ARCHIVUM

Cikkek

Szentcsalád templom 13. évfordulója

2020.09.11

kettos_beiktatas.jpg"Kettős beiktatással ünnepelték augusztus 29-én a kazincbarcikai Szent Család templom felszentelésének 13. évfordulóját: P. Tran Si Nghi Ferenc SDB plébánosi, valamint P. Ábrahám Béla SDB rendházigazgatói beiktatásával. A szentmisét Ternyák Csaba egri érsek mutatta be. Az ünnepélyes eseményen jelen volt Andrásfalvy János tartományfőnök is."
                                                                              (szaleziak.hu)

| Menüpont: 2020 eseményei

Missziós kereszt Kazincbarcikán

2020.02.26

misszioskereszt.jpgNagy öröm plébániánk számára, hogy március 23-25. között Egyházmegyénk szervezésében Kazincbarcikán is vendégül látjuk a Missziós keresztet.

| Menüpont: 2020 eseményei

Te Deum 2019. június 12.

2019.06.19

te_deum_2019_kis.jpg2019. június 12-én Petróczi Gábor igazgató úr vezetésével lelkes kis csapat indult Egerbe a fő egyházmegye tanévzáró Te Deumjára.

E jeles eseményre minden évben meghívást kapunk, mint a régió egyházi fenntartásban lévő intézménye. Elismerésként jutalomban részesülhet az a diákunk, akinek hitélete és az ehhez kapcsolható közösségi munkája példaértékű.

A hálaadó szent misét Dr. Ternyák Csaba érsek atya celebrálta a gyönyörű egri Bazilikában. Odaérkezésünkkor már özönlöttek az egyházi iskolák diákcsoportjai, kitüntetettjei. 71 intézményből 1781 résztvevő készült meghallgatni érsek úr szavait.

A visszafogott gyerekzsivaj a szentmise kezdetére hatalmas csenddé változott. Érsek úr kedves szavaival arra buzdított, hogy ezt a tanévet is a jól végzett munka örömével éljük meg. A szeretet parancsa a szeretetteljes összetartozás öröme legyen az, amely erőt ad céljaink eléréséhez az elkövetkező időkben is.

Csíksomlyón a pápalátogatáson

2019.06.09

csiksomlyo_papa_latogatas_kis.jpgA magyar Szalézi Család is Csíksomlyón volt a pápalátogatáson 2019. május 31. - Június 2. között, tizenegyen a kazincbarcikai Don Bosco Oratórium és Szalézi Kft. képviseletében voltak jelen.

Teljes bejegyzés

Nyári oratórium és családos tábor a szalézi római katolikus plébánia szervezésében

2019.05.28

nyari_napkozi_2019_kis.jpgA kazincbarcikai római katolikus plébánia ezen a nyáron is megszervezi a hagyományos nyári napközis táborokat. A kéthetes nyári oratórium nyolcadik alkalommal kerül megrendezésre június 17-28. között. A tábor előzményeként a kilencvenes évektől a plébánia már szervezett hittantáborokat, de az elmúlt években a tábor programja rendkívül színessé vált, így komplex jelleget öltött.

| Menüpont: 2019 eseményei | Fényképek: 2016. nyári oratórium

„Aki szeret engem, megfogadja szavamat…”

2019.05.27

elsoaldozas_2019_kis.jpgA Szent Család templomban a 9 órakor kezdődő diákmisének mindig sajátos hangulatot kölcsönöz a főleg diákokból álló együttes kellemes tónusú zenéje, ami a szentmisén elhangzó énekeket kíséri. Az idei évben Húsvét 6. vasárnapján a szentmisét még különlegesebbé tette, hogy most került sor az oratorista gyerekek keresztelésére és elsőáldozására, akik talpig fehérbe öltözve várták a nagy pillanatot.

Elsőáldozás Kazincbarcikán

2019.05.27

elsoaldozas_kazincbarcikan_2019_kis.jpg2019. 05. 26-án, a kazincbarcikai Szent Család templomban a szentmise keretében nyolc Don Bosco oratorista járult elsőáldozáshoz, öten közülük előtte meg is keresztelkedtek.

Segítő Szűz Mária ünnepe

2019.05.24

szuz_maria_kis.jpgKazincbarcika, 2019. május 24.

A szaléziak szerte a világban kiemelt szeretettel követik Segítő Szűz Mária ünnepét. Ennek kazincbarcikai nyitányaként 2019. május 24-én 15.45 órai kezdettel Egyházközségünk híveinek többszáz fős részvételével Segítő Szűz Mária-körmeneten vettünk részt.

Szalézi Nyári Napközi 2019

2019.05.21

nyari_napkozi_2019_kis.jpgKedves Szülők és kedves Gyerekek!

Lassan elérkezik a nyár és jövő hónapban várunk benneteket a Szalézi Nyári Napközibe.

Nagyon sok felnőtt, és fiatal segítő, animátor készül és vár benneteket. A tábor hetében az agymanók kalandjait élhetjük át közösen, azzal a különbséggel, hogy a két hét folyamán sok különleges vendég fog segíteni minket, hogy közösen megtudjuk, hogy a boldogság hogyan szerezhető vissza. Sok játék kirándulás és élmény vár majd rátok. Szóval mi is nagyon várjuk már a tábort de leginkább titeket.

| Menüpont: 2019 eseményei

Szalézi wifi volt

2019.04.15

szalezi_wifi_kis.jpgA Don Bosco Sportközpontban 2019.04.12-én, péntek délután, ahol a sportjátékok és kézműves foglalkozások mellett húsvéti kalácssütés örömiben is részesülhettek a fiatalok.

| Menüpont: 2019 eseményei | Fényképek: Szalézi wifi volt