Betlehemes játék

2015.12.28

A Szent Család templomban a karácsonynapi pásztorok miséjét követően betlehemes játékot adtak elő a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium tanulói. A pásztorjátékban találkozhattunk Máriával és a Kisdeddel, akiket Szent József védő szeretete övdscn5524.jpgezett. Az egyszerű és talán hideg istállócskába azonban egyszer csak megérkeztek a Pásztorok, és melegséget hoztak magukkal a Szent Család otthonába. Láthattuk a jó hírt hozó angyalokat, majd megérkeztek a háromkirályok: Gáspár, Menyhért és Boldizsár, és elhalmozták minden földi jóval a Kisjézust. A gimnazisták betlehemes játékát a Szalézi Gimnázium kórusának énekszámai ékesítették; a kórussal pedig gyakran együtt énekelt a templomban lévők sokasága is.

A betlehemi pásztorjátékot előadó közel húsz gimnazista felkészülten érkezett a karácsonyi szentmisére, hiszen azt megelőzőendscn5532.jpg a szentestén szervezett ökumenikus városi rendezvényen, az Egyházak Karácsonyán is előadták a betlehemes játékukat, ahol közel ezer katolikus, görög katolikus, református és más vallást követő hívő, valamint a városszerte fellobbanó pásztortüzekre, a városon végig vonuló menet fáklyafényére és a tűzijátékra kisereglő városlakók, kisgyermekek, diákok, felnőttek és öregek vettek részt a Jézus születésének ünnepére szervezett programon.

Nézze meg a karácsonyi szentmise után készült fotókat a Képgalériában!

A mappában található képek előnézete Pásztorjáték