Hirdetés ngyböjt 1. hét

06. Nagyböjt 1. vasárnap

HAMVAZKODÁS

Szt.Cs.:†Gizella és Erzsébet szülőkért, †Zsoltika gyermekért

Szt.Cs: Hálaadó egyházközségünk tagjaiért, lelki közösségeinkért és városunk minden lakójáért

Av.Sz. Ter.:†Rózsa és Zoltán szülőkért

07. Hétfő

Szent Perpétua és Szent Felicitas

Szt.Cs.: Kriston és a Béres család élő és †tagjaiért

08. Kedd

Istenes Szent János

Av.Sz.Ter.:†Péterért, élő és †családtagokért

09. Szerda

Római Szent Franciska

Szt.Cs.: Élő Zoltán édesapáért

10. Csütörtök

Av.Sz.Ter.: Mindazokért akikért senki sem imádkozik

11. Péntek

Szt.Cs.: Élő Margit és Pál házaspárért

12. Szombat

Av.Sz. Ter.:Horváth, Broda, Sneider, Cseri és a Bazsó család élő és †tagjaiért

13. Nagyböjt II. vasárnap

Szt.Cs.:†Mező Balázs és felesége szülőkért†

Szt.Cs: Pinger János , felesége Regina †szülőkért

Av.Sz. Ter.:†Józsefért, †szülőkért, †testvérekért

HIRDETÉSEK

2022.03.07. - 2022.03.13.

1. A Katolikus iskolák javára gyűjtött adományok összege 60.000 Ft volt, melyet a Szalézi közösség által fenn tartott iskoláinknak utaltunk át. Köszönjük a kedves hívek nagylelkű támogatását.
  2. Ma elsővasárnap van 17 órától a Rózsafűzér társulat ünnepélyes titokváltása lesz, majd ezután szentségimádás az Avilai Szent Teréz templomban.
  3. Március 7-én hétfőn az esti szentmise 18 órakor az Altemplomban lesz megtartva a szokott rend szerint, mise előtt rózsafüzért imádkozunk elhunyt szeretteinkért.
  4. Március 8-án, kedden, a keresztutat az Avilai Szent Teréz templomban a Cursilló közösség vezetésével tartjuk. A keresztút alatt szentgyónási lehetőséget biztosítunk. Buzdítjuk a kedves híveket, hogy használjuk ki ezeket, az alkalmakat a nagyböjti szentgyónások elvégzésére.
  5. Azokat a testvéreinket, akik nem tudnak eljutni templomainkba, de Húsvétra készülve szeretnének szentségekhez járulni, hozzátartozóik jelezzék a plébánián, vagy a sekrestyékben. Otthonukban fölkeressük őket.
  6. JÓT TENNI JÓ!

Kedves testvérek! A kazincbarcikai Katolikus Karitász plébániai csoportja szeretettel fordul híveinkhez és minden segítőkész lakóhoz, hogy adományokkal segítsék az Ukrajnai háború elől menekülőket és családjaikat. Leginkább tartósélelmiszerre, takarókra, tisztítószerekre, kisgyermeknek pedig tápszerre és pelenkára van szükség.

Adományaikat az Avilai Szent Teréz plébániára (8,30- 13,30-ig), és a karitász raktárban (az altemplomban 16-19-ig) tudják leadni. A jószívű adakozást Isten fizesse meg.

Elérhetőségek:

-         Begov Ferencné Katalin:      +3620/388-5950

-         Jancsurák Lajosné Éva:         +3630/277-2791

-         Szomolya István:                 +3620/431-8779

-         Horváth Terézia:                 +3630/564-3384

Heti szentjeinkről, egyházi ünnepeinkből:

Ø Hétfőn, Szent Perpétua és Szent Felicitas emléknapja,

Ø Kedden, Istenes Szent János emléknapja,

Ø Szerdán, Római Szent Franciska emléknapja lesz,

Végül szeretettel köszöntjük a héten névnapjukat, születésnapjukat és egyéb fontos évfordulójukat ünneplő kedves testvéreinket.