2017 eseményei

Cikkek

Római vakáció 2017. május 30-június 3.

2017.06.07

| Fényképek: Római út 2017

romai_vakacio_kis.jpgSokan álmodozunk arról, hogy eljutunk Rómába, de hogy ilyen fiatalon sikerült, szinte hihetetlen. 23 diák és 8 tanár kelt útra május 30-án hajnali két órakor, hogy még aznap este Róma mellett, Genzanóban hajtsa nyugovóra a fejét. Tettünk egy „kitérőt”, ráhangolódásként Orvietóban néztünk szét, ez a kisváros (korábban városállam) 100 km-re van Rómától. Gábor atya idegenvezetőként érdekes információkat osztott meg velünk (nemcsak itt, hanem minden látnivalónál, ő volt az idegenvezetőnk). Gyönyörű dómot tekinthettünk meg, ilyet utána Rómában sem láttunk. A Genzanóban lévő Szalézi Rendházban szálltunk meg, itt tanult korábban Gábor testvér. A szobák ablakából ráláttunk a fényárban úszó fővárosra.

Nem hétköznapi nyugdíjasok

2017.05.22

| Fényképek: Don Bosco-díjasok

mihaleczku_barna_kis.jpg

2017-ben Kazincbarcika adott otthont a Tartományi Don Bosco ünnepnek, ahol méltó módon emlékeztek meg alapítójáról, Bosco Szent Jánosról. Az ünnepség keretein belül díjátadásra is sor került, ahol azokat a személyeket tüntették ki, akik a legtöbbet tettek a szalézi lelkiség és pedagógia terjesztéséért és alázatos munkájukkal példaképül szolgálnak számunkra.

Az idén két kazincbarcikai hívő is átvehette a Don Bosco-díjat, Mihaleczku Józsefné és Barna István, akik a kazincbarcikai Avilai Szent Teréz Templomban és Plébánián felmerülő feladatok ellátásában nyújtanak évek óta kimagasló munkát.

Szalézi Nyári Napközi, 2017

2017.04.27

| Menüpont: 2017 eseményei

Kedves Szülők és kedves Gyerekek!

nyari_oratorium_kiss.jpgLassan elérkezik a nyár és jövő hónapban várunk benneteket a Szalézi Nyári Napközibe. Nagyon sok felnőtt, és fiatal segítő, animátor készül és vár benneteket. A tábor hetében Vaina kalandjait élhetjük át közösen, aki meg akarja óvni népét a közelgő veszélytől. Sok játék kirándulás és élmény vár majd rátok. Szóval mi is nagyon várjuk már a tábort de leginkább titeket.

Szent Család templom pályázata

2017.04.11

| Menüpont: 2017 eseményei

| Fényképek: Szent Család Plébániat.

templom-5.jpgA kazincbarcikai Avilai Szent Teréz Római Katolikus Egyházközség Képviselő-testülete a Szent Család templom felszentelésének 10. évfordulója alkalmából pályázatot ír ki a Szent Család templomhoz kapcsolódó alkotások elkészítése és bemutatása céljából. A pályamunkákat öt kategóriában lehet benyújtani 2017. június 30-ig.

Böjte Csaba testvér szentmiséje Kazincbarcikán

2017.03.19

| Fényképek: Böjte Csaba szentmiséje

20170319_103607.jpgNagyböjt harmadik vasárnapján, 2017. március 19-én a kazincbarcikai Szent Család templomban Böjte Csaba ferences atya, azaz Csaba testvér tartotta a nagymisét. A templom zsúfolásig telt a hívekkel. Prédikációjában Csaba testvér arról beszélt, hogy mindig meg kell hallanunk Isten szavát....

Katolikus bál, 2017

2017.02.05

| Fényképek: Karitász bál-2017

20170204_215836.jpgA kazincbarcikai Karitász csoport 2017-ben immár 21. alkalommal rendezte meg a Katolikus Bált, amelyre ebben az évben a nemrégiben átadott Don Bosco Sportközpontban került sor. A nagyszerűen sikerült katolikus bálban 260 vendég vett részt.

Tartományi Don Bosco ünnep

2017.01.29

| Fényképek: Szalézi_Ünnep_2017.01.28

szalezi_unnep_kis.jpg2017. január 28-án, szombaton a magyar szaléziak és a hozzájuk kötődő intézmények, iskolák dolgozói és tanulói, a plébániákhoz tartozó hívek Kazincbarcikán találkoztak. A rendi vezetés - hűen az évtizedes hagyományokhoz - Don Bosco égi születésnapját ünnepelve rendezte meg a Tartományi Don Bosco ünnepet. A Don Bosco Sportközpontban közel négyszázan találkoztak.

Szalézi Szent Ferenc Iskolanap

2017.01.26

| Fényképek: Szalézi Iskolanap - Show

szalezi_nap_kis.jpg

Szalézi Szent Ferenc Iskolanap a Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban

2017. január 20-án a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium diákjai nem füzeteikkel és könyveikkel érkeztek az iskolába. Az iskola tantestülete és diáksága ugyanis – Szalézi Szent Ferenc születésének 450. évfordulója tiszteletére – egésznapos ünnepség keretében ünnepelte névadóját.