RÓZSAFŰZÉR TALÁLKOZÓ

2021.10.10

RÓZSAFŰZÉR TALÁLKOZÓ KAZINCBARCIKÁN

Októberben a Szűzanyát ünnepeljük, a naponkénti rózsafűzér imádkozással. Már hagyomány, hogy plébániánk és a hozzánk tartozó fíliák, egy hétvégén találkoznak és együtt köszöntik égi édesanyánkat.

Idén október 9-én, szombaton  a kazincbarcikai Szent Család Templomban tartottuk a találkozót: Bánhorvátiból, Dédestapolcsányból, Sajógalgócról, Sajókazáról, Kazincbarcikáról mintegy 70-80 fő jött el.

20211009_124448.jpgA házigazda  Tran Si Nghi Ferenc plébános atya volt.

Ábrahám Béla SDB rendházigazgató köszöntötte a híveket, és beszélt a rózsafűzér imádkozás jelentőségéről.

Ezt követően plébánosunk Ferenc atya buzdított a Szűzanya tiszteletre és szeretetre, valamint a rózsafűzér rendszeres imádkozására. Képekkel illusztrálta az előadását, megosztotta velünk Szent II. János Pál pápa gondolatát hogy „a rózsafűzér kulcs a menyországba".

Ezt követően Emri Attila diakónus atya megáldotta a rózsafűzéreket.

Egy-egy település képviselőjének előimádkozásával  -- köztük a 91 éves bánhorváti Marika nénivel elvégeztük az örvendetes olvasót.

20211009_173041.jpgAz első részt egy kis koncert zárta, Várkoly Imre trombita művész úr játékával.

Kis szünet után megkezdődött az ünnepi szentmise, melyet Kővári László Károly atya mutatott be a szalézi család koncelebrálásával.

Homíliájában személyes élményeket is megosztott, bemutatva legkedvesebb imaeszközeit.

A zenei szolgálatot Tompa István a tőle megszokott felkészültséggel végezte.

A szentmise után a Don Bosco  Sportközpontban, közös ebédre várták a résztvevőket.

A finom babgulyás, tiroli rétes és a bőséges házi sütemények hozzájárultak a barátságos  jó hangulatú beszélgetésekhez.

Szép napunk volt,  Istennek legyen hála, és köszönet a szervezőknek.

Begóv Ferencné Kati