Évközi 23. hét

Évközi 23. hét, 2022. szeptember

HIRDETÉSEK
2022.09.04. - 2022.09.11.

1. Elsővasárnapon 17 órától a Rózsafüzér Társulat ünnepélyes titokváltása lesz, majd ezután a szentségimádást végezzük az Avilai Nagy Szent Teréz-templomban.
  2. Szeptember 5-én, hétfőn:
    16 órától szentmise lesz a kórház kápolnájában.
    18 órakor az altemplomban lesz megtartva a mise, a szokott rend szerint. Előtte rózsafüzért imádkozunk elhunyt szeretteinkért.
  3. Szeptember 7-én szerdán az Avilai Nagy Szent Teréz plébánián, Dózsa György út 35. szám alatt, 16.30-tól várjuk a már tavalyi évben is hittanra járó elsőáldozókat.
    A bérmálkozásra készülőket 17 órára a Szalézi rendházba várjuk az Építők útja 17 szám alatt.
  4. Hirdetjük a 2022/2023-as tanévben elsőáldozásra és bérmálkozásra készülőknek és szüleiknek, hogy a jelentkezési lapok a sekrestyében megtalálhatók és kérhetők.
    Bérmálkozni csak azok bérmálkozhatnak, akik már az elmúlt tanévben is rendszeresen jártak a bérmálkozásra felkészítő hittanórákra. Várjuk a felnőttek jelentkezését is, akik a jövő évben szeretnének bérmálkozni.
  5. Az elsőáldozás ünnepe idén szeptember 25-én a 9 órai diákmisében lesz megtartva. Kérjük a kedves testvéreket, hogy hordozzuk imáinkban a gyermekeket, akik először járulnak szentáldozáshoz!
  6. Péntekenként ismét 12 órától 17 óráig SZENTSÉGIMÁDÁST tartunk a Szent Család-templomban (Szűz Mária-kápolna). Hívjuk és várjuk a kedves híveket a csendes elmélkedésre, 15 órakor pedig az irgalmasság rózsafüzér közös imádságára.
  7. Szeptember 15-én a 7:30 órai, 17-én és 18-án a 18 órai, 22-én a 7:30 órai, 27-én a 18 órai szentmisékre még lehet íratni miseszándékot.
  8. Szeptember 11-én 10,00 órától Szűz Mária Szent neve ünnepére templombúcsú lesz Bánhorvátiban. Szeretettel hívják, és várják a kedves testvéreket.
  9. Előre hirdetjük! „ÚTON A SZALÉZI CSALÁDDAL” 2022. október 7-9. között Péliföldszentkereszten 18-35 év közötti fiúknak, lányoknak hivatástisztázó lelkigyakorlatot tartunk.
    Jelentkezés és további infó: www.szalim.hu oldalon található. Jelentkezési határidő szeptember 30.

Heti szentjeinkről, egyházi ünnepeinkből:

Hétfőn: Kalkuttai Szent Teréz Anya emléknapja,
Szerdán: Szent Márk, Szent István, Szent Menyhért áldozópapok, kassai vértanúk ünnepe,
Csütörtökön: Szűz Mária születése (Kisboldogasszony) ünnepe
Pénteken: Claver Szent Péter áldozópap emléknapja lesz.

Végül szeretettel köszöntjük a héten névnapjukat, születésnapjukat és egyéb fontos évfordulójukat ünneplő kedves testvéreinket!