Úrnapja 2022

2022.06.21

Idén az úrnapi szentmisét P. Kirner Zoltán sdb az Avilai Nagy Szent Teréz-templom előtt felállított oltárnál mutatta be. Számosan állták a nap hevét az udvaron, többen a templomban vagy a templom oldalában kerestek menedéket a tűző nap elől. Zoltán atya kiemelte, hogy bár számos eucharisztikus csoda volt a világban, nem ezek miatt hisszük az Oltásiszentséget, hanem azért, mert Jézus alapította és mondta ki az utolsó vacsorán, hogy a kezébe vett kenyér az ő teste, a kezébe vett bor az ő vére. És az Egyház azóta cselekszi ezt, ahogyan Jézus meghagyta.

„Urunk, Jézus Krisztus, te ebben a csodálatos szentségben kínszenvedésed emlékét hagytad ránk. Add, kérünk, tested és véred szent titkát úgy tisztelnünk, hogy megváltásod gyümölcsét szüntelenül élvezzük. Aki élsz és uralkodol a Szentlélekkel egységben, Isten mindörökkön- örökké”. Ámen!

urnapja_20220619_880x496.jpg