Az archívum

Kedves Mindenki!

2020.02.11

| Menüpont: Nyitóoldal

haszta-kartya_resz.jpgA már hagyományosnak számító Szalézi Nyári Oratóriumi napközis tábort idén nyáron is szeretnénk megrendezni. Ahhoz, hogy a táborban részt vevő 100-120 gyermeknek idén is színvonalas programokkal tudjunk szolgálni, szeretettel és tisztelettel várjuk és fogadjuk az adó 1%-ok felajánlását. Ilyen formában a Tábor lebonyolításához a következők szerint járulhatsz hozzá:

Név: Hittantanulók Avilai Szent Teréz Alapítványa

Adószám: 18420245-1-05

Számlaszám: 11734152-24013147.

Mindenkinek köszönjük a támogatást!

Tisztelettel: Hittantanulók Avilai Szent Teréz Alapítványa Kuratóriuma

Missziós kereszt Kazincbarcikán

2020.02.26

| Menüpont: 2020 eseményei

misszioskereszt.jpgNagy öröm plébániánk számára, hogy március 23-25. között Egyházmegyénk szervezésében Kazincbarcikán is vendégül látjuk a Missziós keresztet.

RENDKÍVÜLI RENDELKEZÉSEK

2020.03.06

| Menüpont: Nyitóoldal

mkpk-logo.jpgA Magyar Püspöki Konferencia 2020. március 5-én, a ránk bízottakért érzett felelősségtől vezérelve a COVID-19-járvány Magyarországra való betörése után az alábbi rendkívüli rendelkezésekről döntött kötelező érvénnyel

RENDKÍVÜLI RENDELKEZÉSEK!

2020.03.19

| Menüpont: Nyitóoldal

mkpk_aao_logok.jpgAz MKPK 2020.03.17-i közleménye a nyilvános szentmisék és minden nyilvános liturgia szüneteltetéséről.

2020.07.05

| Menüpont: Hirdetések

| Fényképek: Szent Család Plébániat.

evkozi_14_kis.jpg2020.07.05 - 07.12.

1. Július 5-én, vasárnap, 17 órától a Rózsafűzér társulat ünnepélyes titokváltása lesz, majd ezután az elsővasárnapi szentségimádás az Avilai Szent Teréz templomban.
  2. A 24 órás szentségimádást július 9-én, csütörtökön reggel 8-tól péntek reggel 8-ig tartjuk az Avilai Nagy Szent Teréz templomban. Kérjük a kedves testvérek feliratkozását, különösen is az éjszakai időpontokra.
  3. Július 9-én, csütörtökön, este 17 órától egyháztanácsgyűlés lesz a plébánián.
  4. Andráfalvy János tartományfőnök körlevelét idézzük Kazincbarcikával kapcsolatban.

„Megköszönve Vitális Gábor atya áldozatos rendház igazgatói tevékenységét felmentem ez alól tisztsége alól, Ábrahám Béla atyát a rendfőnök atya jóváhagyásával kinevezem rendház igazgatónak.

Tran Si Nghi Ferenc atyának megköszönve eddigi szalézi nevelési igazgatóhelyettesi tevékenységét a Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban felmentem ez alól a tisztsége alól, és kinevezem Ábrahám Béla atyát a szalézi nevelési igazgatóhelyettesi feladatkörre. Ferenc atya a szalézi igazgatóval egyeztetve ezentúl is vegyen részt a Gimnáziumi tevékenységében, amennyire ideje engedi.

Megköszönve Vitális Gábor atya áldozatos apát-plébánosi tevékenységeit Tran Si Nghi Ferenc atyát javaslatomra Dr. Ternyák Csaba érsek atya megbízza a kazincbarcikai Avilai Szent Teréz Plébánia plébánosi tevékenységének ellátásával.

Kirner Zoltán atyát megbízom a Don Bosco Iskola lelkészi feladatainak ellátásával, mellette ismerje meg a tanoda munkáját. Javaslatomra Dr. Ternyák Csaba érsek atya pedig megbízza plébániai kisegítő lelkészi feladatokkal.

Sivadó Balázs, tirocinistát a kazincbarcikai közösségbe helyezem fő pasztorációs feladataként a Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban való tevékenységet jelölve meg…”

Vitális Gábor atyát a Péliföldszentkereszt-Újpest rendház péliföldszentkereszti közösségébe helyezem. Javaslatomra Dr. Erdő Péter bíboros atya Vitális Gábor atyát nyergesújfalui plébánosnak nevezi ki a Nyergesújfalui Plébániai Központba, amelyhez oldallagos ellátásban hozzátartozik Bajót, valamint Mogyorósbánya plébániai kormányzósága… továbbá Vitális Gábor atyát tartományi ekonómusnak nevezem ki.”

1. Vitális Gábor atya Kazincbarcikán, július 26-án vasárnap, a 9 órai szentmisében tartja búcsúzó szentmiséjét.

Szeretettel köszöntjük a héten név és/vagy születésnapjukat ünneplő kedves testvéreket!

Mappák találhatók

Mappák nem találhatók