évk. 31. hét hirdetései

1030

Szt.Cs.:†Horváth Lászlóért, neje Katalinért és †Keresztszülőkért

Szt.Cs.: (†) Erzsébet és Klára, élő és †családtagjaiért

Av.Sz. Ter.: Horváth, Broda, Sneider, Cseri és a Bazsó családok élő és †családtagjaiért

01. Hétfő

MINDENSZENTEK

1600

Szt.Cs.: †Mária lelkiüdvéért

TEMETŐI SZERTARTÁS

Av.Sz.Ter.: †Édesanya és nagymama Dósa Bertalanné Ágnes halálának 3. évfordulójára

02. Kedd

HALOTTAK NAPJA

1800

Szt.Cs.: Mindenki szándékára végezzük a szentmisét, aki az oltárra helyezi az imaszándékos borítékját.

03. Szerda

Porres Szent Márton

Szt.Cs.: †Rozália és Gergely lelkiüdvéért

04. Csütörtök

Borromeo Szent Károly

730

Av.Sz.Ter.:Szabados, Kállai, Kosztyó, Bodolai család †tagjaiért, és †Mária és Rozália

05. Péntek

Szent Imre herceg

Szt.Cs.: †Jótevőkért és Szalézi munkatársakért

06. Szombat

Av.Sz.Ter.: A Rózsafüzér társulat élő és tagjaiért

07. ÉVKÖZI 32. VASÁRNAP

1030

Szt.Cs.:A Tátrai házaspár 55. házassági évfordulójára

Szt.Cs.: Hálaadó egyházközségünk tagjaiért, lelki közösségeinkért és városunk minden lakójáért

Av.Sz. Ter.: †két Édesanyáért

HIRDETÉSEK

2021.11.01.- 11.07.

1. Novembertől az Avilai Szent Teréz templomban, kedden és szombaton a szentmise előtt 17,30-tól, csütörtökön reggel 7 órától, a Szent Család templomban pedig szerdán 17,30-tól az Egyház hivatalos imáját, a Zsolozsmát imádkozzuk.

1. November 1-je, Mindenszentek napja, parancsolt Főünnep. A szentmise látogatás kötelező.

Reggel 9 órakor a Szent Család templomban tartunk szentmisét, Mindenszentek Főünnepe tiszteletére, a temetői ökumenikus szertartást a kazincbarcikai temetőben 16 órától végezzük. Sírkő megáldásra a temetői szertartás után van lehetőség, ennek összege 3000 Ft, de akiknek ez az összeg problémát jelent, a sírkövet azoknak is megáldjuk. Este 18 órakor pedig az Avilai Szent Teréz templomban lesz szentmise.

1. November 2-án, kedden, halottak napján 18 órakor, a szentmise az Altemplomban lesz megtartva. Ebben a szentmisében megemlékezünk, elhunyt szeretteinkről és imádkozunk értük. Ezen a napon az Avilai Szent Teréz templomban nem lesz szentmise.

1. November 4-én, csütörtökön, 17 órától egyháztanácsgyűlés lesz a plébánián. Az Egyháztanács minden tagját várom erre az alkalomra.

1. November 5-én elsőpéntek lesz. 17 órától a Szent Mónika közösség imádkozza a Rózsafűzért, majd az elsőpénteki Jézus Szíve litániát 17.45-től tartjuk.
  2. November 6-án, első szombat lesz. 17,45-től Lorettói litániát imádkozunk a Szent Teréz templomban.

1. November 7-én, vasárnap, 17 órától a Rózsafüzér társulat ünnepélyes titokváltása kezdődik, ezt követően első vasárnapi szentségimádást tartunk az Avilai Szent Teréz templomban.

Heti szentjeinkről, egyházi ünnepeinkből:

• Hétfőn, Mindenszentek ünnepe, Parancsolt Főünnep!
  • Kedden, Halottak napja,
  • Szerdán, Porres Szent Márton emléknapja,
  • Csütörtökön, Borromeo Szent Károly püspök emléknapja,
  • Pénteken, Szent Imre herceg ünnepe lesz.

Végül szeretettel köszöntjük a héten névnapjukat, születésnapjukat és egyéb fontos évfordulójukat ünneplő kedves testvéreinket.

Teljes búcsú elnyerése Mindenszentek és halottak napja alkalmából

Általános feltételek:

Általános szándék a búcsú elnyerésére.

Kegyelmi állapot legalább az előírt cselekedetek befejezéséig.

Szentgyónás (8 nappal az elvégzett búcsú előtt vagy után)

Szentáldozás a búcsú napján.

Ima a Pápa szándékára (egy Miatyánk egy Üdvözlégy, egy Dicsőség)

A bűnökhöz való ragaszkodás teljes elhagyása (az akarat, hogy a legkisebb bűnt is elkerüljük.)

November 1-től – 8-ig:

naponta, teljes búcsú nyerhető, amelyet csak a halottakért lehet felajánlani.

November 1-én és 2-án:

Egy templom, nyilvános Kápolna, vagy (egyházi- ajánlott) temető látogatása, egy Hiszekegy + egy Miatyánk elimádkozása a tisztítótűzben szenvedő lelkekért.

November 3 – 8 között naponta:

(egyházi) temető látogatása és egy Hiszekegy + egy Miatyánk elimádkozása egy halottért.