Évközi 22. hét

Évközi 22. hét, 2022. augusztus - szeptember

HIRDETÉSEK
2022.08.28. - 2022.09.04.

1. Megköszönjük mindazoknak, akik a templombúcsúnk megünneplésével kapcsolatban bármi módon segítettek, közreműködtek, köszönjük a sütemény adományokat. Isten fizessen meg minden segítő szándékot!
  2. Az „Egy nap az Úrért” szentségimádást szeptember 1-én, csütörtökön, reggel 8-tól este 22 óráig tartjuk az Avilai Nagy Szent Teréz-templomban.
  3. Szeptember 1-én 17:00 órakor egyháztanács ülést tartunk az Avilai Szent Teréz plébánián. Minden egyháztanácstag jelenlétére számítunk
  4. Szeptember 2-án elsőpéntek lesz. 17 órától a Szent Mónika közösség tartja imaalkalmát. A Jézus Szíve litániát 17.45-től tartjuk.
  5. Szeptember 3-án elsőszombat lesz. 17:45-től a lorettói litániát imádkozzuk az Avilai Nagy Szent Teréz-templomban.
  6. Szeptember 4-én elsővasárnap lesz:
    a 9 órai diákmisén tartjuk a Veni Sanctet, amelyben a tanév kezdetén a hitoktatásért, hittanosokért, családjukért, hitoktatókért is imádkozunk és kérjük a Szentlélek segítségét a közös munkánkhoz. Ebben a szentmisében megáldjuk a gyermekeket, a tanodás és oratorista gyermekeket. Táskákat és tanszereket az oltár elé kérjük elhelyezni szentmise előtt. Jöjjünk minél többen!
    17 órától a Rózsafüzér Társulat ünnepélyes titokváltása lesz, majd ezután a szentségimádást végezzük az Avilai Nagy Szent Teréz-templomban.
  7. Szeptember 5-én hétfőn:
    16 órától szentmise lesz a kórház kápolnájában.
    18 órakor a szentmise az altemplomban lesz megtartva a szokott rend szerint. A mise előtt rózsafüzért imádkozunk elhunyt szeretteinkért.

Heti szentjeinkről, egyházi ünnepeinkből

Hétfőn: Keresztelő Szent János vértanúsága emléknapja
Szombaton: Nagy Szent Gergely pápa és egyháztanító emléknapja.

Végül szeretettel köszöntjük a héten névnapjukat, születésnapjukat és egyéb fontos évfordulójukat ünneplő kedves testvéreinket!