hirdetés Karácsony 1. hete

SZŰZ MÁRIA ISTEN ANYJA

Ma van a Béke Világnapja

Szt.Cs.: Élő és †családtagokért, és †szeretteinkért

Szt.Cs.: A világ, békéjéért, betegeink gyógyulásáért és a járvány megszűnéséért

Av.Sz. Ter.: A Rózsafüzér társulat-élő és tagjaiért

02 . Karácsony 2. Vasárnapja

Szt.Cs.: †Imréért

Szt.Cs.: Hálaadó egyházközségünk tagjaiért, lelki közösségeinkért és városunk minden lakójáért

Av.Sz. Ter.: Az ACR Krisztus Király Szolgálói Közösség élő és † Papjaiért és tagjaiért

A kazincbarcikai Szalézi Szerzetes közösség nevében

Áldott Karácsonyt kívánunk mindenkinek!

HIRDETÉSEK

2021.12.27.- 2022.01.02.

1. Megköszönjük mindazok szolgálatát, akik a karácsonyi előkészületeket bármilyen munkával, felajánlással segítették. Isten fizesse meg fáradozásukat!

2.      December 26-án, Szent Család vasárnapján, tartjuk templomunk búcsú ünnepét. Ezen a napon a Szent Család templomban csak 10,30 órai lesz szentmise, főcelebráns, P. Andrásfalvy János tartományfőnök atya lesz, aki a szentmise után, megáldja a „Bölcső Angyala” című domborművet.

Majd ezután, várjuk a családokat templomunk Szent Család képe elé, hogy a Szent Család-áldásban részesüljenek a tavalyi évekhez hasonlóan. Jó lehetőség és alkalom ez a hagyomány, hogy a teljes család részesüljön Isten áldásában. Kérem a családokat, hogy akik ebben az áldásban szeretnének részesülni, hívják el minden családtagjukat és imádkozzunk együtt a családok egységéért és békéjéért. A szentmisén számítok minden testületi tag jelenlétére.

1. December 31-én, pénteken, 17 órától Szentségimádást tartunk, a Szent Család templomban, amelyben áttekintjük az elmúlt évet, hálát adunk az Úr kegyelemeiért, bocsánatot kérünk elkövetett bűneinkért, hibánkért, mulasztásainkért és kérjük, irgalmas szeretetével áldjon és őrizzen meg bennünket az újévben is. 18 órától tartjuk az év végi hálaadó szentmisét. Teljes búcsút nyerhet az év utolsó napján az a hívő, aki templomban vagy kápolnában áhítattal részt vesz a Te Deum ünnepélyes éneklésében vagy elmondásában hálaadásul az esztendőben kapott jótéteményekért.

1. 2022. Január 1-jén, szombaton, SZŰZ MÁRIA, ISTEN ANYJA PARANCSOLT ÜNNEP LESZ. Ne feledkezzünk el a szentmisén való részvételről. Ezen a napon ünnepi (vasárnapi) miserendet tartunk: reggel 9 órakor, 10,30-kor a Szent Család templomban, és este 18 órakor az Avilai Szent Teréz templomban, ahol 17,45-től Lorettói litániát imádkozunk.

1. Január 2-án, első vasárnap, 17 órától a Rózsafüzér társulat ünnepélyes titokváltása lesz, majd szentségimádás az Avilai Szent Teréz templomban.

1. Január 3-án hétfőn az esti szentmise 18 órakor az Altemplomban lesz megtartva a szokott rend szerint, mise előtt rózsafüzért imádkozunk elhunyt szeretteinkért.

1. Január 6-án, csütörtökön URUNK MEGJELENÉSE /VÍZKERESZT/ Parancsolt ünnep. Ne feledkezzünk el a szentmisén való részvételről. Miserend: reggel 7,30-kor az Avilai Szent Teréz templomban, este 18 órakor pedig a Szent Család templomban. A szentmisékben lesz a szokásos vízszentelés szertartása. Mától a csütörtöki szentmisék reggel 7,30-tól lesznek megtartva az Avilai Szent Teréz templomban.

1. A Házszentelési szertartásra a sekrestyében kitett lapon lehet feliratkozni!

1. Már most hirdetjük tájékoztatásképpen, hogy a szokásos Jótékonysági Katolikus Bál február 12-én, szombaton lesz. Részletek később.

Heti szentjeinkről, egyházi ünnepeinkből:

Ø  Hétfőn, Szent János apostol és evangélista ünnepe,

Ø  Kedden, Aprószentek, vértanúk ünnepe,

Ø  Szombaton, SZŰZ MÁRIA ISTEN ANYJA, parancsolt Főünnepe lesz.

Végül szeretettel köszöntjük a héten névnapjukat, születésnapjukat és egyéb fontos évfordulójukat ünneplő kedves testvéreinket.

A kazincbarcikai Szalézi Szerzetes közösség nevében

Áldott Karácsonyt kívánunk mindenkinek!