hirdetés évk. 2.hét

Árpád-házi Szent Margit ünnepe

Av.Sz.Ter.:Élő Eszter gyermekért és élő Margit édesanyáért

19. Szerda

Szt.Cs.: Betegek gyógyulásáért és a járvány megszünéséért

20. Csütörtök

Av.Sz.Ter.: †Anna nővérünkért

21. Péntek

Szent Ágnes szűz és vértanú emléknapja

Szt.Cs.: †Szopkó András halálának évfordulójára

22. Szombat

Boldog Vicuna Laura

Av.Sz. Ter.: †Rozália és Béla szülőkért és a Vígh család †tagjaiért

23. Évközi 3. Vasárnap

Isten Igéjének vasárnapja

Szt.Cs.: Szabó, Csacskó, Horváth család, élő tagjaiért

Szt.Cs.: BORÍTÉKOS MISESZÁNDÉK

Av.Sz. Ter.:†Ilona édesanyáért és †családtagokért

HIRDETÉSEK

2022.01.17. - 2022.01.23.

1. Január 16-án, vasárnap kezdődik az ökumenikus ima nyolcad, a krisztushívők egységéért. A járvány ideje alatti korlátozások miatt, csak egy alkalommal imádkozunk közösen a keresztények egységéért.
  • Szerdán, január 19-én, a Református templomban, (Kazincbarcika Dózsa György út) igét hirdet P.Tran Si Nghi Ferenc SDB plébános, közösségeiket képviselik, Bundzik Attila, Kolumbán Gábor lelkészek és Dr. Janka Gábor parókus. Az ökumenikus imádság 17 órakor kezdődik. Hívunk és várunk mindenkit szeretettel.

1.  „Magyar katolikusok világszerte” címmel kiállítás nyílik a Sportközpontban 2022. január 20-án, csütörtökön 16 órakor. A kiállítás sorra veszi a magyar katolikus jelenlét különböző formáit és  bemutatja a külhoni magyar katolikus közösségek fontosabb személyiségeit, templomait, intézményeit.

1. Szalézi Szent Ferenc halálának 400. évében Rendfőnök Atyánk jubileumi évet hirdetett. Ehhez csatlakozva előadás sorozatot kezdünk Szent Ferenc életéről és lelkiségéről. Az első előadás 2022. január 20-án, csütörtökön 17 órakor kezdődik a Sportközpontban.

1. A „Egy nap az Úrért” szentségimádás január 20-án, csütörtökön reggel 8-tól este 22 óráig tartjuk az Avilai Nagy Szent Teréz templomban. A kitett lapokra kérjük feliratkozni, akik szeretnének ezen a szentségimádáson részt venni.

1. Előre hirdetjük, hogy január 29-én, szombaton Tartományi Don Bosco ünnep lesz, idén az ünnepségünket, Budapesten a Kőbányai út 30 szám alatt, az Eiffel Műhelyház Mozdonytermében tervezzük.

A Kazincbarcikai közösség buszos részvételt szervez, jelentkezni a sekrestyében, vagy Plébános atyánál. Sok szeretettel hívunk és várunk a Szalézi munkatársakat, férfi csoportokat, animátorokat, ministránsokat és fiatalokat.

Heti szentjeinkről, egyházi ünnepeinkből:

• Hétfőn, Szent Antal Apát emléknapja
  • Kedden, Árpád-házi Szent Margit ünnepe,
  • Pénteken, Szent Ágnes szűz és vértanú emléknapja,
  • Szombaton: Boldog Vicuna Laura emléknapja lesz

Végül szeretettel köszöntjük a héten névnapjukat, születésnapjukat és egyéb fontos évfordulójukat ünneplő kedves testvéreinket.