A Szent Mónika Imacsoport

2016.04.11

szt_monika_kozosseg.jpgA Szent Mónika közösség megalakulásának története

Madridban az Actio Catholica gyűlésén egy édesanya felvetette: „Mit tehetünk mi édesanyák, hogy gyermekeink ne veszítsék el hitüket?”

Válaszul többen elhatározták, hogy naponta imádkoznak, nem csak a saját, hanem minden édesanya gyermekének hitéért és a hét egy napján – amelyet mindegyikük szabadon választhat – a templomban is elmondják imájukat.

Lelki vezetőjük, Lorenzó atya támogatta elhatározásukat. Szent Mónikát, Szent Ágoston püspök édesanyját választották eszményképül.

A kis közösséghez mind több édesanya csatlakozott. 1987-ben megkapták a madridi bíboros érsektől az Egyház hivatalos jóváhagyását is.

Az imamozgalom a világ más országaiba is eljutott és egyre terjed.

Hazánkba Róna Gábor jezsuita atya hozta el ennek a közösségnek a hírét.

Az első csoport Kalocsán 1992-ben Dr. Dankó László érsek úr jóváhagyásával jött létre, majd pedig egy újabb Egerben 1996-ban Dr. Seregély István érsek úr irányítása alatt alakult meg.

A megszólított édesanyák szívesen vállalkoztak arra, hogy legszebb és legüdvösebb feladatukat a gyermekeik hitéért, lelki-testi épségért mondott imáikat „csokorba kötve” is átadják az Úrnak. Aki ismeri Szent Ágoston megtérésének történetét, nem kételkedhet a buzgó anyai szív, a szeretet és az ima erejében!

2005. január 28-án Dr. Erdő Péter bíboros, prímás, érsek úr elfogadta a felkérést, és elvállalta a közösség fővédnökének tisztségét.

„Irgalmas Istenünk, szomorúak vigasztalója,
te, Szent Mónika könnyes imádságát fiának,
Ágostonnak megtérésével jutalmaztad.
Közbenjárásukra add, hogy bűneinket megsirassuk,
és megbocsátó kegyelmedet elnyerjük.
A mi Urunk, Jézus Krisztus, a te Fiad által,
aki veled él és uralkodik a Szentlélekkel egységben,
Isten mindörökkön-örökké. Ámen.”

A mappában található képek előnézete Szent Mónika Imaközösség