évk. 6.hét

13. Évközi 6. Vasárnap

Szt.Cs.: †Ilona és Ferenc szülőkért, és †Ilona testvérért

Szt.Cs: †Varga László és †Juhász János atyákért

Av.Sz. Ter.:†Édesapáért halálának 50. évfordulójára, és a Fekete család †tagjaiért

14. Hétfő

Szent Cirill szerzetes, és Szent Metód püspök, Európa társvédőszentjei

Szt.Cs.: †Lelkipásztorainkért és  †Szeretteinkért,

15. Kedd

Av.Sz.Ter.: †Juditért és †Bálintért

16. Szerda

Szt.Cs.: Margit édesanyáért halálának 1. évfordulójára és †hozzátartozókért

17. Csütörtök

A szervita rend hét szent alapítója

Av.Sz.Ter.: †Tiborért, †Mónikáért és a Szabados család †tagjaiért

18. Péntek

Szt.Cs.: †Szalézi misszionáriusokért

19. Szombat

Av.Sz. Ter.:†Imre édesapáért és élő családtagokért

20. Évközi 7. Vasárnap

Szt.Cs.: Firtkó és a Pálinkás család †tagjaiért

Szt.Cs: BORÍTÉKOS MISESZÁNDÉK

Av.Sz. Ter.:†Gyöngyiért, a Bulla és a Böhm család †tagjaiért

HIRDETÉSEK

2022.02.14. - 2022.02.20.

1. Jövő héten vannak üres miseszándékok, ezekre az alkalmakra írathatók, Február 21., 24., 26., és 27-én a 18 órai szentmisékre.

1. Szalézi Szent Ferenc halálának 400. évében Rendfőnök Atyánk jubileumi évet hirdetett. Ehhez csatlakozva, az ötödik előadása 2022. február 17-én, csütörtökön 17 órakor kezdődik a Sportközpontban.

1. A „Egy nap az Úrért” szentségimádás február 17-én, csütörtökön reggel 8-tól este 22 óráig tartjuk az Avilai Nagy Szent Teréz templomban. A kitett lapokra kérjük feliratkozni, akik szeretnének ezen a szentségimádáson részt venni.

1. Február 18-án, pénteken a Szentségimádás elmarad, de 17 órától, keresztutat végezünk a Szent Család templomban. Ebben a keresztútban imádkozzunk: a betegekért.

1. „Kedves Testvérek! Ezúton szeretnék köszönetet mondani híveinknek és mindazoknak, akik az elmúlt esztendőben személyi jövedelemadójuk 1 %-áról úgy rendelkeztek, hogy azt a Magyar Katolikus Egyház kapja meg, melynek a rendelkező nyilatkozaton feltüntetendő technikai száma: 0011. A Magyar Állam ily módon lehetővé teszi, hogy az állampolgárok az államnak fizetett adójuk 1 %-ával Egyházukat támogassák. Az így felajánlott összeg arányos része az egyházmegyéhez kerül, amelyből az egyházközségek különféle projektjeit tudjuk támogatni.

2018. évtől kezdődően a bevett egyház technikai számára szóló nyilatkozat újabb nyilatkozat beadásáig, vagy a nyilatkozat visszavonásáig érvényes.

Lehetőség van a személyi jövedelemadó második 1 %-ának felajánlására is, amellyel egyházi alapítványt támogathatnak. Híveinktől azt kérem, hogy támogassák a Főegyházmegyei Alapítványt a 18573903-1-10 adószámon, amely az Egri Főegyházmegye alapítványa.

Ezt az alkalmat használom fel arra, hogy köszönetet mondjak híveinknek a sokak által ma is „párbér”-nek, vagy egyházi adónak nevezett önkéntes egyházi hozzájárulás befizetéséért. Ez elsősorban az egyházközségek anyagi alapját, a működési költségeket és az adómentes illetményeket hivatott biztosítani. Nagylelkűségükért ezúton mond köszönetet: Dr. Ternyák Csaba egri érsek.”

Heti szentjeinkről, egyházi ünnepeinkből:

• Hétfőn, Szent Cirill szerzetes, és Szent Metód püspök, Európa társvédőszentjei ünnepe,
  • Csütörtökön,  A szervita rend hét szent alapítója emléknapja lesz.

Végül szeretettel köszöntjük a héten névnapjukat, születésnapjukat és egyéb fontos évfordulójukat ünneplő kedves testvéreinket.