Az archívum

RENDKÍVÜLI RENDELKEZÉSEK

2020.03.06

| Menüpont: Nyitóoldal

mkpk-logo.jpgA Magyar Püspöki Konferencia 2020. március 5-én, a ránk bízottakért érzett felelősségtől vezérelve a COVID-19-járvány Magyarországra való betörése után az alábbi rendkívüli rendelkezésekről döntött kötelező érvénnyel

RENDKÍVÜLI RENDELKEZÉSEK!

2020.03.19

| Menüpont: Nyitóoldal

mkpk_aao_logok.jpgAz MKPK 2020.03.17-i közleménye a nyilvános szentmisék és minden nyilvános liturgia szüneteltetéséről.

2020.03.29

| Menüpont: Hirdetések

| Fényképek: Szent Család Plébániat.

nagybojt_5_kis.jpg 2020.03.30. - 04.05.

1. Április 5-én, elsővasárnap lesz, mivel a Rózsafüzér társulat ünnepélyes titokváltása elmarad, kérjük a társulati tagokat, hogy mindenki mondja a következő titkot, ami a jelenlegi titok után következik neki.

1. A szentmisék facebook közvetítése a szokásos misekezdési időpontokban kezdődik. A szentmisék előtt 17,20-tól együtt imádkozzuk a rózsafüzért, ill. kedden és pénteken 17,15-től a keresztutat végezzük.

1. Az MKPK03.17-i közleménye a nyilvános szentmisék és minden nyilvános liturgia szüneteltetéséről.

Az alábbiakban közöljük a dokumentum lényeges elemeit, amelyet az Egri Főegyházmegye területén az általános rendelkezéstől eltérően azonnali hatállyal vezettünk be.

A rendelkezés a szentmisék mellett vonatkozik:

• minden templomi közösségi imádságra,
  • szertartásra,
  • keresztúti,
  • rózsafüzér
  • és egyéb ájtatosságra,
  • bibliaórára is, amelyeket pap nélkül szoktak végezni,
  • továbbá minden egyházközségi összejövetelre.

A közmédia által kínált közvetítések mellett használjuk ki a Szent István Rádió és Televízió által sugárzott és online elérhető tartalmakat, kapcsolódjunk be a szentmise, a déli Úrangyala és az esti rózsafüzér imádság közvetítésekbe. Külön felhívjuk a figyelmet, hogy a Rádió programjai interneten is elérhetőek, akár okos telefonon is.

Kedves Hívek!

Magyar Katolikus Püspöki Kar és az Egri Főegyházmegye

utasítása alapján:

a felvett, beírt miseszándékokat az atyák a hívek nélkül elvégzik, illetve aki szeretné, későbbi időpontra (az időpontot most még nem tudjuk egyeztetni) átírathatja a plébánián.

Megértésüket köszönjük, a saját és a szeretteink egészsége érdekében!

A SZENTMISÉINKET ÉLŐBEN KÖZVETÍTJÜK A

OLDALON.

Szentmise közvetítések:

(Vasárnapi szentmisék közvetítése: 900, 1030 és 1800)

Mappák találhatók

Mappák nem találhatók