Évközi 12. hét 2022

borítékos miseszándék

HIRDETÉSEK

2022.06.20. - 2022.06.26.

1. A mai vasárnapon, Úrnapján a perselyadományokat a plébánia által szervezett nyári táborokra gyűjtjük. Kérjük, a kedves hívek nagylelkű támogatását!

1. Ezen a vasárnapon 9 órakor nem lesz szentmise, csak az ünnepi 10:30-as szentmise lesz megtartva az Avilai Nagy Szent Teréz-templomban, az időjárástól függően szabadtéren vagy a templomban.  Este 18 órakor a Szent Család-templomban lesz szentmise.

Teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki templomon belül vagy azon kívül végzett szentséges körmeneten, elsősorban az úrnapi körmeneten áhítattal részt vesz.

1. Június 24-én Jézus Szent Szíve fő ünnepe lesz, a szentmise előtt Jézus Szíve litániát imádkozunk a felajánló imával.

Ezen a napon lesz utoljára Szentségimádás a Szent Család-templomban 12 – 17 óra között.

Kérjük, hogy a kitett lapra iratkozzanak fel, azok, akik vállalni tudnak az Oltáriszentség előtt egy-egy órát!

1. Június 17-től augusztus 4-ig plébános atya szabadságon lesz, Vietnámban, családja körében és a szalézi közösségben. Helyettesíti a szolgálatban P. Kirner Antal Zoltán atya. Imáinkkal kísérjük plébános atyánkat sikeres Vietnámba való hazaérkezéséhez és szabadsága után szeretettel várjuk vissza a Plébániára.

1. Június 25-én, szombaton, az Óbudai Szent Péter és Pál-templomban lesz Kovács Sándor szalézi rendtársunk diakónusszentelése. Aki szeretne részt venni, kérjük, hogy június 23-ig jelezze szándékát a plébánián, vagy a sekrestyében!

1. A héten 20-án, 22-én, 25-én, és 26-án az esti misékre még lehet íratni miseszándékot.

Heti szentjeinkről, egyházi ünnepeinkből:

• Kedden:        Gonzága Szent Alajos emléknapja,
  • Szerdán:        Morus Szent Tamás emléknapja,
  • Csütörtökön: Keresztelő Szent János születése fő ünnep
  • Pénteken:      Jézus Szent Szíve fő ünnep
  • Szombaton:   Boldogságos Szűz Mária Szeplőtelen Szíve

Végül szeretettel köszöntjük a héten névnapjukat, születésnapjukat és egyéb fontos évfordulójukat, ünneplő kedves testvéreinket!