Karitász Önkéntesek Főegyházmegyei Találkozója

2018.10.03

A program főtisztelendő Dr. Papp Miklós morálteológus, görögkatolikus lelkész előadásával kezdődött. A szeretet „nyelvéről” szóló beszédében rávilágított arra, hogy hogyan, milyen szeretettel közelítsük meg rászoruló embertársainkat. Sokszor nem a gyengéd, átölelő szeretetre van szükség, hanem a „kemény” szeretetre, mely segítségével próbáljuk talpra állítani az elesett embert. A nagy Isten munkatársai vagyunk, de ne feledkezzünk meg arról, hogy nem tudunk és nem is kell mindent megoldanunk, hiszen a feladat nagyobb része az Ő kezében van. Tegyük meg azt, ami tőlünk telik, de bízzunk a Gondviselő segítségében! Előadását azzal zárta, hogy ne érezzük soha azt, hogy munkánk hiába való volt, hiszen Isten számon tartja mind azt a jót, amit másokért tettünk!

caritas_1.jpg

A délben kezdődő szentmisét főtisztelendő Dr. Ternyák Csaba érsek úr mutatta be, szentbeszédében buzdította a jelenlévőket a további szorgos, önzetlen munkára, és köszönetét fejezte ki az áldozatos segítségnyújtásért, melyet az arra rászoruló embertársaknak nyújtunk.

A délutáni program négy karitász csoport (Pétervására, Jászárokszállás, Recsk, Ózd) beszámolójával folytatódott, majd a tanúságtételek zárásaként a mezőnyárádi Boldog Sándor István Katolikus Általános Iskola JUNIOR Karitász csoportjának tevékenységéről hallottunk egy kedves tájékoztatást. Az itt megjelent „juniorok” vezetésével Szent Erzsébet litániát imádkoztunk, mely a nap záró eseménye volt.

Árvai Ferenc atya áldása után közösen indultunk haza az edelényi, sajószentpéteri és bánhorváti testvérekkel.

Köszönjük a meghívást és köszönjük a lelkesítést, amit az előttünk álló karitatív munkához kaptunk a nap folyamán!

T. Judit, kazincbarcikai karitász munkatárs

A mappában található képek előnézete Karitász Önkéntesek Főegyházmegyei Találkozója