Évközi 11. hét 2022

és új Szalézi hivatásokért

HIRDETÉSEK

2022.06.12. - 2022.06.19.

1. Június 19-én jövő vasárnap, Úrnapján a perselyadományokat a plébánia által szervezett nyári táborokra gyűjtjük! Kérjük a kedves hívek nagylelkű támogatását!

1. Krisztus testének és vérének, azaz Úrnapjának megünneplése június 19-én lesz. Ezen a vasárnapon 9 órakor nem lesz szentmise, csak az ünnepi 10.30-as szentmise lesz megtartva az Avilai Nagy Szent Teréz-templomban, az időjárástól függően szabadtéren, vagy a templomban.  Este 18 órakor Szent Család-templomban lesz szentmise.

Teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki templomon belül vagy azon kívül végzett szentséges körmeneten, elsősorban az úrnapi körmeneten áhítattal részt vesz.

1. Az úrnapi sátrakat, a szokott módon a Cursillo közösség, a Karitász csoport a Rózsafüzér Társulat, a tanoda és az oratoristák együtt állítják. A sátrakat reggel 6 órától készítjük. A sátrak díszítéséhez virágot kérünk, melyet legkésőbb vasárnap reggel 6-ig kérjük eljuttatni az Avilai Nagy Szent Teréz-templomba. Az úrnapi körmenethez kérjük a kedves híveket, hogy gyűjtsenek virágszirmot és hozzák el az Avilai Nagy Szent Teréz-templomba.

1. Megjelent az új Szalézi Értesítő. Szeretettel ajánljuk a kedves híveknek, vigyük, olvassuk, adjuk tovább szeretetteinknek, ismerőseinknek, szomszédoknak!

1. Idén 2022. évben nyáron, június 17-től augusztus 4-ig plébános atya szabadságon lesz Vietnámban családja körében és a Szalézi közösségben. Helyettesíti a szolgálatban P. Kirner Antal Zoltán atya. Imáinkkal kísérjük plébános atyánkat sikeres Vietnámba való hazaérkezéséhez és szabadsága után szeretettel várjuk vissza hozzánk.

Heti szentjeinkről, egyházi ünnepeinkről:

• Hétfőn:      Páduai Szent Antal áldozópap és egyháztanító emléknapja,
  • Szerdán:     Árpád-házi Boldog Jolán szerzetesnő emléknapja,
  • Vasárnap: ÚRNAPJA FŐÜNNEP,

Végül szeretettel köszöntjük a héten névnapjukat, születésnapjukat és egyéb fontos évfordulójukat, ünneplő kedves testvéreinket.