hirdetés Advent 3.hete

Av.Sz. Ter.: †Józsefért és †családtagokért

HIRDETÉSEK

2021.12.13.- 12.19.

1. Megjelent a „SZALÉZI ÉRTESÍTŐ” legújabb száma, szeretettel ajánljuk a kedves hívek figyelmébe, a bejárat melletti asztalról vigyük és olvassuk.

1. „ADVENTI ÚTON a Szent Lukács evangéliummal” című Biblia sorozat harmadik előadása december 14-én, kedden 17 órától az új Szalézi Rendház hittantermében lesz megtartva, „János születése és a Benedictus, Lk. 1, 57-80” címmel. Vezeti P. Ábrahám Béla SDB szalézi atya.

1. December 15-én, szerdán, 17 órai kezdettel, szeretettel hívja és várja a kedves testvéreket „Láttuk csillagát Napkeleten” címmel a Don Bosco Sportközpont adventi szabadegyetem, sorozatának utolsó, 3. alkalmával. Téma: „SVÁB ADVENT”. Vendég: Molnár György (harmónika) és együttese.  Német karácsonyi hagyományok régen és ma, sváb eredetű karácsonyi finomságok kóstolója. Minden érdeklődőt szeretettel vár Kazincbarcika Város Német Nemzetiségi Önkormányzata és a Don Bosco Sportközpont.

1. A 24 órás szentségimádást december 16-án, csütörtökön reggel 7 órától este 10 óráig tartjuk az Avilai Szent Teréz templomban.

1. December 16-án, csütörtök este 17 órától egyháztanácsgyűlés lesz a plébánián. Hívjuk és várjuk az egyháztanács tagjait.

1. December 18-án, szombaton az Avilai Szent Teréz templomban 17,45-kor a Családos tábor résztvevői és a Hitoktatók, december 19-én, vasárnap reggel 9-kor a Szent Család templomban a Szalézi Gimnázium tanulói gyújtják meg az adventi koszorú negyedik gyertyáját.

1. Várjuk a Kisjézust puha, meleg jászollal. A keresztelőkút melletti jászolba helyezzünk a mindennapi jó cselekedeteink szimbólumaként egy-egy szál szalmaszálat, hogy december 24-e éjfélre a megszületett Kisjézus minél kellemesebb pihenőhelyet találjon.

1. Kérjük azokat a kedves híveket, akik még nem rendezték a 2021 évi egyházi hozzájárulásukat (úgynevezett egyházadót) a sekrestyében vagy a plébánián december végéig rendezni szíveskedjenek.

Heti szentjeinkről, egyházi ünnepeinkből:

• Kedden, Keresztes Szent János áldozópap és egyháztanító, emléknapja,
  • Szerdán, Boldog Brenner János áldozópap és vértanú, emléknapja lesz.

Végül szeretettel köszöntjük a héten névnapjukat, születésnapjukat és egyéb fontos évfordulójukat ünneplő kedves testvéreinket.