Az archívum

Szent József éve: 2020.12.08 - 2021.12.08

2021.01.14

| Menüpont: Cikkek: szaleziak.hu

szent_jozsef_ev_1.jpgA szaleziak.hu weboldal, Szent József-évet hirdet Ferenc pápa Patris corde – kezdetű apostoli levelével című cikkében olvasható:

"Szentévi búcsú nyerhető a pápa által meghirdetett Szent József-évben, mely idén december 8-tól 2021. december 8-ig tart. Ezzel állít emléket a pápa Mária jegyesének, Jézus nevelőapjának, akit a katolikus egyház védőszentjeként tisztelünk immár 150 éve."

A cikk tovább olvasható   IDE KATTINTVA.

STRENNA 2021

| Menüpont: Cikkek: szaleziak.hu

strenna_2021_1.jpgDon Ángel Fernández Artime SDB rendfőnök gondolatait leíró, STRENNA 2021: A remény mozgat minket címmel, cikk jelent meg a szaleziak.hu weboldalon.

Ide kattintva olvasható.

Szent Józsefről

| Menüpont: Cikkek: szaleziak.hu

szalezi_gondolatok_1.jpgDe Rossi Raja SDB cikke olvasható a szaleziak.hu weboldalon, melynek címe: Szalézi gondolatok Szent Józsefről.

A teljes cikk olvasható a fent említett címre kattintva.

A 2020-as advent

| Menüpont: Cikkek: szaleziak.hu

2020_advent_szeretet_sz_t.jpgA 2020-as adventi szeretetszolgálati tevékenységről jelentetett meg cikket a szaleziak.hu.

A cikk címe: Kazincbarcika - A 2020-as adventi szeretetszolgálati tevékenység

A fentebb említett címre kattintva olvasható.

2021.01.16

| Menüpont: Hirdetések

| Fényképek: Szent Család Plébániat.

evkozi_2_kis.jpg2021.01.18 - 2021.01.24.

1. Január 20-án szerdán az esti szentmise után Karitász gyűlés lesz a Szent Család templomban. Szeretettel hívjuk és várjuk a kedves karitásztagokat.

1. A 24 órás szentségimádást január 21-én, csütörtökön reggel 8-tól este 19 óráig tartjuk az Avilai Nagy Szent Teréz templomban. A kitett lapokra kérjük feliratkozni, akik szeretnének ezen a szentségimádáson részt venni.

1. A 2021-es évben az Egyház hivatalos imáját, a Zsolozsmát, az Avilai Szent Teréz templomban, kedden és szombaton a szentmise előtt 17,30-tól, csütörtökön reggel 7 órától. A Szent Család templomban pedig szerdán 17,30-tól imádkozzuk, és utána a Szent József litániát végezzük.

1. „Minden forrásom belőled fakad…” Az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra készülve, ebben az évben minden pénteken 12 órától az esti szentmiséig SZENTSÉGIMÁDÁST tartunk a SZENT CSALÁD templomban, hívjuk és várjuk a kedves híveket a csendes elmélkedésre, 15 órakor pedig az Irgalmasság rózsafüzér közös imádságára. A kitett lapokra kérjük feliratkozni, akik szeretnének ezen a szentségimádáson részt venni.

1. Február közepén elkezdődik a jegyes-oktatás a plébánián. Azok a jegyespárok, akik még nem jelentkeztek a kurzusra, de idén szeretnének egyházi házasságot kötni, kérjük, hogy legkésőbb február 7-ig jelentkezzenek a plébánián. Kérjük a kedves híveket, hogy imáikban kísérjék a házasságra készülőket.

1. Előre hirdetjük, Február 2-án, kedden, délután 14 órától a Szent Család templomban karácsonyfa, betlehem elbontására, és a templom nagytakarítására hívjuk a kedves testvéreket. Aki segíteni szeretne, 14 órára várjuk munkával és szeretettel.

1. 2021-től a Temetői szabályok szerint változtak az urnahelyek árai és a megváltási idő. A hirdető táblán, és a plébánia honlapján olvasható a változásról szóló információ.

Heti szentjeinkről, egyházi ünnepeinkből:

• Hétfőn Árpád-házi Szent Margit szűz ünnepe,
  • Szerdán Szent Fábián pápa és vértanú emléknapja,
  • Csütörtökön Szent Ágnes szűz és vértanú emléknapja,
  • Pénteken Boldog Vicunya Laura és Szent Vince diakónus és vértanú emléknapja,
  • Vasárnap Isten Igéjének vasárnapja lesz

Szeretettel köszöntjük a héten név és/vagy születésnapjukat ünneplő kedves testvéreket!

evkozi_2_4.jpg

Mappák találhatók