Szent István Rádió

2015.02.16

dscf0021.jpg

Bemutatkozott a Szent István Rádió és Televízió

2015. február 20-án 16.30-tól közönségtalálkozón vehettünk részt a Szent Család templomban. P. Vitális Gábor SDB vikárius atya köszöntötte a bemutatkozó Szent István Rádiót és Televíziót. Farkas Erzsébet, a rendezvény háziasszonya örömét fejezte ki azért, hogy az egyszerűséget a merészséggel ötvöző, mély lelki életet élő, vidámságra, örömre törekvő Szaléziak meghívták őket egy közönségtalálkozóra. A Szent István Rádió és Televízió az Egri Főegyházmegye támogatásával jött létre a kilencvenes évek végén. Bemutatta munkatársait, majd két kisfilmet láthattunk a rádió és a televízió történetéről, mindennapjairól. A találkozó mottójaként meghallgattuk József Attila Isten című versét ifj. Bolacsek László előadásában, majd a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium kórusának műsorát hallhattuk, vezényelt Molnárné Marcis Erzsébet. A kulturális műsort Mécs László Vád- és védőbeszéd című versével ifj. Bolacsek László zárta.

Ezek után következett a Szent István Rádió és Televízió munkatársainak a bemutatkozása. Elsőként Szarvas István atya beszélt a rádió megalakulásáról, a 2000-ben történő indulásról, majd a kör szélesedéséről, hiszen Eger után Hatvan, Miskolc, Sátoraljaújhely, Törökszentmiklós, Encs és Gyöngyös körzetében is szolgáltatnak. Felhívta a figyelmet arra, hogy nemcsak vallási műsorokat készítenek, hanem közösségi rádióként is működnek: szolgáltatnak híreket, közéleti témákat érintenek, kulturális, egészségügyi, társadalmi élettel kapcsolatos műsorokat készítenek. A céljuk az, hogy ezekbe a műsorokba is beinjektálják a katolikus értékrendet. Megjegyezte, hogy reggel szentmise közvetítése, délben az Úrangyala imádság, majd este a Rózsafüzér imádság az állandó vallási műsor. Sajnálatát fejezte ki, hiszen Kazincbarcika és Ózd környékén nem fogható a rádió. 2011-ben alakult új leányvállalatként a televízió, amelynek célja, hogy a fiatalokhoz is eljuttassák a vallási értékeket, magazinműsorok, beszélgetések, hírek közvetítésével meghódítsák a fiatalokat is. Az intézményt a Magyar Katolikus Rádió Alapítvány működteti, beszélt az elérhetőségekről is. Majd átadta a szót a munkatársainak. Az érdekes bemutatkozások után szentmise következett, amelyet Vitális Gábor SDB atya és Szarvas István atya celebrált. Az ünnepi szentmise után agapén beszélgethettünk kötetlenül a média képviselőivel.

Harasztosi Viola tanár

a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium

A mappában található képek előnézete Szent_István_Rádió