Az archívum

Cikkek találhatók

2020.10.18

| Menüpont: Hirdetések

| Fényképek: Szent Család Plébániat.

evkozi_29_kis.jpg2020.10.19 - 10.25.

1. Megköszönjük mindazoknak, akik a templombúcsúnk alkalmából bármi módon segítettek, közreműködtek. Isten fizesse meg nagylelkűségüket!

1. Október 18-án lesz a „missziós vasárnap”. Imádkozunk a missziókért. A vasárnapi perselyadományokat a missziók javára fogjuk gyűjteni. Kérjük a kedves hívek nagylelkű támogatását.

1. Október 18-án a 9 órai szentmise után a Don Bosco Sportcsarnokban megnyitjuk az „Eucharisztikus csodák” kiállítást, mely november közepéig folyamatosan megtekinthető. Kedden és szerdán 16 órától, pénteken 17 órától tárlatvezetést tart P. Ábrahám Béla szalézi igazgató.

1. Október 19-én hétfőn 16,30-tól „Az Oltáriszentség: Országút a mennyországba”, előadás a Don Bosco Sportközpontban. Előadó P. Kirner Zoltán szalézi atya.

1. Október 20-án kedden Szentek – Boldogok – Ereklyék címmel előadást tart a Don Bosco Sportközpontban Kovács Gergely – Mindszenty Alapítvány képviselője.

1. Október 21-én szerdán a RI-PORTRÉ beszélgetés P.Tran Si Nghi Ferenc szalézi atyával ELMARAD.

1. Október 24-én, szombaton 18 órától újra ifjúsági szentmise lesz az Avilai Szent Teréz templomban P.Kirner Zoltán szalézi atya vezetésével.

1. Október 25-én, vasárnap, egyházközségünk ismét köszönti idősebb híveit a fél 11 órás szentmise keretében. Kérjük azokat a kedves híveket, akik a betegek szentségében szeretnének részesülni, hogy jelentkezzenek a sekrestyében. Sajnos a jelenlegi járványhelyzet miatt a műsorok és a közös ebéd elmarad.

1. Előre hirdetjük, hogy november 1-jén, vasárnap, a halottak napi temetői ökumenikus szertartás a kazincbarcikai temetőben 16 órakor fog kezdődni. A sírkő megáldásokra ezt követően biztosítunk lehetőséget, a személyes megkeresést követően. A sírkő megáldás összege 3000 Ft, de akiknek ez az összeg problémát jelent, a sírkövet azoknak is megáldjuk.

1. Előre hirdetjük, hogy november 2-án, hétfőn, halottak napján, a szentmise az Altemplomban lesz megtartva. Ebben a szentmisében megemlékezünk, elhunyt szeretteinkről és imádkozunk értük.

1.  Halottak napja és mindenszentek alkalmából urnatemetőnk nyitva tartását megtekinthetik faliújságunkon és az urnatemető bejárati ajtaján. A virágokat a halottak napjára való tekintettel október 28. – november 4. között lehet az urnahelyek előtt hagyni. A cserepes virágokat 4.-e után a templomtérben fogjuk elhelyezni. Nyomatékosan kérem a hozzátartozókat, hogy gyertyát NE gyújtsanak az urnatemetőben. Használják az elektromos gyertyát, illetve elektromos mécsest kérhetnek a felügyeletet teljesítő testvérünktől. Gyertyát a bejárati ajtón kívül elhelyezett tartón lehet csak gyújtani!

1. Kérjük a kedves hívek segítségét az urnatemető felügyeletének biztosításában. Feliratkozni a sekrestyében lehet.

Heti szentjeinkről, egyházi ünnepeinkből:

• Hétfőn Keresztes Szent Pál áldozópap emléknapja,evkozi_29_4.jpg
  • Szerdán Boldog IV. Károly király emléknapja,
  • Csütörtökön Szent II. János Pál pápa emléknapja,
  • Pénteken Kapisztrán Szent János áldozópap emléknapja,
  • Szombaton Claret Szent Antal Mária püspök emléknapja lesz.

Szeretettel köszöntjük a héten név és/vagy születésnapjukat ünneplő kedves testvéreket!

Mappák találhatók

Mappák nem találhatók