Szent Erzsébet ünnepsorozat Kazincbarcikán

2017.12.04

| Fényképek: Szt. Erzsébet ünnepsor

szt_erzsebet_kis.jpg2017. november 15-én Szent Erzsébet ünnepéhez közeledve, a nagy magyar szent tiszteletére kiállítás nyílt a Don Bosco Sportközpontban a sárospataki Szent Erzsébet Ház szervezésében. A megnyitón szokatlanul szép számmal voltak jelen az érdeklődők. Sajó Attila a DBSK igazgatója röviden ismertette Szent Erzsébet életét. A tablók megtekintése után Sárospatakról érkezett vendégek mutatták be Szent Erzsébet kevésbé ismert arcát, ill. a Sárospataktól Kassáig tartó zarándokutat. Az előadás után jó hangulatú szeretetvendégségben barátkoztak  a résztvevők (a kiállítás december 5-ig tekinthető  meg).

Idősek napi ünnep a kazincbarcikai egyházközségben, 2017

2017.11.05

| Fényképek: Idősek napi ünnep, 2017

idoseknapja_kis.jpgOktóber 22-én, vasárnap a karitász csoport 22. alkalommal rendezte meg egyházközségünkben az Idősek Napját. Az esemény a Szent Család templomban kezdődött szentmisével, melyet plébánosunk, Vitális Gábor atya mutatott be.

Az időseket köszöntő vers után a szentmise keretében mintegy 100 idős testvérünk kérte és kapta meg a betegek szentségét Gábor, János és Lytton atya segítségével.

Egri Caritas tábor 2017.

2017.08.17

| Menüpont: Közösségek

| Fényképek: Egri Caritas tábor 2017.

kar_tabor_2017_kis.jpgJúlius 24-28. között idén is, mint már húsz éve, megrendezésre került az egri karitásztábor kazincbarcikai, nem könnyű sorsú és bánhorváti gyerekek nagy örömére. A történet nem a tábor első napjával kezdődött. A segítők már jóval előtte nagy erőket mozgósítva igyekeztek a lehető legjobb módon felkészülni a játékokra, valamint előkészíteni azokat. Szabadidejüket nem sajnálva, még a több helyszínre is ellátogattak.

„Gyermekszívvel az Isten házában” ( I )

2017.06.21

ministrasok_kis.jpg– Fiatal ministránsaink –

Kik is azok a ministránsok? A ministráns a latin ministrare szóból származik, jelentése: szolgálni. A ministránsok gyermekek és fiatalok, akik ministránsruhában végzik szolgálatukat a pap mellett és segédkeznek az oltárnál és egyéb szertartások során. A ministránsruha is hivatott emelni a szentmise fényét.

A ministráláshoz belső késztetés és elhivatottság szükséges, mely lehetővé teszi a tudatos és szolgálatra kész részvételt. A ministránsok a hívők nevében vagy velük együtt válaszolgatnak és szolgálnak az istentiszteleteken, a szentmisén, a liturgiában. Esetleg felolvassák az igeliturgia, szentlecke bizonyos részeit, mely megtisztelő feladat számukra.

„Gyermekszívvel az Isten házában” ( II )

2017.06.20

lytton.jpg

– Fiatal ministránsaink –

A cikk elkészítése során lehetőségünk nyílt arra, hogy interjút készítsünk Lytton atyával az ifjú ministránsok szolgálatával kapcsolatban. Az interjú eredetileg angolul készült, a fordítása alább olvasható:

• Lytton atya, Ön mit gondol az új ministránsok szolgálatáról?

Nyugdíjas klub a Mezey Művészeti központban

2017.01.07

| Fényképek: Nyugdíjas Klub a Mezey központban

mezey_kis.jpg2017 jan. 3-án a Mezey Művészeti központban jártunk a Nyugdíjas klub tagjaival. Lenyűgöző családi tárlatot láttunk, Tátrai Zita - Horváth Zoltán népi iparművész házaspár munkáiból.

Karácsonyi ünnepség a kurityáni Speciális Iskolában

2017.01.07

| Fényképek: Karácsony a kurityáni speciális iskolában

karacsony_kurityan_kis.jpg2016.12.20-án készülődés lélekben, szeretetben…..Halmozottan hátrányos helyzetű, sérült gyerekekhez megyünk. A kurityáni Speciális Iskola igazgatója, Koncz Árpád meghívott minket karácsonyi műsorukra. Persze az ajándékok becsomagolva lapulnak a kocsiban, tele van az autó. A gyerekek félszegen, de annál nagyobb örömmel köszöntenek. Csókolom, Kati néni, csókolom, Éva néni.... gyertek gyerekek!

Karitász vásár a Don Bosco Sportközpontban

2016.12.15

| Menüpont: Közösségek

| Fényképek: Karitász vásár 2016.

karitasz_vasar_kis.jpgIdén is megrendeztük a karitász vásárt 2016. december 8-án, de idén már a Don Bosco Sportközpontban.

Nagy érdeklődés volt és a rengeteg munka meghozta  gyümölcsét.

Köszönjük a lelkes híveknek, hogy így segítettek a rászoruló emberek ruháztatására és boldogulásukra.