Szent Család napi áldás

2018.01.01

img_20171231_120506.jpgAz előző évek gyakorlatát követve idén is örömmel ünnepelte a kazincbarcikai egyházközség a Szent Család templom búcsúünnepét. Ez az ünnep mindig különbözik kicsit más templombúcsútól, hiszen Karácsony és Újév ünnepének közelségével speciálissá, különlegessé válik. Nem külön szervezett programokkal, plusz ájtatosságokkal bővítik a már így is nagyon szép, teljes és sokat adó karácsonyi liturgiát, hanem egy egyszerű, de mégis mély gesztussal, a családok megáldásával ünneplik a Szent Családot. Ez a körülbelül öt-hat éve elkezdett hagyomány, ami eleinte csak öt-hat családot mozgósított, mára több mint a kétszeresére nőtte ki magát. A szentmise végeztével a családosok serege lepte el a szentélyt, ahol a Szent Család lábánál, az ő oltalmuk alatt fogadták Isten különleges áldását.

Az ünneplésnek ez az egyszerű formája azon túl, hogy a kegyelem kiáradásának pillanata, egy szép tanúságtétel is: erő és bátorítás a családok számára (az ott lévők és az ott nem lévők számára egyaránt), hogy megéri küzdeni a szép, egységes, Istenben bízó családokért, és egy szép jele is annak, hogy a sok család hogy alkot egy nagy családot a plébániai közösségben részt véve így a Szalézi Család és a Világegyház nagy családjának vérkeringésében is.

Imádkozzunk családjainkért idén különösen is, hiszen 2018 Magyarországon a család éve. Szép folytatása ez a családról szóló püspöki szinódusnak, az Amoris laetitia kezdetű apostoli buzdításnak és a 2017-es ,,Család vagyunk” strennának; felhívás ez, hogy sürgősen foglalkoznunk kell a családdal, a családokkal, azok jövőjével és komolyan kell vennünk a családpasztorációt. Emellett bátran imádkoznunk kell papi és szerzetesi hivatásokért nem csak általánosságban, hanem konkrétan és személyesen a mi családunkból is, ahogy erre kérte is a családokat, a híveket Gábor atya az ünnepi prédikációjában. /Tóth Péter SDB/

A mappában található képek előnézete Szent Család napi áldás_2017