Az archívum

2021.02.04

| Menüpont: Hirdetések

kantori_allas_kis.jpg

A kazincbarcikai Római Katolikus Plébánia Hivatala kántori állást hirdet.

Érdeklődni lehet:
        Tran Si Nghi Ferenc SDB plébános atyánál.
        Telefon: +36/20/771 9006

A kántori munkát szolgálatnak és hivatásnak tekintő főállású kántort keresünk.

Szolgálati lakást biztosítunk.

2021.02.27

| Menüpont: Hirdetések

| Fényképek: Szent Család Plébániat.

nagybojt_3_kis.jpg2021.03.08 - 2021.03.14.

1. Holnap, elsővasárnap 17 órától a Rózsafűzér társulat ünnepélyes titokváltása lesz, majd ezután szentségimádást végezzük az Avilai Nagy Szent Teréz templomban.
  2. Az idei nagyböjtben március 07-14. között is tartós élelmiszereket gyűjtünk rászoruló testvéreinknek. Kérjük, hozzák el tartósélelmiszer-felajánlásukat és tegyék a templomokban erre kijelölt helyre. Isten áldja meg segítőkész családjainkat. Telefonos adomány vonalon, a 1356-os számon, hívásonként 500 Ft-tal segíthetünk.  Március 13-án, szombaton a Kazincbarcikai Karitász szolgálat élelmiszergyűjtést tart a SPAR Áruházban, a Busz végállomásnál.
  3. Angyalkert Görög katolikus Óvoda: várja a gyermekeket és szüleiket. Bővebb tájékoztatást a hirdető táblán olvashatnak a kedves hívek.
  4. Az Egri Főegyházmegyében – a püspöki konferencia irányelvein túlmenően – az itt élő hívekért érzett felelősségtől vezérelve a koronavírus járvány magyarországi harmadik hulláma miatt meghirdetett veszélyhelyzetben, visszavonásig a következő rendelkezések lépnek életbe:

1. A templomok, mint a lelki feltöltődés és imádság helyei különösen is fontosak, ezért templomainkat nem zárjuk be. Mégis felelősen és körültekintően kell eljárnunk, ezért a nyilvános istentiszteletek 2021. március 8., hétfőtől az egyházmegye egész területén szünetelnek. Egyetlen kivétel a temetés, amelyet egyszerű formában, röviden, maximum 50 fő részvételével lehet megtartani, hacsak a hatóságok ennél kisebb létszámot nem írnak elő.

2. A már felvett miseszándékok, sine populo módon engedélyezetten elvégezhetők vagy az Egyházi Törvénykönyv rendelkezése értelmében áthelyezhetők (CIC 1309. k.). A híveket pedig arra bátorítjuk, hogy otthonról az interneten vagy a tömegtájékoztatás eszközein kapcsolódjanak be a szent cselekményekbe.

3. A vasárnapi szentmisén való részvétel kötelezettsége alóli felmentést jelen rendelkezéssel minden hívőnek visszavonásig megadom.

4. A betegellátás, a gyóntatás és a rendkívüli áldoztatás tekintetében is mindenben kövessük az állami és egyházi járványügyi előírásokat. A rendkívüli helyzetre való tekintettel – szintén visszavonásig, azonnali hatállyal – lehetővé tesszük az általános feloldozás megadását a szokásos feltételekkel.

5. Oktatási, szociális és egészségügyi intézményeinkben mindenben kövessük az állami előírásokat. A hatóságokkal mindenben működjünk együtt és legyünk figyelemmel az általuk adott általános irányelvekre.

6. A tavaszi bérmálásokról és a nagyheti szertartásokról később történik intézkedés.

1. A járvány harmadik hulláma alatt, a Szent Család templom minden nap 15 órától 17 óráig nyitva tart, lehetőség van a Szalézi szerzetes atyákkal lelki beszélgetésre, szentgyónásra és egyéb imádkozásra.
  2. Az Urnatemető a megszokott rend szerint nyitva tart.
  3. A kitett lapokon található a járvány megszűnéséért és a Lelki szentáldozás imádsága, ezek a lapokat elvihetjük és otthon imádkozhatjuk.

Heti szentjeinkről, egyházi ünnepeinkből:

• Hétfőn Istenes Szent János,
  • Kedden Római Szent Franciska emléknapja lesz

Szeretettel köszöntjük a héten név és/vagy születésnapjukat ünneplő kedves testvéreket!

Hittantanulók Avilai Szent Teréz

Alapítványa

Kazincbarcika, Dózsa Gy. út 35.

Adószám: 18420245-1-05

Számlasz.: 11734152-24013147